Handmade....

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

cait, multumesc de raspuns. am mai googalit si m-am cam lamurit ca pietrele mele nu-s ceea ce trebuie, adica nu au adeziv pe ele. asa ca nu-mi ramane decat sa iau un adeziv special pt ele sau sa caut pietricele de cusut.

androix, multumesc pt raspuns. cred ca renunt la ideea de cutii rotunde, sunt mult prea scumpe si nici nu stiu cum le impachetez pt posta . asa ca, raman cu cele de la paff. eu am luat deja de 4 ori de la ei si sunt f multumita de serviciile lor. sunt foarte seriosi. eu in general fac comenzi mai mari, cam la 500 ron, ca sa am mai mult timp si sa nu platesc nici transportul (au transport gratuit la comenzi de 350 lei fara TVA. Altfel, comanda minima este de 200 lei fara tva si se plateste si transportul prin curier...cutiile sunt voluminoase si grele, deci ar mai fi de dat min. 20-25 lei.

Hai sa ma laud si eu cu ce mesteresc . Sunt fericita ca deja am vandut una si am 2 comenzi de rezolvat. Momentan fac numai pentru copiii, dar voi incerca sa fac si pt fete mai mari:
http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?fbid=142227669166338&id=100001373170817&aid=41856


" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Androix voi incerca sa fac cum ai spus tu,si legat de vanzari eu nu am pe cine sa trimit cu bijuteriile care le fac eu din pacate:((,sper sa ma gandesc la altceva cat mai curand.Iti multumesc mult pentru sfaturi,spor la vanzari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Buna fetelor,
M-am gandit sa ma apuc si eu de hand made dar intr un fel altfel.
Prin natura serviciului am participat la un targ de Craciun cu obiecte confectionate de diverse persoane defavorizate: copii, batrani, obiectele lor erau podoabe de Craciun, felicitari tricotaje, bijuterii fimo. Pentru ca eu a trebuit sa ma ocup de prezentarea standului si de vanzarea efectiva a produselor mi a venit ideea sa ma ocup de vanzarea de produse hand made. Adica sa vad unde sunt diverse targuri care se preteaza astfel de obiecte, sa le fac promovare pe diverse bloguri, sa merg la targuri din tara adica efectiv sa ma ocup de vanzarea lor.

Acum nu stiu cat de legala ar fi chestia asta si ce forma ar trebui sa constitui PFA, SRL etc si daca as avea succes.

Voi ce ziceti - mi ar prinde bine un sfat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Din cate stiu eu nu iti trebuie nici un PFA sau ceva de genul asta,la targuri stiu doar ca trebuie sa platesti o taxa,mai intereseazate si tu.Spor la vanzari si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Am mai facut o fustita aseara, comanda pt o fata de la randunici:

http://good-times.webshots.com/photo/2940659720102654381IPlTcd

Mi-e asa de drag, ca nu-mi vine sa ma despart de el

Va pup si un An Nou fericit si plin de impliniri, muzele sa va inspire, manutele sa va ajute sa fauriti mici minuni!

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va postez aici poze cu untul meu de corp so;id
si cu cerceii facuti de mine sper sa nu radeti prea rau de mine
-sper ca nu am gresit cu nimik ca am postat aici si va mai pun si o poza cu niste cercei
2011/01/cercei-din-nasturi-gri.html
Sa imi spuneti ce parere aveti despre incercarile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Alina, am doua sugestii pentru tine, la fel de importante ambele:
1. Nu stiu cu ce faci poze, daca le faci cu telefonul nu e in regula investeste intr-un aparat foto, sau imprumuta de la cineva, iar daca ai aparat incearca sa-ti imbunatatesti tehnica, pozele tale nu sunt clare.
2. Descrie produsele mai amplu. Bijuteriile ca bijuteriile ca cel putin acum la inceput ai modele simple si usor de descifrat din poze, dar pentru untul de corp trebuie cel putin sa spui din ce e facut si ce gramaj are bucata. Cu cat dezvolti mai mult cu proprietatile ingredientelor, efectele lor, pentru ce tip de piele etc cu atat atragi mai tare clientii si ii convingi sa cumpere.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Alina si eu la fel vroiam sa-ti spun despre poze.Apoi pe blog cred ca este mai bine sa pui doar ingredientele din care le faci, fara sa dai reteta pentru ca se pot copia destul de repede.Tot la reteta mie una mi se pare ca, pui prea multa ceara pentru un unt de corp(aceasta cantitate mi se pare mai potrivita pentru massage bar si tot e multa) si apoi pe piele abia se intinde.Repet parerea mea.Poate ar trebui sa incerci un unt de corp mai pufos daca vrei sa-l pui in cutii de cosmetice de genul celor din poze.
Sa nu te superi de ce ti-am scris dar asta e parerea mea pentru ca si eu incerc sa fac cosmetice homemade dar nu de vanzare inca pentru ca vreau sa gasesc produse care nu sunt in spatiul homemade de pe breslo.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor nu ma supar,va multumesc pentru sfaturi le voi aplica imediat,cerceii cum a spus si Androix sunt usor de descifrat,la untul de corp voi pune gramajul,voi scrie pentru ce tip de piele este bun,ce proprietati ate uleiul de levantica si etc.Acum as dori sa stiu ce parere aveti despre cercei,sunt cam incepatoare si m-ar interesa niste pareri sincere.O zi buna si spor la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu nu vazusem reteta.

Intrasem sa va spun ca am ramas fara plicuri si am fost la librarie si nu am gasit o sa caut in mai multe librarii sa vad, ca oricum asta de langa mine mi s-a parut prost aprovizionata cel putin la capitolul plicuri. Imi arata niste plicuri la 2.4 lei Si in final daca nu gasesc cred ca fac o comanda de cutii sa-mi ajunga pentru tot anul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput