Handmade....

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu am de la ING un card facut cand eram studenta fara comisioane

Pe breslo m-am enervat de numa', mi-a comandat una 40 de trandafiri tricotati, am pus-o pe biata femeie sa ii faca si dupa mai multe emailuri si mesaje nici macar nu a dat un semn de viata.
Alta fata a comandat un bolero, i-am scris mai multe mesaje, si cel de confirmare ca i l-am trimis si nici un raspuns...
Dar in rest nu am avut probleme, le-am vandut la doamnele cu tricotaje mult lucruri, cred ca le-am facut fericite de sarbatori

***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu ma reapuc sa mai fac cate ceva nu prea am mai avut timp.Eu vroiam sa va intreb fetelor,voi cum faceti sa vindeti ce creati,ce strategii folositi,eu sunt putin dezamagita ca nu prea vand nimicsper sa am mai mult noroc,mai ales ca m-am apucat sa fac si cosmetice homemade.Bafta tuturor la vanzari.Sarbatori fericite alaturi de cei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mie mi-a fost comod sa fac cont la ing pentru ca mi-am luat home bancking si fac totul de-acasa, iar pentru serviciul asta platesc 3 lei pe luna device-ul in sine plus comisioane la plati cate 2 lei, 2 lei si un pic, v-am zis mai mari sunt comisioanele daca cineva vrea sa-mi plateasca depunand bani direct la ghiseele ing.

Ariel, m-am uitat pe magazinul on line de care ne-ai scris. Nu stiu la altceva dar strict la plicuri au preturi o idee mai mari decat ce iau eu de la librarie. Ma refer doar la dimensiunea pe care o folosesc eu ca la restul nu stiu pretul ca sa fac o comparatie. Sunt niste plicuri galbene, italienesti, dimensiunea pe care o folosesc eu 17x22 cm sunt la 0.7 lei bucata. Problema e ca se termina repede asa ca eu cand gasesc imi fac provizii. M-am gandit ca poate e mai avantajos sa cumpar cutii de carton, am gasit o firma pe net dar tot asa au comanda minima, in numar de bucati nu in suma, dar tot aia e pana la urma

Lorellay, se prea poate sa ne fi vazut pe la Sutu. Eu am fost inscrisa inclusiv la targurile astea din decembrie. Fiasco total: la cel din 4-5 a plouat si nu am venit iar celalalt a fost anulat. E cam loterie la targurile astea. Platesti si nu stii nici cum o sa fie vremea si nici daca o sa fie vizitatori sau vanzare. Ca de exemplu in 5 decembrie cand a stat ploaia si a fost puhoi de lume, s-a vandut bine, dar totusi prietena mea nu a dat decat o pereche de manusi cu 15 lei dupa ce a stat acolo o zi intreaga. Asa ca nu stiu ce sa mai zic si cu targurile...

Xio, sincer si eu am avut parte de tepe de genul asta (colete intoarse) si pe breslo dar si pe site-ul meu. Singura metoda ca sa preintampini astfel de neplaceri e sa ceri plata in avans, dar mie mi-e nu stiu cum sa cer banii inainte. Chiar acum am un set comandat si nu stiu cum sa fac.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

fetelor, da-ti adresele blogurilor ca sa a trec si la mine in lista de pe blog.

Alina, fa niste poze la cosmeticele hand-made

***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Androix, sunt frumoase bijuteriile tale; spor la vanzari!Xio, dragute hainele de pe blogul tau dar tre' sa arati bine dom'le ca sa le porti; eu deocamdata doar imi imaginez cum mi-ar sta cu asa ceva; tare fain gestul tau; o sa pun linkul la mine pe blog.Eu am inceput de curand sa-mi vand bijuteriile si tot asa, prin cunostinte; blogul cred ca e mai mult sa arat ce lucrez. In fine, spor la vanzari tuturor!http://gabrielladesign.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Voi pune poza la cosmeticele homemade dar nu stiu exact cum pot pune poza sa se vada.O pot pune la bazar si sa dau linkul de la bazar,sau cum as putea sa fac.Ajutati-ma si pe mine cele mai experimentate ca mine.Eu m-am reapucat sa fac si chestii handmade,cu cosmeticele homemade mai astept putin,sa mai primesc oferte si ma voi reapuca de facut.Spor la treaba fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Alina, Fa-ti cont de poze pe flickr.com
Intri cu adresa de mail de yahoo si incepi si incarci. Apoi poti pune linkul de la contul de flickr. Si tot asa poti pune poze pe blog, incarcand direct adresa de la pozele de pe flickr. Te invat atunci daca e, daca ai pe blogspot ca altfel nu ma pricep nici eu.
Cat despre strategii de vanzare, am investit foarte mult timp in promovarea site-ului, zile intregi petrecute la calculator. In final mi-am dat seama ca nu renteaza efortul. Da produsele la prietene, rude sa ti le duca pe la serviciu, eu asa o am pe sor-mea care imi vinde mare parte. Si am mai mers pe la targuri dar n-am vandut cine stie ce. Mai puneam anunturi aici la mica publicitate, dar de cand au facut bazarul mi s-a parut foarte anevoios, plus ca eu nu vand in scopuri caritabile asa ca mi s-a parut ca sunt cam pe dinafara cu anuntul meu asa ca am renuntat. Mai am cont pe breslo si pe crafty, dar n-am avut cine stie ce succes. Sor-mea e de baza
Dar nu v-am spus ca nu castig cine stie cat din bijuterii. E asa un hobby din care imi mai ies ceva banuti asa din cand in cand, nici macar nu este ceva constant pe care sa ma pot baza si nici pe departe nu suplinesc un salariu nici macar modic

Xio, www.bijuteriiandroix.page.tl multumesc

Valen, multumesc! Si eu am vazut la tine niste seturi de perle care mi-au placut tare mult, eu sunt inebunita dupa perle

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

androix, unde e libraria cu plicuri ieftine? eu trimit in general fardurile minerale in plicuri sau cutii mici, hainutele in cutii, de la mici, la mari, mari. cutii iau de la paff. stii vreo sursa mai ieftina?
din intamplare, ati vazut pe undeva cutii rotunde, maricele, gen cele in care se pun palariile? la un pret rezonabil?
edit: androix, am vazut la tine pe blog: http://www.bijuteriiandroix.page.tl/Obiecte-decorative.htm

ceva de genul asta caut eu, dar mai mare, minim 30 cm diametru si sa fie "blank", fara decoratiuni.
eu am acum in derulare un "proiect" handmade, de care sunt ffffff incantata, sper sa si fie primit bine de clienti si mi-ar placea niste cutii rotunde, pe care sa le personalizez cu panglica si cu sigla mea, sa fie mai frumoase.
ce-mi mai trebuie mie si poate stiti voi o sursa mai ieftina: panglici (0.5 cm, 1 cm, 1.5, 2 cm), diverse chestii de aplicat, gen inimioare de satin, buburuze de satin etc
stie careva cum e cu pietrele alea care se aplica "termic" pe materialul textil? le incalzesc cu foenul, cu fierul de calcat? pun silicon pe ele?
multumesc anticipat pt raspunsuri.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Ariel pentru pietricele nu cred ca, merge cu foenul pentru ca se vor dezlipi.Unde am lucrat eu si personalizam tricouri cu pietricele aveam o masina speciala cu care le aplicam.Incearca mai bine cu fierul de calcat pentru ca temperatura este mai mare si se lipesc mai bine.Daca nu sunt lipite bine la cea mai mica atingere cu degetul se dezlipesc.
Nu stiu cum sunt pietricele tale dar cele pe care noi le aveam , erau lipite pe o folie de plastic si aveau deja o chestie cu care se lipeau.Cam greu de explicat, deci nu le mai puneam nimic pe ele.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ariel, la fostele librarii ceausiste, compania de librarii le zice acum, sau ceva in genul asta. Intrebi de plicuri cu protectie si vezi sa fie de-alea galbene, ca au si albe dar sunt dublu ca pret. Si ti-am zis dimensiunea pe care o folosesc eu cel mai mult e 17x22 cm si costa in jur de 0.7 bucata. Scrie pe ele "sacboll-blasetti". Eu le-am descoperit pe-astea si nu am mai cautat apoi ca tot cautasem si mai ieftine nu am gasit. Acum ma bate gandul sa incerc o comanda tot la paff pentru cutiute. Tin minte ca ultima data ma uitasem si erau mai ieftine decat plicurile, dar impuneau o cantitate cam mare de cumparat.
Nu stiu cartonajul ce preturi au ca nu au oferta pe net, adica nu au magazin, cred ca trebuie sa ceri oferta de pret.

Cutia aia e de la ikea, la fel ca si cele patrate, de la raionul de copii. Dar sunt micute. In rest ce-ti mai trebuie cred ca gasesti prin doraly.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput