Handmade....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Lorellay sunt si eu interesata de niste sfaturi daca se poate in legatura cu margele sunt foarte interesata sa primesc sfaturi de la o cunoscatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

hello..nu ma consider o cunoascatoare..dar te pot ajuta cu ceva sfaturi...
doar ca nu stiu exact ce vrei...
ai inceput deja?
pe ce anume lucrezi? (fimo, margele de nisip, sarma, textil)
de unde esti?
intreaba-ma ce ai nevoie si raspund cu mare drag

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, ia uitati ce minunatie...astazi merg sa caut materialele necesare, vreau mult sa-mi fac un set , inel , cercei si pendantivul cu arborele vietii, din lapis lazuli.

http://www.youtube.com/watch?v=PjgKp5Tm1QU&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

OO, ce frumoase sunt, Nikole!Si pe mine m-a lovit mania hand made-urilor. Fac bratari, coliere si cercei (destul de frumoase zic io)si chiar am reusit sa vand cateva articole. Eu lucrez mult pe metal dar as vrea sa incerc si niste combinatii cu matase naturala sa vad de ce sunt in stare. Ar trebui sa-mi fac blog dar n-am timp si deocamdata e numai un hobby.Lorellay, tu ai un blog unde sa-ti admiram creatiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui valen

OO, ce frumoase sunt, Nikole!


Si pe mine m-a lovit mania hand made-urilor. Fac bratari, coliere si cercei (destul de frumoase zic io)si chiar am reusit sa vand cateva articole.

Eu lucrez mult pe metal dar as vrea sa incerc si niste combinatii cu matase naturala sa vad de ce sunt in stare. Ar trebui sa-mi fac blog dar n-am timp si deocamdata e numai un hobby.


Lorellay, tu ai un blog unde sa-ti admiram creatiile?







Valen, da...stiu ce-ti iese din manute
Si intr-adevar, cred ca un blog ar fi o idee buna, ai concentra toata materia intr-un spatiu special creeat,cred ca asta ti-ar aduce clienti, e mai simplu de "urmarit" tot ceea ce creezi
Ai incercat sa faci bijuterii, accesorii "imbracate" in aur?(wrapped)

Eu m-am indragostit de copacei..as face zeci, deja imi vad dormitorul si baia decorata cu copacei
am sa incerc sa-mi fac intai cu materiale ieftine(plasyic de ex) si daca ies ok, trec la argint sau aur.
Cred ca e o idee f buna de cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Nikole, inca nu m-am apucat de wrapped dar urmeaza; am deja niste idei pe care imi doresc sa le concretizez, defapt mie mintea imi sta numai la bijuterii acum.Ai facut copacelul pana la urma?In alta ordine de idei, am blog(inca in lucru)http://gabrielladesign.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

lorellay eu sunt din Bucuresti si lucrez cu margele din lemn,din plastic,din sticla,si acum vreau sa incep sa lucrez cu semipretioase si sarma argintata.si eu mi-am facut un blog care este in lucru trebuie doar sa pozez creatiile si sa le postez,daca ma mai poate ajuta cu ceva sfaturi ar fi binevenite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

si eu am inceput sa tricotez si pt altii, nu doar pt uz propriu. (pt uz propriu e mai greu, ca mi se tot schimba ideile si nu finalizez niciodata ...)

acuma fac paturici tricotate/crosetate pentru bebe.

nu ca sa imi fac reclama, doar intreb ca sa stiu - e mult 30 de lei pt o paturica de bebe? (facuta de mana, am zis ca manopera sa fie cat matrialul, adica 50-50%, posta o platesc eu - posta romana, nu curier, evident)

mama de Carol (29.12.2008) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

si eu am inceput sa tricotez si pt altii, nu doar pt uz propriu. (pt uz propriu e mai greu, ca mi se tot schimba ideile si nu finalizez niciodata ...)

acuma fac paturici tricotate/crosetate pentru bebe.

nu ca sa imi fac reclama, doar intreb ca sa stiu - e mult 30 de lei pt o paturica de bebe? (facuta de mana, am zis ca manopera sa fie cat matrialul, adica 50-50%, posta o platesc eu - posta romana, nu curier, evident)

mama de Carol (29.12.2008) si 9+


depinde cat e de mare, dar nu mi se pare mult oricum :) posta de ce o suporti tu?

***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

si eu am inceput sa tricotez si pt altii, nu doar pt uz propriu. (pt uz propriu e mai greu, ca mi se tot schimba ideile si nu finalizez niciodata ...)

acuma fac paturici tricotate/crosetate pentru bebe.

nu ca sa imi fac reclama, doar intreb ca sa stiu - e mult 30 de lei pt o paturica de bebe? (facuta de mana, am zis ca manopera sa fie cat matrialul, adica 50-50%, posta o platesc eu - posta romana, nu curier, evident)

mama de Carol (29.12.2008) si 9+


depinde cat e de mare, dar nu mi se pare mult oricum :) posta de ce o suporti tu?

***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/




posta e 2 lei asa ca nu merita complicatii

sunt paturici de bebe deci nu mari, de folosit mai ales pt carucior.

mama de Carol (29.12.2008) si 9+

Mergi la inceput