Handmade....

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

yupyyyyy..am reusit sa termin un colier spirala peyote rasucita!Doamne cat m-am chinuit cu rabdarea...cel putin ultimii 10 cm m-au omorat!

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo


Hehehe trebuie sa ni-l arati acum ca l-ai terminat.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

pun inchizatoarea si vi-l arat..aseara nu am avut timp..si azi tre sa ma hotarasc ce fel de inghizatoare sa pun.Care va pricepeti si stiti cum e spirala peyote rasucita ia dati-va cu parerea: ce fel de inghizatoare - togless, multisir, simpla?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Buna,Lorellay eu chiar vroiam s ate intreb cum este cu tehnica asta peyote,ca eu chiar nu stiu.Felicitari inca odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Abia ce ma vindecasem de boala margelelor de nisip si a trebuit sa aduci vorba de asa www.google.ro/search?q=peyote spiral&hl=ro&client=firefox-a&hs=Gui&rls=org.mozilla:ro:official&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=EGe6TZurGsLusgb67o2_BA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1280&bih=826" target="_blank">frumuseti

Cred ca depinde de model, dar asa munca elaborata si migaloasa merita sa primeasca o inchizatoare frumoasa mare decorativa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu nu stiu sa gac asa ceva,este foarte frumos sa lucrezi cu asa ceva si trebuie cred eu multa rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Abia ce ma vindecasem de boala margelelor de nisip si a trebuit sa aduci vorba de asa www.google.ro/search?q=peyote spiral&hl=ro&client=firefox-a&hs=Gui&rls=org.mozilla:ro:official&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=EGe6TZurGsLusgb67o2_BA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1280&bih=826" target="_blank">frumuseti

Cred ca depinde de model, dar asa munca elaborata si migaloasa merita sa primeasca o inchizatoare frumoasa mare decorativa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

frumoase "frumusetile"
lorellay, astept sa vad minunea din mainile tale


blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Alina - imi place mult blogul tau, l-ai facut singura?

Cat despre castiguri... nu poti trai din asta, eu una nu pot. O fac pentru relaxare, din pasiune, si pentru ca ma bucur ca altii imi apreciaza munca.
Blogul nu-l am decat de cateva zile, comenzi am primit deocamdata de la cunostinte, asa ca nu pot sa zic nimic deocamdata.

Am mai vazut blogul unei persoane care face hainute frumoase (singurul care mi-a placut) si din ce am inteles eu, cam dupa 1 an a inceput sa ii mearga mai bine.
Dar tot nu cred ca poti trai din asta.

http://paturicipentrupitici.blogspot.com/

Eu, Piscotzel (14.04.2005), Bebe Strumf (04.06.2006) si Atomix (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Andira,ce iti pot spune decat ca am avut cateva comenzi,si multi cand le spun pretul spun "vai dar de ce costa asa mult"ceea ce ma enerveaza este faptul ca ei nu constientizeaza ca si pe noi ne costa ingredinetele implicit materialele,timpul pe care il petrecm pe internet sa ne documentam,timpul pe care il petrem facand acel produs,asta legat de ce spuneai tu cu vanzarile.Eu sper ca de acum incolo,cu putin ajutor si putina reclama sa ne mearga si noua mai bine,eu ma apropii de 1 an de cand am inceput sa fac bijuterii si cosmetice.Spor la creat si vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamat spune:

lorellay
pai calculele pe hartie cam asta spun, ca nu se poate. dar da, se poate calcula. sa zicem ca faci sapunuri. castigi, sa zicem, 5 lei la un sapun. cate ar tebui sa vinzi pe luna (daca ai avea unde si cui) ca sa castigi 1000 lei? cat timp iti ia sa faci 200 de sapunuri? cate ingrediente iti trebuie pt 200 de sapunuri? cat te costa ingredientele? si daca toate astea par ok, ai cui sa vinzi 50 de sapunuri pe saptamana? in cat timp se consuma unul? daca ai cui sa le vinzi, in cat timp si-l cumpara pe al doilea?
se poate calcula, cu creionul pe hartie, daca vrei

andira imi plac foarte mult paturicile tale. si eu tot asta fac, dar nu sunt crosetate. dar imi plac mult mult ale tale

ale mele sunt www.flickr.com/photos/poarta-ma/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

diamat, andira, v-am vizionat creatiile! Sunt frumoase foc! Mai misc si eu croseta, tot pentru relaxare. Am inteles principiul cu patratele al lui Andira. Cat timp iti ia sa finalizezi o paturica?

Diamat, paturicile tale habar n-am cum se fac! Le captusesti cu ceva? Imi place mult cum se vad cusaturile. M-am aventurat acum 8 ani si i-a facut si eu primului meu bb un set de protectie la patut, pilota si mini-perna. De atunci n-am mai vazut vatelina aceea, nu stiu cum se numeste.


blog magazin

Mergi la inceput