Handmade....

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

alina, ar fi fost super pt tine sa fi facut martisoare in aceasta perioada.locuind in bucuresti, ai alte oportunitati, si banuiesc ca ti-ai facut destule prietene si prin intermediul internetului.e foarte dragut blogul tau, dar sunt cam putine produse.eu nu am mai creat mai nimic, nu am avut nici timp, insa, personal, am luat legatura cu o fata de pe forum care are un blog hand-made, ne-am unit cateva mamici, si am comandat martsoare de la ea, in loc sa cumparam de la tarabe.

oricum, la mine in oras oferta e foarte redusa, sunt aceleasi martisoare de ani de zile.fiu-meu e foarte incantat ca daruieste doamnei si bunicelor ceva unicat, iar eu multumita ca am reusit sa aduc o bucurie persoanei care le confectioneaza.

vroiam sa iti dau o idee , investitia este minima, insa nu stiu daca mai ai timp anul acesta(daca nu sper ca reusesti pt la anul)

si spor la mesterit



Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cristina iti multumesc frumos de aprecieri nu am timp sa mai fac aproape nimic.Voi mai lucra cateceva acum in apropierea Martisorului.Spor la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Buna
Am fost tare ocupata cu martisoarele...ma bucur mult ca se scrie la acest subiect.
Pana sa intru tare in martisoare am avut timp si am mai facut niste botosei de bebe; ii puteti vedea aici aici
Am mai facut palariute pentru fetite si o sepcuta pentru baieti dar inca nu am apucat sa le fac foto.

Andata, offf eu nu pot ajunge la targul din Constanta...sarcina in 37 saptamani...dar te rog daca mai afli de vreun targ in urmatoarea perioada te rog sa ma "strigi" si pe mine

Va pup fetelor
Sa aveti spor la treaba si clienti cat mai multi!!!

----------------------------------------------------------------------
mami de Cezar - 22 aprilie 2009 si 36+ cu


Blog handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu trag tare pe ultima suta de metri stiu ca "nu se ingrasa porcul in ajun"dar nu stii d eunde sare iepurele".Koko foarte frumosi botoseii tai.Eu nu am aprticipat inca(deoarece)nu am curaj sa particip la nici un targ de profil.Spor la creat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Buna!
Koko, sunt superbe martisoarele tale! Vreau si eu un trifoi si inimioarele ! Cum trebuie sa procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Koko, sunt superbe creatiile tale!

E targ de hand made in Cta? Cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor sper sa am si eu curaj sa merg la un targ de handmade cu creatiile mele.Va tin pumnii celor care mergeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Alina, aici in Brazil se vand f bine creatiile din cupru si pietre, poate arunci un ochi pe ceva modele de pe net...
eu ma aprovizionez si sper ca luna asta sa-mi fac un set, cercei si bratara, din cupru si turqoise.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Multumesc din suflet Nikole pentru sfaturi,voi incerca si eu doar ca trebuie sa ma aprovizionez,si sa mai studiez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Alina...tema pentru acasa

http://www.jewelrylessons.com/gallery/flora-earrings-new-pics

genul asta de accesorii, cred ca se pot face relativ usurel, daca ai de unde procura materia prima...zic eu, am sa incerc sa fac una cu turquoise.

http://www.allthingsangie.com/BRACELETS.HTML

Mergi la inceput