Ma doare sufletul dar nu mai pot...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Mai stai cu cocalarul asta???

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


stai linistita ca nu toti care se comporta asa sunt "cocalari"
ai fi surprinsa sa vezi sub ce masti de high-class society se ascund unii:-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Q, nu ma gandeam ca e asa grav la voi. :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Q, nu ma gandeam ca e asa grav la voi. :-(


a fost
eu si junioara am plecat, greu dar am reusit
multe din lucrurile prin care am trecut sunt atat de embarassing incat mi-e greu si sa ma gandesc la ele...
dar e bine ca sunt in past tense si acum in sfarsit s-a inseninat si e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai nu neaparat la termenul extins faceam si eu referire, Qamar. Chiar daca s-ar ascunde sub orice fel de masca, daca vorbeste asa cu sotia/prietena ramane tot un cocalar, un golan, un animal.

Nu te respecta acest individ, daca ramai cu el iti ratezi viata. Azi te injura cu "Mars in p... mea!" si maine te lasa intr-o balta de dinti daca il superi. Cale batuta, fata draga! N-as sta cu un specimen ca asta pentru nimic in lume! Nu te amagi ca nu se va schimba!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Pai nu neaparat la termenul extins faceam si eu referire, Qamar. Chiar daca s-ar ascunde sub orice fel de masca, daca vorbeste asa cu sotia/prietena ramane tot un cocalar, un golan, un animal.

Nu te respecta acest individ, daca ramai cu el iti ratezi viata. Azi te injura cu "Mars in p... mea!" si maine te lasa intr-o balta de dinti daca il superi. Cale batuta, fata draga! N-as sta cu un specimen ca asta pentru nimic in lume! Nu te amagi ca nu se va schimba!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


da, am inteles
oricum, vad ca au aceleasi texte, zici ca merg toti la o scoala speciala de formare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetelor ma ingrozesc citit despre asemenea personaje si aproape ca nu-mi vine sa cred ca exista asa ceva! sunt mai degraba animale de zoo, nu sunt demni sa fie numiti barbati!!!
Kahyla, chiar nu te inteleg ce te retine sa mai ramai intr-o astfel de rel injosindu-te si umilindu-te cu buna stiinta (vad totusi ca ai constientizat cine poarta vina si ca nu traiesti vre-o "poveste de vis" ci un adevarat cosmar), atunci te intreb: de ce mai stai?!?
cum de te mai poti razgandi sa traiesti langa un astfel de specimen? chiar nu te inteleg...
eu, daca prin absurd as avea o asemenea rel, i-as spune clar si raspicat in fata ca totul s-a terminat, sa nu ma mai caute niciodata si sa uite ca ne-am intalnit vre-o data, ba chiar i-as spune ca il dau pe mana politiei daca ma deranjeaza cu prezenta lui in vre-un fel, as schimba nr de tel si as evita pt o perioada toate locurile pe care el obisnuieste sa le frecventeze. m-as retrage un pic ca sa fiu sigura ca nu ne intalmim si sa nu ii vina cine stie ce idei, as sta mai mult pe acasa pt cateva saptamani ca sa nu-i dau apa la moara sa ma veda ca umplu branbura prin magazine sau pe strazi, sa nu creada ca sunt in cautare dupa altul... dar clar i-as spune PA! pt totdeauna.

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Nici eu nu intzeleg ce te poate tzine intr-un asemenea tip de relatzie,si mai ales nu intzteleg ce ai vrea tu sa auzi la subiectul asta!

Nu esti convinsa ca faci bine vazindu.-tzi de viatza ta?
Ai nevoie de suport forumistic sa fii convinsa ca faci bine?
Crezi ca va veni cineva in toate facultatzile mintale si-tzi va spune"nu-l lasa!!!"

Ps.Androix m-ai facut sa rid cu "cocalarul"!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Nici eu nu intzeleg ce te poate tzine intr-un asemenea tip de relatzie,si mai ales nu intzteleg ce ai vrea tu sa auzi la subiectul asta!

Nu esti convinsa ca faci bine vazindu.-tzi de viatza ta?
Ai nevoie de suport forumistic sa fii convinsa ca faci bine?
Crezi ca va veni cineva in toate facultatzile mintale si-tzi va spune"nu-l lasa!!!"

Ps.Androix m-ai facut sa rid cu "cocalarul"!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Dana, crede0ma ca nu e chiar asa de simplu sa iesi dintr-o relatie de genul asta; mie mi-a trebuit 1 an sa ma conving ca nu sunt EU aia care e "de vina" si inca 1 an in care sa fac pasul propriu-zis. Si eram foarte constienta de ceea ce se intampla...
Dintr-o relatie abuziva e foarte foarte FOARTE greu de iesit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

in plus, conteaza ENORM de mult ca cei din jur sa te sustina, familia- la mine nu a fost cazul:/- , prietenii--la mine au fost vreo 2 ani in care efectiv nu mai luam legatura deloc cu prietenii, ma izolase(m) complet; insa pana la urma, prietenii au fost cei care mi-au fost alaturi si care au stiut fiecare pas, fiecare cearta, criza, fiecare efort; nu cred ca as fi reusit sa plec daca nu aveam in jur persoane care sa creada in mine si care sa inteleaga ce se intampla..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_2009 spune:

Ma bag si eu un pic in discutie si subscriu la ce a scris Qamar mai sus. Primul pas si cel mai greu este sa constientizezi ca tu nu ai nici o vina, ca ai facut tot ce se putea face, ca acel "daca totusi.....as ramane....poate se schimba ceva....." este fantezie. Asa e, dintr-o relatie abuziva se iese fffffffffffff greu si motivatiile sunt multiple si tin mai ales de latura psihologica. Am invatat din proprie experienta ca niciodata sa nu spun "niciodata". Sa stiti ca e f usor sa spui "eu niciodata nu as accepta, eu i-as spune....eu as face...." insa fiecare caz are particularitatile lui si fiecare persoana are particularitatile sale.

Rufus a descris perfect sindromul care o afecteaza si e greu acum sa se desprinda insa e bine ca din ce amm citit, Kahyla constientizeaza ce e mai bine de facut. Urmeaza doar draga mea sa te gandesti ca in tot timpul asta pe care il pierzi alaturi de el ai putea sa faci 1000 de lucruri pt tine, cu prietena ta, sa-ti faci noi prieteni, sa iesi, si nu neaparat sa te arunci intr-o alta relatie, ci sa te descoperi pe tine insati, sa vezi ca totusi viata e frumoasa si tu meriti cu totul altceva. Ai sa descoperi cat de mult valoreaza LINISTEA. Multumeste totusi ca te-ai convins ca nu merita inainte sa faci copii cu el, fugi acum cat mai e timp.

Iti doresc mult succes si numai bine.

Mergi la inceput