FIV 283

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella72 spune:

hello fetelor!
Am venit de la eco, am pe ovarul stang 4 foli in jur de 12 mm fiecare, iar pe dreptul unul mai maricel(nu stiu exact de cat ca m-am zapacit cu atatea info si intrebari, banuiesc ca e in jur de 15 mm), endometru de 7.7, eu zic ca stau destul de bine, dar nu excelent. Am 3 menopur din seara asta, pana acum am avut doar doua si mi-a dat si cate o cetrotide in fiec dimineata.Vineri din nou la eco si cred ca luni facem punctia.

Vero, Maria, va tin pumnii fetelor la testari, abia astept sa va felicit.
Cris, nu stiu ce sa iti zic, dar stiu ca utrogestanul da stari de greata si oboseala. Nu o sa mai conteze toate astea cand o sa vezi beta mare

pup toate fetele!

Va rog, spuneti-mi si mie daca stiti cum se face citrotide? intramuscular sau subcutan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

fete dragi, multumesc pentru raspunsuri, este prima oara cand fac fiv si nu stiu la ce sa ma astept
daniela, durerea nu este foarte mare cat sa iau no-spa, dar doare asa, cam cum doare inainte de cm si foarte des, de fiecare data cand ma misc, ok, voi sta cumintica si voi astepta sa treaca, te pup si multumesc
vero, este exact asa cum spui tu, cum ma misc sau tusesc, stranut, ma doare burta, este senzatia inainte de rusi, desi stiu ca nu au cum sa vina ca sunt abia ziua 19 a cm, eu in afara de progesteron si acid folic nu iau altceva, tie probabil ti-a dat clexane din cauza ca ai avut sarcina pierduta si vor sa preintampine orice problema, oricum rau nu cred ca are ce sa-ti faca, probabil ca stiu ei ce stiu, si pe tine te mai doare burtica acum? deci este de la stimulare? eu am crezut ca este de la utrogestan, ca durerile au inceput de cand am luat utro... om vedea... va pup si va multumesc pentru sfaturi

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

ela, pai eu zic ca nu stai rau, nu este important numarul, si calitatea lor, eu iti spun asta din propria experienta, asa ca daca ai 4 de calitate, este mai mult decat perfect, injectia nu stiu cum se face te pup

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daniela sa dea DD sa fie bine si ptr mine si sa ai gura aurita ..sa se prinda si la mine ceva acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

buna seara fetelor eu vineri dau startul la FIV 4 sper sa fie cel norocos ma bazez ca de obicei pe sustinerea voastra ca altfel o i-au cu capu ....bafta fetelos sa veniti cu beta mare alexis cum te simti ce-ti fac comorile? daniela cand vrei sa faci FET ?sigur o sa fie cu ochisori de data asta ai sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Vero,Mariasa dea DD sa veniti cu beta mare!
Sunt un pic mai linistita.....sper sa ma tina pana maine,cristy m-a incurajat tare mult prin exemplu ei,asta e ce o vrea DD....o sa vad ce zice dr maine,ce vede pe acolo si ce imi propune
si eu fac clexane 0,2(am mutatia 677 homozigota) ,dar nu mi-a aparut nicio vanataie(am inteles ca nu tb sa apesi dupa injectie)
la toate fetele si Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanutz

buna seara fetelor eu vineri dau startul la FIV 4 sper sa fie cel norocos ma bazez ca de obicei pe sustinerea voastra ca altfel o i-au cu capu ....bafta fetelos sa veniti cu beta mare alexis cum te simti ce-ti fac comorile? daniela cand vrei sa faci FET ?sigur o sa fie cu ochisori de data asta ai sa vezi


Da Doamne sa fie cel mai norocos.Eu o sa te sustin de aici de departe,chiar daca sint putin dusa....cu caputu,recunosc
FET-ul eu l-as face miine,dar trebuie sa astept sa ma cheme ei cind au loc.Am inceput deja sa-i stresez cu mesajele,poate li se face mila de mine
si multa,multa bafta.

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Redramy iti raspund tot eu si aici ,am facut histeroscopie diagnostica cu prof Marinescu inainte de primul FIV.
A fost fara nici un fel de anestezie si eu una n-am simtit mai nimic....poate sunt eu mai nesy...ca am auzit pareri de toate felurile.
Cert e ca pt. mine a fost ca si o eco transvaginala...nici o durere.
Mergi cu incredere si bafta multa.
Pup toate fetele !

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanutz

buna seara fetelor eu vineri dau startul la FIV 4 sper sa fie cel norocos ma bazez ca de obicei pe sustinerea voastra ca altfel o i-au cu capu ....bafta fetelos sa veniti cu beta mare alexis cum te simti ce-ti fac comorile? daniela cand vrei sa faci FET ?sigur o sa fie cu ochisori de data asta ai sa vezi
Dandanutz bafta multa si sa dea DD ca acest FIV sa se lase cu un bebic sanatos si frumos.
Te pup cu drag !

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iooliana spune:

Fetelor...va admir pentru cata vointa aveti. Tineti-o tot asa! Desi eu am un bebe, care a venit fara sa ne asteptam, ma emotioneaza cazurile voastre! Stiu ce inseamna bucuria de a da nastere unui copil si va doresc sa va ajute DD.
Revin cu rugamintea: nu mai e nimeni care a facut FIV cu prof. Marinescu, sa-mi spuna legat de bani, ce si cum? Ma intereseaza pentru nasa mea. Mi-am activat si PM-ul.
Va tin pumnii voua si nasicii mele!

Mergi la inceput