Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (315)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

salutare!!
La multi ani, Falkone!!!
Paula - Laura FELICITARI si sarcina usoara pana la termen!! Eu am avut infectie cu e-coli la 36 sapt...am facut tratament cu ovule cu antibiotic. Va fi bine!!
Nerantula...incetul cu incetul intrati pe calea cea buna....oricum...esti o super mama.....sa alaptezi 2 copii, sa ai grija de ei, as putea spune exemplar si sa-ti mai pastrezi si calmul...e ceva
Nikol - incearca sa gasesti pe cineva care sa te mai ajute cate putin zilele astea....Sanatate multa!!
Ada...drum bun si sa te intorci la fel de incantata ca atunci cand ai fost...in Delta (?!).
Babytza....clar trebuie sa-i spun soacrei mele ca gateste execrabil avand in vedere ca pe sotul meu l-am cunoscut cu 60 kg si acum are 110
Chiar, ieri am implinit 13 ani de cand am acceptat sa ies la prima intalnire cu el (bine ca atunci am acceptat doar pt a ma intalni si a-i spune sa nu ma mai caute, sa nu ma mai sune ca nu vreau sa fim impreuna.....n-am mai reusit insa)
babytza - oricum, ai o familie minunata...si nu merita sa va stricati armonia din cauza unei pers cu probleme emotionale...fie ea si soacra....incercati pe cat posibil sa va gasiti cat mai repede cuibusorul vostru....
Babymom - rarrr rarr mai dai pe la noi! Sa auzim de bine si cat mai des! Abia astept sa ma zapaceasca si pe mine de cap Mark cu replicile lui
Monyca - barbatii se comporta asa pt ca asa i-am invatat....pt ca mereu am facut eu totul in ceea ce priveste copilul, el acum e invatat ca poate sta linistit daca sunt eu acasa, ca ma descurc si singura Multa putere iti doresc sa fii la fel de razbatatoare in continuare!!
Dya cum mai merge cu scoala de soferi? Si la fac cum ti se pare? E intr-adevar ceea ce iti imaginai si iti doreai?. Cum te mai intelegi cu bona? Cu salariul ati reusit sa stabiliti astfel incat sa fiti multumite amandoua?
tuturor celorlalte mamici...fug ca ma cheama datoria!!! revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Si noi pe aici..afara ploua de ieri..tare urat...

Avem si noi o problema..cred...v-am zis ca ni s-a intamplat sa mai faca Radu pe el..ceea ce la noi e o exceptie..si tot cautam cauza..ca e prea brusc.....ei..si ieri si alalteri imi spune ca il doare puti..uufff..Radu nu e decalotat complet..se vede caputul..ca sa zic asa...tati ii face baie..si cam uita sa-l spele bine acolo..aseara l-am spalat eu..nu se vede nimic..insa ce l-o durea? si de ce?
Ce parere aveti? Initial ma gandeam ca a racit..dar se pare ca nu.
Stiu ca ziceati voi..dar nu mai retin..sa-i fac cu Vit. A? Stie cineva? Chiar nu stiu cum sa procedez :(

Paula Laura ce veste bunaaaaa!!! Felicitari!!!
Sa fie intr-un ceas bun..sarcina usoara si sper sa nu fie infectie

Babytza superrr pozele

Nicole nu esti cuminte de loc...uff..bine ca s-a terminat cu bine ! Multa sanatate Karinutei!!

Claudia H Multa sanatate si Luciei!!

Babymom ma bucur ca ai mai scris. Ma bucur ca sunteti bine!

Ada multa sanatate lui Teo! Uff..voi parca nu mai scapati.

Angy multumesc si eu pt. site-urile cu Grey.Mi-ai dat de lucru..nu aveam eu timp..dar cum...ce-mi facusi?

Noutati despre noi..ne-am inscris ieri la gradinita..o educatoare foarte draguta si tanara..copii putini..o gradinita mica si frumoasa..
O sa-l dau si eu pe Radu din primavara 2 ore pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

La multi ani Falkone!!!! Sa cresti mare si norocos!!
Feli sa-ti aduca numai bucurii minunea!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

neatza

VLAD SA FI SANATOS, SA CRESTI MARE SI FRUMOS SI UN PIC LA PUNGA GROS....mai ce poiata sunt

paula FELICITARI MAXIME, da-o-n colo de infectie ca trece cu un pic de tratament, sa nu-ti umbreasca asta bucuria de aflarea acestei vesti minunate

xor uuuauuuuu da' la-i pus la ingrasat pe sotul tau, nu gluma ...sau ii prieste mai mult cu sotie decat cu mama??

baby-boy chair nu stiu ce ar putea fi, sa nu fie ceva, eu stiu sa-l doara cand face pipi, si el sa o asocieze ca il doare.....sanatate muulta

lidia ce facusi?? imprastiasi virusul la copii?? ....sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

baby-boy de fapt vroiam sa spun sa nu il usture, iar el sa asocieze cu o durere

Sotul meu are o problema, de ce nu sta si copilul la el in brate, sau de ce de multe ori il respinge...am incercat sa-i explic omeneste ..ca el vine de la servici si vrea sa stea in pat sa se relaxeze,sau sa se uite si el la televizor iar ea atunci vine peste el, iar el, se vede clar ca nu mai are chef si de ea, se joaca cu ea cat se joaca dar nu prea mult, iar in momentul cand face ceva, el ii spune "vezi ca te spun lu' mami"...normal ca atunci copilul asociaza ca mama este cea mai indreptatita sa ia decizii sau cel putin ea este stalpul, pe cand el mai subtzire...eu tot incerc sa ii explic, ca este normal sa fie mam-o-dependenta atata timp cat sta cu mine toata ziua....in fine... nu mai stiu cum sa-i explic, ca nu trebuie sa mai puna la inima, ca el se si enerveaza ....iar eu trebuie sa impac si varza si capra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Klemmi uff...chiar nu stiu ce este..sper sa nu-l usture.
Astept si ate pareri.
Si al meu sot mai are episoade din astea...normal ca vine de la scarbici..obosit..stresat..si ar lenevii pe canapea..la tv..eu fiind aia odihnita..tot eu sa stau cu copilul si seara
Bine ca sunt rare episoadele astea. Ma bag in bucatarie sa gatesc..vrea nu vrea..sta cu Radu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani Falkone !!!!!! Sa cresti mare puiule, sa o fericesti pe mamica ta cu tot ce faci !!!

Cristina sa nu aiba vreo infectie urinara si sa il usture. Eu sper ca nu , va tin pumnii sa nu fie nika

Alina uite un domeniu in care e pilaf : calculatorul Ea nu are cum sa citeasca. Insa sotul da si de aceea mai bine nu mai discutam, sau o facem in termeni mi respectuosi
Edit: suna de parca te-as certa...nu o fac, intelegi tu ce vreau sa zic

Lumi nu mereu e umezeala , insa de cele mai multe ori cand am iesit cu parul proaspat spalat/intins mi s-a facut maturica dupa o ora de stat afara

Xor doamna dar tu gatesti chiar bini Ia sa imi dai si mie retete

Babytza si puiiValentina David
www.youtube.com/watch?v=NAF7KnfmI6s" target="_blank">Mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI FALKONE!!! SA CRESTI MARE SA FII SANATOS SI FERICIT!!! Feli sa iti traisca baiatul!!!

Angy multumim de linkuri!!
Cristina nu stiu ce sa zic dar din cate am auzit se mai intampla chestii din astea dupa ce renunta la pampers!sa nu fie nimic grav.Poate ar fi bine sa ii faci un sumar de urina sa stai linistita!!
Xor cu scoala de soferi e bine.Deja am iesit prin oras!!La facultate e super fain imi place tare.Cu bona e ok i-am dat banii pe sept nu a zis ca ar fi nemultumita acum sa vedem.Ea sta 5 ore pe zi si nu face nimic decat sa stea cu copilu.Daca e nemultumita banuiesc ca imi va spune.I-am dat 4 mil ca in sept a stat in primele 2 sapt cate 3 ore pe zi.Pe octombrie sa vad cat ii voi da.
Paula felicitari pt sarcina!!
Mamidestefan multa sanatate!!
Babymom ma bucur ca sunteti bine!

Cam atat am tinut minte ma apuc de chestionare deci sunt prin zona.



Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

saluti,

K inca imi face temperatura, dar momentan avem doar doua doze de antibiotic.Trebuie sa-i fac aerosoli cu adrenalina de 3 ori, dar eu nu reusesc singura, plange rau, asa ca raman la o singura data seara imobilizata de tati.
Aseara dupa adrenalina de la 9, dra dupa ce i-a trecut febra a avut o energie pana la 1.30...astea sunt reactii adverse nu?

cu K2 in 38s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Falkone La multi ani cu sanatate!!!

cu K2 in 38s si mamica de K1

Mergi la inceput