Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***264***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Tare faza cu salamul de biscuiti

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

LUCA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Buna fetele!
Eu sunt franta, azi copilul si-a dat peste cap programul de somn si m-a tinut in priza aproape toata ziua. La un moment dat s-a urcat pe biroul lui taica-sau si umbla in picioare pe el. Ieri a plecat de langa noi si cand am vazut ca in cateva secunde nu se intoarce, m-am dus dupa el. Se urcase pe bancuta de pe hol, tot in picioare era, cu corpul printre haine, de abia l-am vazut.

Si ieri am tras o tura de plans, ca eu nu mai reusesc sa ajung sa fac casa sa arate rezonabil, o brambureala continua. Acum ca ziceti ca si la voi e la fel, parca nu ma mai simt asa vinovata.

Olga, cum ai facut ciorba? Sau borsul mai bine zis, ca ai pus si bors parca.
Si spanacul cum il fac fetelor dupa reteta vostra daca e congelat? Ce-i fac inainte?
Si la gandaceii ce inca mananca pasat cum le faceti pestele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

annan si gaza, asta da incuscreala.gaulina si dei dei sa fie intrun ceas bun.
s-o facem lata




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Buna fetele!
Eu sunt franta, azi copilul si-a dat peste cap programul de somn si m-a tinut in priza aproape toata ziua. La un moment dat s-a urcat pe biroul lui taica-sau si umbla in picioare pe el. Ieri a plecat de langa noi si cand am vazut ca in cateva secunde nu se intoarce, m-am dus dupa el. Se urcase pe bancuta de pe hol, tot in picioare era, cu corpul printre haine, de abia l-am vazut.

Si ieri am tras o tura de plans, ca eu nu mai reusesc sa ajung sa fac casa sa arate rezonabil, o brambureala continua. Acum ca ziceti ca si la voi e la fel, parca nu ma mai simt asa vinovata.

Olga, cum ai facut ciorba? Sau borsul mai bine zis, ca ai pus si bors parca.
Si spanacul cum il fac fetelor dupa reteta vostra daca e congelat? Ce-i fac inainte?
Si la gandaceii ce inca mananca pasat cum le faceti pestele?


Keutu cheliutu


Doamne, am crezut ca numai eu pot sa plang cand este dezordine in casa si eu nu apuc sa fac curatenie

Keuta franta si Keutu energic. Te inteleg cum este sa fii cu programul dat peste cap. Pricipalul este sa va reveniti cat mai repede si sa nu o luati pe urmele noastre, caci tare nasol este.

Borsul mi-afost adus tocmai de la Galati, de catre Mihaela. Chiar fetele, de unde se ia borsul?

Retete de peste caut si eu, dar noi nu mai mancam pasat.

Ma bucur ca ai trecut pe-aici. Cand vedem poze noi cu Keutusi mamica lui slabuta?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

kea, la noi ultima tendinta este rasolul de peste cu mujdei de usturoi.
e tarziu daca iti zic maine de peste si spanac? tastele mele is tare zgomotoase , am laptopul in pat si mi-e teama sa nu se trezeasca maria. e mai multicel de scris deodata.daca e graba scriu pe bucati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gata, ma duc si eu la culcare, caci m-am cam intins la forumeala

Noapte buna!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mireal, nu stiu cat costa cortul cu bile in ro, dar Keutu s-a jucat cu el intr-o veselie. Isi facea inclusiv kk acolo, ca nu-l deranja nimeni. Nu ne-a lsat niciodata in cortul lui, ne impinge afara.

Cami, eu ii dau niste bilute cu Arnica (am vazut ca si Ana zicea de crema) pt vanatai. I-am prins degetelul in usa (il tineam de o mana in timp ce inchideam usa, tocmai ca sa nu i-o prind si el a bagat-o pe cealalta in cealalta parte a usii). Nu i l-am strans rau ca a vazut sotul si m-a oprit, dar a doua zi nu se mai vedea nimic la deget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

dezordinea e la ea acasa.daca al meu sot s-a resemnat de ceva vreme cand vede casa vraiste(el care era disperat dupa curatenie)iti dai seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

olga ideal ar fi sa ai pe cineva care "umple" bors(asa se zice aici) acasa. sa fie bio.soacra mea umple in vas de lut sau ceva vas emailat si e tare bun.e bomba de b-uri.eu beau si crud.
bors in comert gasesti peste tot.

Mergi la inceput