Chiuliti de la scoala?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Nu facem un obicei din a chiuli dar cateva zile pe an nu moare nimeni.
Pana acum anul asta am invoit-o intr-o vineri cand aveau cununia civila noii nostri fini si inca intr-o vineri nu-mi mai aduc aminte de ce .
Dar mi-am promis ca pana la vacanta nu mai chiulim.
Eu zic sa te invoieti fara mustrari de constiinta. Si distractie placuta la dineyland.
Totusi as zice sa il invoiesti o zi in plus (asta daca nu te intorci vinerea) si sa recuperati macar o parte din lectii in ziua respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pentru disneyland l-as invoi si-o luna .
Am fost in vara 4 zile si ne-am reintoarce oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Pentru disneyland l-as invoi si-o luna .
Am fost in vara 4 zile si ne-am reintoarce oricand.

Anya


Fata mea nu stie ca exista pe lumea asta un loc "disneyland" si sper sa nu afle pana in primavara ...

Vreau sa fie surpriza cand s-o vedea la poarta parcului!

de vanzare http://picasaweb.google.com/101768051715188015201/DeVanzare?authkey=Gv1sRgCKfyneHV7fSBIw#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

noi plecam chiar joia viitoare in Franta la cannes la niste prieteni care s-au mutat cu copiii , definitiv in vara .
N-am gasit bilete de avion decat de joia asa ca vineri si joi o chiulim.

Am luat lectiile de acum si scriem de zor-pana duminica 3 pagini de semne grafice , lipim la mediu si facem si 3 la mate .
Daca s-ar intampla sa mai mergem undeva -un weekend prelungit l-as mai chiuli cate o vineri la o luna sau mai mult cu conditia sa facem temele dinaintea plecarii.
Nu e un obivei sar nici noi nu mai suntem ca parintii nostrii-la ora 4 acasa . Lucram pana tarziu si cred ca mai degraba pentru a ne recompensa intr-un fel in ochii copilului-stiu, nu-i pedagogic, -ne asumam chiulitul .Nu ca lor nu le-ar place...
Si da, i ianuarie noi mergem la schi in Austria si sincer nu stiu cecap patrat a gandit vacanta mica la 2 saptamani dupa vacanta de iarna-ori o lasa lunga pe aia de iarna ori o punea pe cea mica in februarie ,a sa e aiurea rau si doamna invatatoare zicea ca e cea mai rea luna , copiii sunt distrati
Asa ca atunci vom chiuli cu adevarat 1 saptamana , plecam in ziua in care se da vacanta si ne intoarceam cu dupa 10 zile.
E ieftin-cca 50 euro/zi un apartament de 3 camere la tante Christine la Bad Gastein , avem cursurile de schiat de avansati de terminat si macar inca 2-3 ani vom chiuli in ianuarie .Daca am chiuli toti poate ar face ceva cu vacanta asta ca e tare prost pusa .Dar elevii nu fac greve .De ce oare ?




Mergi la inceput