**Buburuze de 2009 in actiune (31)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Moama da cat ati mai scris...nu se poate sa lipseasca omul cateva zile ca voi va faceti de cap
Siminace nunta ati avut, erau certati sau ce au avut? Voi cum v-ati simtit? Sa-l pup eu tot pe Anducu scump, normal ca a fost senzatia serii, noi nu l-am dus ieri cu noi l-am lasat la mami, ca daca-l duceam apoi nu ne mai puteam dezlipi de el si vroia tot cu noi, cum stati cu casuta?
Elenacu intarziere condoleante pt prietena mamei tale...ma bucur ca ai intrat, voi cum mai sunteti?
DanaMima bucur ca ai intrat, sper sa poti intra mai des sa ne tii la curent cum sunteti, ce face Bubu? Cum e samburelul din burtica, sa ne dai de stire e culoare are caruciorul, va pup dulce si mai zine despre voi!
Siminam-ai intrebat ce-am gatit acum cateva zile dar nu am apucat sa-ti raspund iar acum nu mai stiu ce gatisem, sambata am facut supa de taitei si cus cus cu carne...apropo e super ideea cu camera piciului cu tapetul si cu stelutele fosforescente, si sunt si in magazin de cumparat.Sora mea are in camera pe tavan rasfirate stelute si luna iar cand am dormit acolo Rares a fost tare incantat cand s-a stins becul si le vedea

Pickyunde ai auzit ca vine sfarsitul lumii?nu ma baga in sperieti ca si asa-s panicata ca in 2012 va fi sfarsitul lumiidoamne atatea se aud...
Trimit si revin


Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Ema-ms mult.Am comandat deja,maine trebuie sa le primim-acu sper sa fi facut alegerea potrivita!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Elenaimi recitisem mesajul si vroiam sa zic condoleante pt mama prietenei tale, e foarte trist cand pleaca oameni asa buni de pe pamant, dar din pacate acesta este cursul vietii si eu traiesc cu ideea ca dupa ce murim Dumnezeu ne recompenseaza in viata de apoi pt tot ce am facut bun in viata asta
Adina offf imi pare rau ca s-a schimbat treaba cu prietena ta din strainatate, sper sa gasesti altceva bun
Alici-a trecut raceala la Naty? sper ca da, te asteptam sa intri sa ne mai zici ce faceti
Pickyam citit articolul dat de tine si m-a apucat melancolia, dar si umpic mi s-au parut exagerate prezicerile lui Vanga si m-ai pus pe ganduri umpic
Annacu intarziere condoleante pt colegul tau, asa este si mie mi s-a intamplat sa cred ca doar oamenii buni mor si atunci mama mi-a zis ca-i iubeste prea mult Dumnezeu ca sa-i lase sa se chinuie pe pamant...e trist oricum...ce mai face Vladut?tu cum mai esti cu sanatatea?
Ema deci vii pe cand incepe razboiul?
Merg sa pun de-o tocanita si revin ca inca mai am ce recupera, limbarnitelor

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am reusit sa culc in sfarsit fata.
Multumesc fetelor ptr incurajari, sper ca nu v-am plictisit cu problemele mele..Sotul oricum a zis ca nu-i plateste nimic sa fie sanatoasa...

Simina stiu dar aici legile sunt diferite de cele din tara..ai gasit cablul ptr pozici?!
Ema pai chiar ma faci curioasa..ce ar putea sa ceara fosta? stiu ca aici poti cere si penisie alimentara ptr tine ca fost nevasta o viata intreaga chiar daca nu ai avut copii..ia baga putine replici ptr filmele cu prosti
Anna foarte interesante jucariile primite de Vladut, sunt creative...imi plac
Lavinia bun revenit, ma bucur ca ai avut zile frumoase..si acum cat despre sf lumii eu cred ca se abereaza mult..deh nu zic ca vor fi revolte, greve etc in lume ca deja sunt, dar pana a incepe un razboi intre M Britanie si Franta cand ele chiar nu au nimic de impartit..deja e prea cusuta cu ata alba..si oricum daca e asa incercam sa ne adapostim in munti ..da oricum nimeni nu stie cand va fi...asa ca mergi mai departe..ce o fi o fi...
Getik cu parere de rau dar nu te pot ajuta cu un costum..sper sa reusesti sa gasesti.da anunt prin ziar, pe net..vezi poate se ofera careva
Simina macar le aduna..eu ma rog de a mea sa faca acest lucru si intr-un final se apuca de treaba..pune 2-3 jucarii si apoi gata se ia cu altele;..ieri am stat cu gura pe amandoua sa le adune si se faceau ca nu aude, una hranea bebelusi alta facea puzzel...deci mi-am racit gura de pomana..tot eu le-am adunat
Anna apropo mi-a placut postarea ta in care ziceai ca Vladut va considera papusi..super tare
Ema ce in brussel -1 grad?! aici ieri dimineata erau 3 grade..si azi dimineata parbrizul la masina era inghetat pe strada alaturata..deci au fost totusi sub 0.. ...
Cris pai e hotie frate la capitolul butelie..dar ce sa-i faci daca gaze nu prea sunt..incarcam la butelie nu...cred ca o sa mai treaca 25-50 ani pana pun gaze peste tot.. si e mai economica centrala pe lemene, mai ales daca iei lemne din timp..

Gata cred ca am terminat de recuperat ..

Uitasem sa va zis, Stefi e la capitolul intarcat singurica...nu mai vrea sanul, il cere, il dau si se uita la el ciudat apoi zice cah sau bebe papa..si-si baga degetelul in gurita..iar daca-i dau sticla de lapte sare in sus de bucurie. Pe mine ma dor sani, par plini, grei, dar daca incerc sa ma mulg de abia iese ceva si lapticul are gust sarat ..oare de aceea nu-l mai vrea? cred ca si magneziul are o influenta asupra laptelui..oricum pe deoparte ma bucur ca intarcarea vine de la ea si nu e brusca...nu suferim nici una prea mult..schimbam tatzi cu laptic si bea nu gluma..sunt zile cand ajunge sa bea si 1l pe zi(oare e prea mlt?!) atunci cand nu are chef de mancarica..sper numai ca sa se calmeze si uc dormitul noaptea..de vreo 2 nopti incepe in somn sa planga din senin si se trezeste si bineinteles vrea la noi in pat..chiar nu stiu cum o sa fie cu 2 daca nu isi schimba putin tabieturile..vom vedea.. Pe noapte pe la 4-5 dimineata trebuie sa-i dam sticla de laptic..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Mama ce ma termina astia cu reclamele lor, reclama de la Nestea nu ma lasa impace, mi se tot deschide pe ecran si nu o pot scoate nicicum
Annacred ca e tare Vladut cand zice hotdog
Crisvazut si eu motata pe scaunel e adorabila.
Pickyma bucur ca bebe din burtica e bine, ai grija de tine si menajeaza-te cat poti
Emace tare esti...te-ai inchis in baie cand a venit soata?
Pickysuntem bine, i-a trecut raceala la Rares, mersi de intrebare, au facut minuni remediile astea babesti.Si Stefi si Ioana sunt bine, diseara ne intalnim cu ele si poate face niste pozici si va pun sa le vedeti.
Annasuntem bine, multumim
Simina...noua caninii mai trebuie sa ne iasa, in rest avem de tate, eu stiu ca, caninii sunt cei mai durerosi, dar nu e neaparat sa iasa ultimi deci sa iasa repede si sa nu-l chinuie pe Andutu
Getika mers super cu siropul de ridiche, in 2 zile era mult mult mai bine, iar dupa o saptamana e ca nou...ce mai face vuvuzela Ary?
Cris 900 ron? OMG multe ai avut de cumparat..
Alicma bucur ca Naty e bine, si noi suntem bine acum.Si la noi au fost ilele orasului si am fost pe sentru si am luat bagheta luminoasa de la tigani.Multi pupici!...vazut pozicile adorabila ca de obicei, sunteti niste frumosi!
Fetelor vad ca vorbiti de prunci dependenti de mame as e si al meu.Ieri m-am intors de la lift inainte sa merge la nunta ca urla dupa mine, greu ne-am dezlipit unul de altulsi si eu sunt mamica 24 din 24 in fiecare zi ca nu prea am ajutor nici de la mama nici de la soacra

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am niste vecini f nesimtiti, mereu canta la trompeta cand doarme Rares de amiaza, maine ma duc si fac reclamatie la asociatie, azi iar mi l-a trezit pe Rares, acum e treaz si sta se uita la muzica in patutul lui. Mai stau pana pot sa citesc ce nu apuc recuperez mai incolo si am sa pun si niste pozici
Emaa trecut bubita bestiutei?
La multi ani Vladut Luca sa cresti mare si sanatos si sa o bucuri pe mami mereu ...Anna mersi de tratatie si sper sa treaca repede diareea, off puiu mic
Crisai rezolvat cu butelia?
La multi ani Deea sa fii sanatoasa, fericita alaturi de cei dragi si te rugam sa mai intri si pe la noi sa ne spui ce mai faceti
Annaam vazut cadourile lui Vladut, ce frumoase sunt si toate pt dezvoltarea inteligentei.Trebuie sa-i mai iau si eu la Rares neaparat ca eu tot il consider mic dar dc nu-l stimulez si eu umpic nici n-o sa stie...imi place tare mult carticica, de unde ai luat-o si cu cat?
Pickyde ce ai pedepsit fata?
Surprizaaaa Rares a adormit la loc pe muzicail mai las pana la fix si apoi il trezesc
Pickynasol ce zici tu acolo, aveti o gramada de cheltuieli, stiu cum e, din pacate nici noi nu o ducem f stralucit, sper sa rasara odata soarele si pe strazile noastre.Pupici si tie si la buca si nu in ultimul rand burticii
Siminaam sa pun pozici si cu ce io-am luat la Rares si de la nunta mai tarziu dupa ce descarc de pe aparat...mi-a fost un dor de voi dar efectiv n-am avut timp
Picky vorba ta ce-o fi o fi...nu ma mai gandesc, a trecut...super ca se intarca singurica puc, macar nu e traumatizant pt ea..si Rares bea aproape 1 litru pe zi de lapte, eu zic ca nu e mult, doar e hranitor si plin de vitamine, asa e si la noi intre 4-6 vrea laptic dupa care mai doarme pana la 10-11
Va las acum ca am ajuns la zi cu cititul si merg sa-mi trezesc feciorul
Va si revin mai traziu cu pozicile si sa vad ce mai vb!


Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Si iata ca daca tot am lipsit aproape o saptamana am umplut primele pagini din noul capitolasta ca sa va plictisiti umpic de mine

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lavi da ai tras serios chiululllllllll...eu vin cu 1à zile mai devreme....sa fac buncher si provizii. nu m-am baricadat in baie ca s-a calmat
simina l-am gasit tarziu, eh, data viit
picky -1 ieri, 0 azi....deci iarna dar verde...poi rezumatul rezumatului rezumatului suna cam asa....s-au inteles sa divorteze, romani ambii, stateau in Be, el i-a propus o suma si sa imparta casa si ea sa se intoarca in Rom pt ca aici si asa nu facea nimic, a refuzat, a zis ca ramane....ok, a ramas, s-a introd act de divort, a tergiversat mult pana sa semneze pe motiv ca nu are sit clara...a semnat, Parlam in urma hotararii d dvort i-a cerut legitimatia speciala pe care o avea si-i dadea una provizorie, ca sa nu o lase in chiloti, de rezident, cand i-a zis al meu asta a sarit in sus, ca ce, cine stie ce smenuri face el cu legitimatia ei la care i-a zis, ok, nu o da dar daca vine politia la tine la usa, nu ma chemi, a dat-o. s-au inteles sa imparta apart , masina era in lesing, pe numele ei, Cata platea toate ratele, ea nu avea permis, in fine a zis ca da, nu vrea masina ca nu are bani sa plateasca ratele....okkkk, cand am aparut eu in peisaj a inceput sa nu i se mai para corect ca masina sa nu se imparta....in fine, a ramas ca al meu sa plateasca ratele, pana la rata reziduala, si dupa sa i-o dea si sa se descurce...masina cumparata din Rom, da??...okkkk, cand se apropia data de predare a masinii....ca cine i-a zis lui ca ea vrea masina???? noroc ca al meu a pastrat mailurile si i-a trimis sa vada...asta e unul din "talentele" ei, sa intoarca totul. in fine, ca nu vrem noi masina???? NUUUUUU, de a draq e sunt nu am vrut....am facut comanda la asta noua, la vreo luna....ca el nu se gandeste ca ea nu are de unde sa plateasca rata reziduala???? ca ea nu are permis sa o duca in Rom???bai femeieeeeeee dar cand ai ridcat pretentia nu te-ai gandit????? si multe telefoane, mailuri cu jigniri, cu aberatii....eu le luam in ras, al meu se enerva. i-a sutit lui Cata, cand facea bagajele sa se mute, un ceas in valoare de aprox 5000 euro...cand a descoperit asta a facut scandal in casa, statea si sora ei si prietenul surorii ei, aici in Be, madam a aparut din camera ft senina, care e probl??? unde e ceasul???? la mine...poi de ce? garantie...., asta inainte de a se introduce actele de divort, deci ea era pe "asigurarea" lui medicala si mai si statuse cu carul in spital, nu stiu de ce....okkkkk, vrei garantie???? cand vine factura de plata la spital sa nu vii la mine, vinzi ceasul si te descurci....l-a dat imediat mai sunt o gramadaaaaaa....plus ca s-a plans la tot Galatiul ca a fost parasita si lasata de izbeliste...e, pitoresc, a trecut. a mai ramas casa, i-a zis Cata sa ii dea ea 10 000 euro si sa ramana ea cu casa, apart 2 cmere in Gl, asta ca sa incheie toate socotelile cu ea, in asa hal l-a adus...cica se gandeste, de 1 an....da nu stie ca eu i-am bagat un termen si ala a expirat de mult iar intre timp s-a bagat partaj.....toate ca toate dar nu te pune cu draq, adica eu mai vrei????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lavinia pai uite asa se umple mai repede un capitol..si ai fost fata harnicuta de ai reusit sa recuperezi tot. Ce vecini ai si tu..de ce nu te duci si ii rogi frumos sa nu mai cante exact in orele in care doarme Rares, iar daca nu inteleg atunic sa faci reclamatie la asociatie. Ce bine ca iti adoarme singur la loc..a mea nu'i chip..daca se trezeste ma striga si apoi incepe sa planga. Multe salutari din partea noastra Ioanei si Stefaniei si poate mai intra pe la noi, macar cu 2 cuvinte..aa si asteptam pozici multe, mult, da?!

Ema pai mai pune ca tare delicios a fost rezumatul..chiar tare de tot..La noi nu prea au fost zile in care sa ne amuzam de situatie, ci numai probleme, stres, nervi, iar cand ziceam si noi ca lucrurile s-au asezat, o luam de la capt...bine ca la voi nu au fost copii..ca ar fi fost altfel situatia si l-ar fi jegmanit la greu...astea's femei fare de capatai..bine ca ai fost tu cea care a pus piciorul in prag...bravo..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara si de la noi,

Cum spunea si DANAMI,hop si eu dupa caruta!

Am de recuperat numai 10 pagini,sa vedem ce reusesc.


LAVINIA,,multumesc frumos,chiar azi ma gandeam la biata femeie..ca am facut placinta cu dovleac ca la tara,asa cum facea ea.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

POZE / HAINUTE

Mergi la inceput