La Dovlecelu' Vesel (10) La multi ani Santo !!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

,techi, doar nu te-ai suparat !! stii ca ...
pupa-i pe toti de acasa, pe alex & razvi, si pe ovidiu !

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


mi-e asa rusine ca l-am botezat pe dragos, si de tine mi-e rusine, dar mai ales de mine....zau si pe cuvant

ma, inainte adica destul de recent era treaba nu eram asa prostanaca...nu stiu, undeva ceva s-a rupt ca de ceva zile tot dau cu bata-n balta...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david


ai maaa , se intampla, eu mereu fac asta ! e amuzant ! nu stii ca vorbeam noi ca amandoua uitam numele persoane imediat ce facem cunostinta cu el/ea? daca nici eu nu inteleg ..
ce fac puii? ..sper ca sunteti bine de tot!!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo



pai da ma, asa este, problema e ca dupa ce ca stiu numele doar a cateva persoane...nici p-alea nu-s in stare sa le integrez intr-o propozitie logica. daca nu-l stiam deloc...ma intelegeam si eu

auzi, apropo de gafe...cea mai tare legata de vorbit tampenii: a murit un unchi de-al meu, am mers la inmormantare...toate cele...dupa ceva vreme ma intalnesc in tramvai cu fiul unchiului mort....vara-miu... cu care nu prea aveam ce discuta, dar na...ne stiam...si eu ca sa umplu golul din conversatie l-am intrebat:"taica-tu ce face?"
...si asta era pe vremea cand creierul meu inca mai functiona, iti dai seama acum

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

..m-am intristat, nu-mi place sa te vad asa
ce sa-ti zic? eu am un unchi in canada care suna mereu si intreaba ce mai face maica-sa, dar isi aminteste brusc ca a murit de cativa ani.. in rest, e normal

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

iar puii sunt bine, multumesc de intrebare, stefi de ieri repeta continuu:"bobocii"...ca in cartea aia sunt bobocii de rata. am incercat sa il filmez, dar evident ca nu mai zice decat tampenii cand dau "action"
iar pe andrei l-a invatat ma-sa ca pentru a fi fancy tre sa umbli prin casa cu galeata in cap...si el o asculta pe ma-sa...am filmat, dar astept un episod mai bun

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

,techi, doar nu te-ai suparat !! stii ca ...
pupa-i pe toti de acasa, pe alex & razvi, si pe ovidiu !

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


mi-e asa rusine ca l-am botezat pe dragos, si de tine mi-e rusine, dar mai ales de mine....zau si pe cuvant

ma, inainte adica destul de recent era treaba nu eram asa prostanaca...nu stiu, undeva ceva s-a rupt ca de ceva zile tot dau cu bata-n balta...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david


ai maaa , se intampla, eu mereu fac asta ! e amuzant ! nu stii ca vorbeam noi ca amandoua uitam numele persoane imediat ce facem cunostinta cu el/ea? daca nici eu nu inteleg ..
ce fac puii? ..sper ca sunteti bine de tot!!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo



pai da ma, asa este, problema e ca dupa ce ca stiu numele doar a cateva persoane...nici p-alea nu-s in stare sa le integrez intr-o propozitie logica. daca nu-l stiam deloc...ma intelegeam si eu

auzi, apropo de gafe...cea mai tare legata de vorbit tampenii: a murit un unchi de-al meu, am mers la inmormantare...toate cele...dupa ceva vreme ma intalnesc in tramvai cu fiul unchiului mort....vara-miu... cu care nu prea aveam ce discuta, dar na...ne stiam...si eu ca sa umplu golul din conversatie l-am intrebat:"taica-tu ce face?"
...si asta era pe vremea cand creierul meu inca mai functiona, iti dai seama acum

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david


..si tu inca mergeai cu tramvaiul

Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor dragi!

multumim din suflet de urarile minunate! (si aici, si pe mess, si pe telefon!)

Urez si eu cu drag fratiorilor Ana, Izabela si Rares tot ce ne dorim si noua! Nu pot spune in cuvinte, ca sigur nu as exprima asa frumos ca toate urarile de azi.

Si voi fi egoista si voi considera ca paginile astea care m-au facut sa rad in hohote au fost pentru Alexucu

Va multumesc, fete dragi!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multi Ani puilor nostri speciali de 16: Ana,Alex si Rares
Va pupacesc pe crestete pui minunati ai unor mamici speciale!!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hai sa zic in 2-3 randuri si ce facem noi: bolim!! In gashca!!
Radu mi-a facut ditamai infectia in gat, Andra mi-a facut o minunata laringofaringita. Deci ii am pe-amandoi pe antibiotic. Unul la 6 ore, unul la 8 ore. Mi-am facut grafic.

La unul ii iese inca o masea, la celalalt scot dinti de lapte. Unul se infinge in farfuria noastra de fasole...celalalt nu mananca decat daca ii var pe gat putina ciorbita, daca unul face lectii celalalt vrea plimbat...si tot asa.
N-ar fi niciun bai daca macar noaptea ar dormi. Dar daca unul INCA mai miorlaie din ora-n ora, celalalt bantuie prin casa si vrea cu mama. Sa ma vedeti ce fain dorm, cu o mana sub unul, cu cealalta sub celalalt, cu pieptu-n vant la cele 19-20 de grade din casa Feerie!!!
Iar la munca...e ca la munca. Uneori e lejer, alteori e supar-aglomerat. Macar stiam la ce sa ma astept.

V-am citit dar nu-s capabila sa pun liniute de la capatul randului.

Vreau musai sa o felicit pe Bia pentru toate realizarile ei!! Pentru mine esti eroina. Esti cea mai tare!! Bravo tie!
Si-acum...sa incep sa te bat la cap cu cartea de povesti????? Sau ai nevoie de un ragaz totusi sa te relaxezi putin??
Sa-i pupi pe favoritii mei preferati si sa ne mai povestesi cat de frumos va organizati voi cu copiii poate-poate ceva s-o prinde si la noi.
Eu am ajuns la concluzia ca nu reusesc sa aplic teoria mea si-n practica. Ma simt uneori depasita de situatie, ma asez la masa si ma gandesc si teoria imi suna a naibii de frumos dar dupa ce ma ridic de-acolo parca vine buretele prea plin de apa pe-o tabla mult prea saracacioasa. Si se duce TOT!!! Si-mi vine sa plang de neputinta. Strang din dinti, beau apa si-o iau de la capat cu balamucul
Abia astept perioada cand o sa ma inteleg si cu Radu in cuvinte articulate. Adica peste vreo 2-3 ani.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Lili dupa primul tau mesaj, cu urarile, chiar voiam sa fac o gluma ca iti ofer ceva de baut, imi dadeai impresia ca nu a fost usoara ziua de azi. Si uite ca banuiam bine.

Asa ca inainte sa merg la culcare cu ochii rosii (al meu nu a dormit azi noapte dar e numai unul si e sanatos), tin sa te imbratisez si sa transmit toata energia pozitiva spre puii tai sa se faca bine repede. Important e sa fie sanatosi, restul le duci usor pe umeri, pentru ca esti infinit de puternica! Te stiu!

Te pup cu drag!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Si tot cu ochii semi-inchisi, ca ma ustura , si tot stergand din mesaj ca apas aiurea pe taste de somn , multumesc din tot sulfetul si pentru super dedicatiunea din titlul capitolului!!!

Va pup, fete dragi!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Alex, Ana, Rares La Multi Ani! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii!

Maria,o sa fie bine!

Sa va zis si eu o gafa: eu si sefa mea mergem la cantina sa ne luam o cafea, la un moment dat o aud cand ii zice in gura mare uneia "Felicitari pentru sarcina", la care femeia ii zice " nu sunt insarcinata, sunt GRASA". A fost oribil, mai ales ca sefa mea, nu a auzit raspunsul si a continuat! :"In cate luni?", la care femeia ii zice raspicat :"I am just fat. Just fat."

Noi am fost in categoria nemancaciosilor de foarte mult timp,adica de la inceput.. pur si simplu nu vrea sa deschida gura. Stiam ca o sa-mi zica ca totul e ok, dar am intrebat si health-visitor-ul. Ei, spre surprinderea mea, raspunsul a fost chiar intersant. Cica, unii copii (printre care se numara si fiica-mea Ruby) devin independenti si refuza ajutor pentru ca vor sa invete de unii singuri..in special, acolo unde mai au frate/surioara mai mare.Inarmat cu mat de plastic, castronele cu ventuza, lingurite, cutit, furculita pentru bebelusi..oh yes si multa rabdare am decis sa o las sa manance cum vrea si cat vrea ea. Pentru mine chiar e trist, dar acum mananca numai de una singura..alaptatul e si mai dulce acum ca stiu ca nu ma refuza la asta. Niciodata.

Va citesc rar, dar imi sunteti tare dragi!

Va pupam!







Mergi la inceput