Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi, sanatate si sa cresteti usor si frumos!

4 lunite Radu de Tina!

3 lunite pt Mihai de Victo
Eva Maria, de ela_mm, , Bebe de Ana, Maria de rubia

2 lunite Miguel!

Cu atatia sarbatoriti astept multe praji si tortulet

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

michelle,nu esti singura :) ...mi s-a luat de atata pompa.dar daca sar un muls se duce naiba productia si nu imi permit ca ma linsaza minibubu.Ma duc sa bag un somn mic.
Super pozele cu diversificarea...dragaica iti dai seama ce o sa fie la tine cu doi?Cred ca ii pui in cada direct :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce mult ati scris, inca nu am apucat sa citesc, dar vreau sa urlu tare de tot La multi ani!!!! pt sarbatoritii zilei:

- Raducu de Tina, nu imi vine sa cred ca deja ai 4 luni!!! Sa fii sanatos, si sa cresti frumos si cuminte!

- Eva de Ela, Mihai de Victo, Bebe de Ana, Maria de Rubia - pt 3 lunite!!! Victo, fain ti-ai ales data botezului!!! Sa cresteti mari si sanatosi!!!

Miguel de Aelita, copilas de super-mama, ai 2 lunite!!! La fel iti doresc si tie, multa sanatate si noroc in viata!!!


Asa, sa va zic rapid, aseara am indopat copilul cu 210ml - 100 de la mine (slaba productie), si 110 din frigider+congelator... Bine , i-am dat mai inati cu bibe, si apoi san... Ca nu ii place cu bibe, si daca ii dadeam sanul intai, nu ar fi luat bibe, prefera sa se culce nu prea satul, decat sa pape bibe... Asa ca urmatoarea masa a fost la 6 dimi... S-a mai foit pe la 4, de 2 ori, i-am dat suzeta, si am inceput mulsul... am stat o ora la muls, un san jumate- 175ml... Deci, papa asigurata pe diseara... Dar aseara la san , de cand cu inceputul de dintisori, nu a fost cel mai placut... La sfarsit cand era satul, nu mai tragea, ci doar imi strangea sfarcul intre gingii... HOrror... Ramane de vazut cum va fi de aici inainte suptul cu dintisori, si daca e rau, cumparam o pompa buna, si ne mulgem toata ziua - si papa va fi din bibe...

BTZ, ce te asteapta la titi... Felicitari pt dintisor!!!

Cu diversificarea nici io nu ma grabesc... E comod si usor acum , vorba lui BTZ, doar ridic bluza, si ma uit la TV... Bine, dar mai e si partea nasoala, cu muls in miez de noapte, cu cantarit, cu luat in greutate... Dar acum, ca va aud pe voi (mamicile cu al doilea copil), ca nu vor sa manance, ca murdaresti toata casa, ca isi fac greata, parca nu ma grabesc la diversificare...

Hai ca mai citesc si revin, ca se scartaie asta micu...

Apropo, mi se pare super bun GENGIGEL BABY, il calmeaza...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Diana, mamica harnicuta, vroiam sa iti zic sa aveti o zi minunata si sa fie cuminte Eva!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata Mamici
La Multe Lunite si de la noi delfinasilor iubiti!

Pentru copilasii cu reflux sau colici care au tinut mai mult diversificarea se recomanda nu mai devreme de 5-5,5 la LP, si 6 la LM!

Eu azi plec pana la istambul cu sotul si ma intorc luni , inca nu am facut bagajul si mi-e dor deja de pitica

Eu credeam ca bblusii nu poftesc pentru ca ei nu cunosc alt gust si alte alimente iar daca se uita la parinti cand mananca se uita pentru ca sunt curiosi este varsta descoperirilor, nu imi imaginez ca daca mananc un sstrugure pitica se gandeste ca mami mananca strugure si vreau si eu, eu nu ii dau pe limbuta nimic pentru ca mi-e frica de alergii, copiii cu pigment foarte deschis si ochii la fel sunt predispusi alergiilor ..

Otilia iti raspunsesem la postul cu laptele o sa caut raspunsul ala si il mai pun o data!

O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Carmen, te cred ca ti-e greu sa pleci. A mai stat fara tine pana acum?

Cristinica, eu iti doresc din tot sufletul sa iti pape puiul la san, muuult mai simpla treaba, mai bine pt lactatie .

Noi suntem in continuare exlusiv pe LM, sa vedem cat ne tine, "produc" cam 840-850, eu zic ca totusi nu face foamea la cantitatea asta, sper...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Bu Bumble, nu a mai stat niciodata fara mine, oricum mie imi e mai greu decat ei asta in mod sigur ca e la varsta cand nu stie!!!
Bravo pt productie, e ideala pt un bb de 6 kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Bu Bumble, nu a mai stat niciodata fara mine, oricum mie imi e mai greu decat ei asta in mod sigur ca e la varsta cand nu stie!!!
Bravo pt productie, e ideala pt un bb de 6 kg!

FERICIREA SE NUMESTE LETIZIA
Doamne Ajuta-ne!!!



Te cred. Sper sa treaca timpul ca un gand

Are 6.7 kg

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza :)

Michelle de unde ai achizionat sacul de dormit al Biancai?Imi place foarte mult.MS :*



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata mamici!!!

La multe lunite sarbatoritilor de astazi!!!

Diana sa aveti o zi frumoasa si ast pozici de la botez

Michelle inseamna ca si bebelina mea papa normal numai ca nu se prea pune pe ea ca e foarte energica nu stiu de unde atata putere si energie Domnule.
aseara nu am mai cantarito sa vad cat apapat si azi noapte, dar dimineata nu prea a avut ea chef de mancare credca a durut-o burtica si a papat numai 100 ml, eu lapte mai aveam in sani.
si nu stiu ce are cu sanul stang ca nu prea ii place sa suga de acolo ci vrea numai la dreptul lapte am ca storc cu mana si este
acum a adormit, sper ca se va trezi cu pofta de mancare si o sa insist f tare cu stangul.

cu Metoda BLW Doamnii Maica ce e acolo in pozele alea cu bebeii eu una nu as avea tupeul sa incerc metoda asta , dar tu Dragaico cu 2 tre sa acoperi si peretii cu ceva





Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput