Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***262***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Gianina34 merci pt reteta . am sa-i dau ideea directoarei, ca suna bine reteta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

olguta - cand incepeti gradi?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni




Daca nu mai intervine vreo boala, de luni. Ceva sfaturi?

Olga, mamica lui David iepurasul


sfaturi? nu stiu ce sa zic
pe noi ne-a ajutat un catel de plus de care s-a lipit la ikea ca tot timpul il tine in brate, mai ales cand isi aduce aminte de mine
de ieri, adica avem deja 2 zile decand nu mai plange dimineata la despartire, ca erau dramatice momentele: se agata de mine si lacrimile i se rostogoleau mari pe obraji iar eu o impingeam sa o desprind; norocum meu ca nu trebuie sa stau sa o schimb dimineata ci o predau si gata ca altfel ar fi mult mai grea despartirea. In rest, altceva, probabil ti-au spus de la gradi ce si cum sa duci: hainute, papuci, cana...

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni




David nu are jucaria lui preferata.
Tu o duci gata imbracata pentru grupa? Caci mi se pare super ok asa, sa-l imbrac acasa, il pun in masina si acolo sa-i pun numai papuceii.
Inca nu mi-au zis ce sa-i aduc, caci luni mergem doar asa de acomodare, sa vada David gradinita si sa-si spuna parerea.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

olga cum mai e david?

eu, cand ioana e iritata la fundulet, o dau cu albastru de metil seara, dupa baie. pana dimineata e aproape vindecata.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Nu stiu, caci inca nu s-a trezit. Dar banuiesc ca este bine, daca doarme atat, nu?

Eu am o crema bio ff buna, cea mai buna crema pe care am incercat-o pana acum. Tot asa, il dau seara si dimineata este bine, numai bun de pupacit pe fundulet

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Floric mai are Raresu mucuti?

Olga, mamica lui David iepurasul


No. Au disparut ca prin minune. Oare sa fie vreo legatura intre dentitie si muci? (asta e gluma) Ar fi chiar culmea sa fie...Desi tin minte ca Dyana a pomenit o data ca ar fi ceva la mijloc, adica ceva semne ca de raceala (cu muci si stare proasta) dar de fapt sa fie masele si dinti. Daca esti pe faza Dyana, lumineaza-ne...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

olishka - hainele de gradi le are acolo; eu o duc imbracata in hainele de "strada"
luni dimineata ma prezint cu rucsacelul pentru toata saptamana:papuci, un trening si inca o pereche de pantaloni ca se pot intampla accidente, 3 body-uri, sosetele, pijama, caciulita subtire (i-o pune la trezire ca are capul ud), bavetele, pampersi, servetele umede, crema de fundulet, cana de apa (dar aici am cam depasit stadiul ca acum bea din paharelele de unica folosinta - la gradi sunt dozatoare de apa)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gianina pare buna reteta. Am salvat-o si eu. Multumim

Floric am auzit si eu ca exista o legatura intre dinti si muci, dar nu stiu sa-ti explic. Bine ca ati scapat.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Repede, repede numa vreau sa zic ca m-am distrat grozav cu Bianca si Vladimir!!!

Asa ma distram eu ieri cu Bris... O luam in brate si incercam sa intram intr-o camera. Si ma prefaceam ca ne izbim de o usa "incolora" si toata ma tremuram si ma uimeam si ea se distra cu gura pana la urechi! Si ma ducea apoi in fiecare camera sa ne "izbim" in pragul usilor de "usile incolore"! Radea cu o pofta...

Sau, asta cu aruncatul in pat e foare tare! Noroc ca la ea in camera e doar o saltea pusa pe ceva pe jos... ca altfel, nu mai aveam cadru la pat!

Pup mamica inventiva si distractiva pentru Vladimir Zambaretul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

olishka - hainele de gradi le are acolo; eu o duc imbracata in hainele de "strada"
luni dimineata ma prezint cu rucsacelul pentru toata saptamana:papuci, un trening si inca o pereche de pantaloni ca se pot intampla accidente, 3 body-uri, sosetele, pijama, caciulita subtire (i-o pune la trezire ca are capul ud), bavetele, pampersi, servetele umede, crema de fundulet, cana de apa (dar aici am cam depasit stadiul ca acum bea din paharelele de unica folosinta - la gradi sunt dozatoare de apa)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni




Sa inteleg ca tu o lasi acolo si ti-o schimba ei. Bine si-asa.

O sa aflu eu ce si cum luni.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisik - am vazut si eu site-ul
este foarte frumos
este realizat profesionist si asta da un sentiment de incredere "potentialilor clienti" asa ca ce sa mai... tinem pumnii sa va mearga bine de-acum inainte



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

olga cum mai e david?

eu, cand ioana e iritata la fundulet, o dau cu albastru de metil seara, dupa baie. pana dimineata e aproape vindecata.




Nu stiu, caci inca nu s-a trezit. Dar banuiesc ca este bine, daca doarme atat, nu?

Eu am o crema bio ff buna, cea mai buna crema pe care am incercat-o pana acum. Tot asa, il dau seara si dimineata este bine, numai bun de pupacit pe fundulet

Olga, mamica lui David iepurasul


si eu zic ca se simte mai bine, daca doarme atata.
incearca azi sa-i dai mancare usoara.

in legatura cu gradinita, pregateste-te si tu sufleteste pt etapa aceasta. la inceput iti va plange, dar cu timpul se va obisnui. asa fac toti.
cand l-am dus pe andrei anult trecut la gradinita, i-am explicat ca el e baiat mare si ca "asa cum tati are serviciu, si andrei are serviciu. gradinita este serviciul lui". el era foarte mandru ca e barbat ca si tati.

Mergi la inceput