Gashca de Constantza *128*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Mai Mihaela007 ,m-am uita pe topicul despre care spuneai..Am ras ca toanta la primele trei pagini din primul capitol
La asta am ras raaau :
Citat:

Ecuatia 1 Omul = mancat + dormit + munca + distractie Magar = mancat + dormit Atunci: Omul = magar + munca + distractie Deci: Omul - distractie = magar + munca In alte cuvinte: Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca
Ecuatia 2 Barbat = mancat + dormit + castig bani Magar = mancat + dormit Atunci Barbat = Magar + castig bani Deci Barbat - castig bani = Magar In alte cuvinte: Barbatul care nu castiga bani = Magar
Ecuatia 3 Femeia = mancat + dormit + cheltuiala Magarul = mancat + dormit Atunci Femeia = Magar + cheltuiala Deci Femeia - cheltuiala = Magar In alte cuvinte Femeia care nu cheltuie = Magar
Daca includem: ecuatia 2 in ecuatia 3 Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie Deci, Barbatul castiga bani pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1) Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2) Deci avem, Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala
Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia: Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna!






lali,ce topic ti-am recomandat?
ca nu mai stiu....eram inghetata toata...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Mai Mihaela007 ,m-am uita pe topicul despre care spuneai..Am ras ca toanta la primele trei pagini din primul capitol
La asta am ras raaau :
Citat:

Ecuatia 1 Omul = mancat + dormit + munca + distractie Magar = mancat + dormit Atunci: Omul = magar + munca + distractie Deci: Omul - distractie = magar + munca In alte cuvinte: Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca
Ecuatia 2 Barbat = mancat + dormit + castig bani Magar = mancat + dormit Atunci Barbat = Magar + castig bani Deci Barbat - castig bani = Magar In alte cuvinte: Barbatul care nu castiga bani = Magar
Ecuatia 3 Femeia = mancat + dormit + cheltuiala Magarul = mancat + dormit Atunci Femeia = Magar + cheltuiala Deci Femeia - cheltuiala = Magar In alte cuvinte Femeia care nu cheltuie = Magar
Daca includem: ecuatia 2 in ecuatia 3 Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie Deci, Barbatul castiga bani pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1) Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2) Deci avem, Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala
Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia: Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna!






lali,ce topic ti-am recomandat?
ca nu mai stiu....eram inghetata toata...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Prietenie la plesneala ...
ps.Am terminat peimul capitol. M-am de ras...

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Miha007 a, citit pana la 3.30 mai ,m-am trezit la 8 si de atunci contnui ,daaar ma termina imaginea din stanga ecranului,cu tortul baklava,si cum eu sunt dupa baclavale balesc,si balesc,si balesc pana imi spune Mamicutza happy de Ayla ca imi face o tava de baclavale ca la vecina turcoaica acasa numai si numai pentru mine,sa ma satur de ele .
Hai Happymummi ca ac cinste ,zau !



Si acum buna dimineatza!

Azi e duminica,eu continui ce am inceput ieri,adeca lenevesc,voi?

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

'neatza de duminica!

Io, ma refac dupa petrecerea de botez ...ca tot suntem pe DC, vreau sa va spun ca n-am vazut copil asa cuminte, n-a scos el decat 2-3 sunete in toata ziua de brambureala....
Aseara am uitat rufele pe sarma si le-a spalat ploaia din nou! VEdeti si dezavantajul curtii ;(

Camelia,n-ai intrat tu de multisor, poate maine ne scrii si noua ce mai fac mandrele, mai ales Teo..


Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

'neatza de duminica!

Io, ma refac dupa petrecerea de botez ...ca tot suntem pe DC, vreau sa va spun ca n-am vazut copil asa cuminte, n-a scos el decat 2-3 sunete in toata ziua de brambureala....
Aseara am uitat rufele pe sarma si le-a spalat ploaia din nou! VEdeti si dezavantajul curtii ;(

Camelia,n-ai intrat tu de multisor, poate maine ne scrii si noua ce mai fac mandrele, mai ales Teo..


Cris mami de Alexia & Ana


Sa iti fie de bine pentru petrecere Crixia,detalii de alea razacioase nu ai ?

Sa stii ca eu stau la bloc si rufele mele sunt tot ude .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Multumesc Lali! "Razacioase" zici!? Pai nu prea am, caci seara a fost o petrecere pe cinste, cu prieteni si oameni de suflet la masa..iar atmosfera a fost numa buna de chefuit! Cu greu am plecat pe la 6 dimi, ne-au trimis ospatarii , k noi uitasem notiunea timpului.

Rufele, le-am cules si le-am pus iarasi acum. Poate nu le mai uit diseara! La mine e un pic de soare si ma bucur de el!



Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna saptamana va doresc!

Lali, multumesc, dar trebuie sa te refuz, eu de azi fac figuri! Hmmm, la ce te gandesti? Propun sa-mi fac zilnic ceaiul Figura( ceai verde si spirulina)...sper sa ma tin de promisiune!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata !
Eu incep saptamina dupa un weekend , in care m-a durut spatele in continuu, vineri noapte nu am putut sa dorm deloc de dureri, iar de simbata seara ma dreg cu indometacin.
Lali, zi cind vrei sa o punem de o intilneala si ma pregatesc si cu baclavale.


Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Neata !
Eu incep saptamina dupa un weekend , in care m-a durut spatele in continuu, vineri noapte nu am putut sa dorm deloc de dureri, iar de simbata seara ma dreg cu indometacin.
Lali, zi cind vrei sa o punem de o intilneala si ma pregatesc si cu baclavale.


Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)


vreau si eu baclavale!
si mie imi plac de mor,dar mai mult de una,cel mult doua nu pot presta!

'neata!
care bea cu mine???

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput