Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (149)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

se pare ca si BOBITZA are probleme cu gandacii, nu numai eu. ea are unu mare si bun. felicitari pt concert, bobitze in ureki, finger-food (ce i-ai dat?),cablul morfolit. e tare "diversificata". ii sta asa de bine cu caiulitzele alea croshetate. stiu ca mereu am zis invers, dar acu' mi se pare ca "aduce" cu tati, in poza aia la el in carca

LUCIA, a luat sanitox solutzie de sprayat, un gel de la bayer de lasat pe jos, K300 (pt scara, ghena,ca pute rau) si regesc, fiole, cu care dam maine

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

lillo nush ce sa zic...cum adik... nu i-a palpat ganglionii data trecuta,iar acum zice ca a fost rubeola? eu as schimba medicul...sincer...mi-ar fi frica sa-mi las copiii pe mana lui altadata...
bine ca e bine piticul acum

voi toate slabiti?
lasa,cuscra,ca vii tu in germ...si aici sunt pline deja magazinele cu de toate pt craciun(a se citi toate dulciurile posibile)

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


vaaai, mi-ai adus aminte cum baleam anul trecut pe vremea asta la martzipanul tau si al alexutzzei, de am cautat prin toate metro si nik. imi fac stoc anul asta

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Salut fetele,
Noi nu am fost azi la analize, ca ne-a intrebat cineva. M-am gandit eu bine si mergem luni. Sa incepem de luni...asa...
Va urez noapte buna, fara treziri, fara plansete.
Si fara pufi bolnaviori.
Alexuzzza, sa va fie de bine mutarea. In ce zona sunteti acum? Si bravo pt Yannis ca merge de-a busilea, sa vezi de acum ce o sa mergi dupa el, aia nu baga in gura, nu sta pe gresie, acolo iti prinzi degetele la sertar....al meu vine la cuptor, sa vada el ce e acolo, si-a prins degetele si la sertarul de sub cuptor....de toate...

Pe mine ma doare capul f tare. Ma duc sa dorm. Noapte buna.

Si nu mai vorbiti de kg si inaltimi....eu am slabit 8kg, dar mai sunt multe pana la starea de gazela. Of!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

am vazut si eu bobita diversificata cu cablu' si amatoare de gandaci ...frumoasa foc,eleganta ca de obicei...ce mi-ar fi placut si mie sa pot face codite si fundite si rochite si bentite si...offffffff...poate mi-a da doamne-doamne nepotele si oi avea permisiunea nurorilor

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Va dorim un week end minunat !
va pupam !

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Dulci
mi-a iesit la loto 2 numere speciale: ziua mea si a bobitzei

Lillo, ai mai schimbat LP pana la urma?

Cris.D, MP, ms de compli. I-am dat prima oara acum firmituri de paine integrala si feliute de morcov fiert (din racitura mea ca sa ma lase sa mananc), am stat cu emotii dar nu s-a inecat si a fost f preocupata jum de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Dulci
mi-a iesit la loto 2 numere speciale: ziua mea si a bobitzei

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


IOI !!!!!!!!!!!!!! mi-a stat inima in loc !!!!!!!!!!!!!
In fiecare seara ma pun in pat si imi spun rugaciunea si la sfarsit adaug :"...si Doamne,daca se poate sa castige Lorex,la Loto !"

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

lillo nush ce sa zic...cum adik... nu i-a palpat ganglionii data trecuta,iar acum zice ca a fost rubeola? eu as schimba medicul...sincer...mi-ar fi frica sa-mi las copiii pe mana lui altadata...
bine ca e bine piticul acum

voi toate slabiti?
lasa,cuscra,ca vii tu in germ...si aici sunt pline deja magazinele cu de toate pt craciun(a se citi toate dulciurile posibile)

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


vaaai, mi-ai adus aminte cum baleam anul trecut pe vremea asta la martzipanul tau si al alexutzzei, de am cautat prin toate metro si nik. imi fac stoc anul asta

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana


Martipan este la Plus Cred ca aveti in Buc

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

am pus si eu cateva poze la comun. restul le pun cand ne intoarcem, la mine, ca e loc

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Lorex multzamim de majorete, numa sa nu le vada Yannis ca se simte incurajat

BF la mine nu e pasionat inca de usi/sertare ci doar de papuci, pantofi, rotile de la carucior (din capitolul murdare), sticlele de vin stivuite deocamdata intr-un loc pe podea din ansamblul de etajere (din capitolul periculoase) si mai ales e pasionat de a scoate toate revistele si cartile si DVD-urile de pe etajere... (rafturile de jos). Acum stam la cam 2-300 de metri de vechea casa, tot aceeasi zona, ma rog nu mai e Decebal e Vitan-Dristor.

MP ai grija ce spui ca te trezesti cu rugaminti insistente sa-mi trimiti pachet cu dulciuri!!!! DIntre toate tarile din lume si dintre toate perioadele pe gustul meu sunt numa dulciurile din Germania din perioada de Craciun!!!!
Si da, asa e se gaseste la Plus si la Kaufland. De pasti aveau si la Mega Image niste cartofiori de martzipan.

Cris D nu stiu ce e hota ca nu scrie pe ea...scria ceva pe tzipla care o avea pe ea dar nu mai tziu minte....oricum a venit din dotare cu restul bucatariei....

de Yannis

Mergi la inceput