Totul despre vopseaua fara amoniac

Totul despre vopseaua fara amoniac | Autor: Tessh

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Ma intereseaza sa stiu din experienta voastra cum este cu vopseaua asta fara amoniac, la ce interval de timp se poate revopsi parul cel mai devreme dupa ce te-ai facut prima data si care sunt cele mai bune vopsele fara amoniac care iti pot aduce parul la culoarea dorita cat mai aproape de ce prezinta ei pe cutie, fara sa se modifice culoarea in timp si asa mai departe...

Eu sunt satena, m-am facut cu L'oreal Casting Creme Gloss si in loc sa imi iasa blond spre gri cum aratau ei acolo am iesit un saten roscat... Avand in vedere ca sarcina nu imi permite sa ma fac cu vopsea normala cu amoniac, voi ce ziceti, cum as putea ajunge la blondul acela spre gri mai usor?

Ah si as mai vrea sa stiu daca de la o vopsire la alta se mai deschide nuanta parului in cazul in care imi iau aceeasi vopsea...
--------------------------------------------
Mami de bumbi mic si zapacit Francesca-Maria (1 anisor)

in 10 saptamani cu bebe 2
DPN: 4 mai 2011

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

nu sunt de meserie, si nici nu ma pricep f tare la vopseluri, dar am folosit si eu vopseaua fara amoniac de la loreal cand eram insarcinata, insa eu am incercat o culoare apropiata de parul meu natural pt a-mi acoperi firele albe din frunte. eu am fost f multumita de ea. a prins f bine si uniform, culoarea era f placuta, naturala, si parul avea stralucire. este drept ca la primele 3-4 spalari a curs destul de mult, aproape toata, dar dupa o revopsire a curs mai putin la urmatoarele spalari.
nu stiu insa daca blondul acela nisipiu pe care ti-l doresti iti iese cu o astfel de vopsea mai ales ca esti satena, cu atat mai mult cu cat nu are nici amoniac. desi sincer ma indoiesc ca acea culoare o poti scoate fara a decolora parul in prealabil indiferent despre ce vopsea este vorba...

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Si eu m-am vopsit tot cu L'Oreal Casting Creme Gloss si mi-a placut f. f. mult. La mine nu a curs si parul avea o stralucire... Dar daca tu esti satena nu cred ca o sa iti iasa blondul dorit cu un nuantator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu am folosit-o pe cea de la Garnier, de fapt o folosesc de 1 an si imi iau o nuanta de blond care imi acopera radacinile f bine.Iese un pic mai inchisa decat pe cutie dar nu f mult.Eu nu am fire albe asa ca nu stiu daca le acopera sau nu.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput