FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

la grigore,singura din iasi in care am incredere, dar cred ca am racit la burta saptamana asta din cauza frigului si cred ca iar reusesc sa o aman , asa e bafta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

si eu am auzit ca e un medic bun grigore,eu am mai fost la dr.sam de la profesmed,e foarte de treaba,la mihaila de la ominiclinic si la carauleanu.Daca te hotarasti sa mergi prin primavara la chisinau(trebuie mers prima data mai inainte pt o consultatie)ma anunti,tot in aceeasi perioada voi merge si eu ,poate mergem impreuna sau ne ajutam cu vreun sfat,vreo nelamurire ,dar pana atunci bafta poate,poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

eu una m-am lipit de grigore, e aglomerata e drept, dar e buna , stie ce a are te facut, si am inteles ca e deacord sa te monitorizeze si cand faci tratamentul cu pentru fiv si dupa daca reuseste, chiar daca ea nu face fiv cea ce e mare lucru , nu cred ca o schimb prea curd, mai ales ca am avut experiente destule de nasoale si iasi si la bucuresti la med life
eu vreau sa ma duc in ianuarie la chisinau, dar depinde de cum o sa fie vreame de cum o sa ma pot invoi de la servici, si in functie cred de si cum te cheama ei, cred ca prin decembrie o sa-i sun sau sa timit un email
nu e nici o problema vorbim si poate mergem impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Hellen la cabinet la Grigore se face procedeul de spalare a spermei?Cat costa o inseminare la ea?Ce valori ale spermogramei aveti si unde e facuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

La Ominiclinic se trateaza sperma.Inseminarea , cu tot cu tratarea spermei costa 850 lei( doar tratarea costa 450 lei, parca), dar au pe site toate preturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

pretu la IA nu stiu exact, cred ca e intre 500 si 600 Ron , tratamentul m-a costa 1.ooo ron. la noi e obiligat cu prepararea spermei,trebuie sa ii bage in solutie de prednison , sotul are anticorpii, ca numar stam bine 87 mil dar numai 60% cu viabili si cu aspect normal si mobilitate 30%, sunt multi dar ori stau pe loc ori merg in directie gresita ,
in vara a avut 22 mil de 4 luni face tratament cu prednison au crescut ca nr dar la mobilitate tot f rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Hellen ai facut hsg?Unde?Eu am laparascopia facuta dar Dvd-ul nu l-a inregistrat bine si nu am o dovada concreta ca totul e in regula la mine decat biletul de iesire din spital.Ma gandesc ca pt fiv doctorul v-a dori sa vada exact ce este si la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

nu mai fac la grigore IA, nu are substanta pt prepararea spermei, trebuie sa o fac la Omini, am inteles ca ajunge le la 1000 Ron,
om vedea ce o fi, oricum am inceput stimularea si mi-e rau de mor
hsg nu am facut ca nu a fost nevoie, am facut decat o histeroscopie, eu de ovulat ovulez natural si f probleme, si nu am avut probleme cu trompele
pt fiv, trompele nu mai sunt asa importante ca foliculii nu mai ajung pe tompe, sunt extrase inainte ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Imi pare rau ca nu te simti prea bine hellen si ma ingrijorez oare eu cum voi reactiona la tratamentul de stimulare pt fiv care e mai puternic?Si eu injectii nu am facut deloc la viata mea.Mi-e frica
Spune-mi te rog histeroscopia unde ai facut-o?Cat te-a costat si cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

am facut-o cu grigore in spital la cuza voda, a fost ok nu am stat deloc in spital decat cat sa-mi revin din anestezie, de costat m-a costat 450 ron cu chitanta ca am vrut laparoscopic, asta era taxa spitalului in rest nu, am facut dupa tratament cu duphaston la care sunt alergica si nu l-am putut suportat si 30 repoz fizic si fara ......., eu m-am ingrasat dupa, sper sa mai dau jos acuma ca nu pot sa manac nimic
nu te gandi inca la FIV decat ca o ultima solutie, la noi a venit hotarare din parte doc a zis ca sunt mari sansele sa ajungemi la asta,
eu zic sa mai incerci sa mai mergi si tu si sotul la un consul, o parere in plus nu strica niciodata, eu cred ca per total am fost la 4 ginecologi si acum in fac IA la al cincilea,
la noi decisiv a fost doc endocrinolog el a fost cel care a depistat exact cauza, care din pacte nu prea are rezolvare

Mergi la inceput