FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutz007ro spune:

Am facut fiv cu dl. dr. Mosin.
Nu am stat la Chisinau decat dupa ET, o noapte. In rest am facut naveta -ni s-a parut foarte aproape, dupa fiv-ul la Bucuresti. Pentru noi a fost mai la indemana decat Bucurestiul, unde trebuia neaparat sa stam peste noapte...
Acuma depinde, daca se amana punctia si se prelungeste tratamentul de stimulare, e posibil sa trebuiasca monitorizarea zilnica a stimularii (asa am patit la Bucuresti) pana la fixarea datei punctiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Alinutz cum de te-ai hotarat sa mergi la chisinau,dupa ce ai facut fiv cu un medic asa cotat la noi in tara,ce mai stii vizavi de reusitele lor.Eu pana acum nu am auzit decat de tine si de o fata din pascani si slava Domnului vad ca fiv-uri se fac la greu,mai ales la unguri,vad ca multe si la noi in tara,si prin alte parti.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Fetelor la Chisinau nu mai merge nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

eu oscilez intre Chisinau si dr.Dracea nu m am hotarat inca vreau sa aflu mai multe informatii despre Chisinau
mie frica de o nereusita ca voi face o cadere nervoasa si pierd tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Hellen ,alinutz a facut primul fiv cu doctorita Dracea,din pacate nu a fost reusit si a reusit la Chisianu cu dr. Mosin.Eu una cred la depinde care ti-e norocul . Tu ce mai stii despre cei din Chisinau?De ce vreti sa faceti fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

la mine e problema la sot-antispermatici, noi vom face primul si singurul IA in noiebrie in iasi , care trebuie facut ca sa-l tai de pe lista, nu-mi fac f mari sperantante.
de dracea am auzit in general lucruri f bune singurul lucru care ma sperie e pretul am inteles ca cu tot poti sa te duci in 5.000, si daca nu iese din prima bani pt al doilea cine stie cand ii voi mai gasi
la mine sotul bate mai mult cate Chisinau din cauza pretului, in principiu am inteles ca sunt ok si ca au embriolog bun
eu ma hotarasc in decembrie, in princiu voi incerca sa i contactez prima data pe cei de la Chisinau si in fuctie de raspuns si de feeling-ul care il voi avea atunci ma hotarasc exact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Iti doresc succes in ce hotarasti,asa este te duci la costuri mari la dracea,si daca nu reusesti ?Pe urma alta cheltuiala,si eu as avea cateva sanse cu inseminarea dar nu-mi bat capul ma duc direct la fiv.Si inseminarea tot te ajunge vreo 3000 ron insumand analize,tratament,procedura,asa ca-i pun deoparte pt fiv unde stiu macar ca sunt sanse mai multe,la inseminari am citit multe esecuri,nu vreau sa te descurajez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Hellen mai trimite niste mesaje,nu conteza cu ce text, ca sa apara in timp real,sa nu mai trebuiasca moderate,si sa-ti poti dezactiva pm-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

stiu ca sanse la IA nu sunt mari dar fac ca oricum mi-am cumparat tratament prntru asta si cam oriunde te duci iti zic sa incerci si un IA, am citit cazuri in care vad ca lumea a facut si 10, eu dupa asta de luna viitoare nu mai vreau sa aud de IA e o pierdere de timp si energie prea mare
oricum eu ambia astep sa incep pregatirile de fiv la anul trebuie sa fiu graviduta musai si am citi ca e bine ca fiv sa fie facut primavara sau toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

si eu tot la primavara vreau sa merg,anul viitor in sfarsit o sa fiu.Unde faci inseminarea?

Mergi la inceput