Albinutze de Mai-Iunie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare fetele...

Noi azi am avut program de voie . Am stat mai mult pe afara. Am profitat ca a fost cald si frumos. La pranz cat a dormit nazdravanul, am mai facut putina ordine si am dat cu mopul, iar dimineata pana sa se trezeasca, am calcat perdelele si le-am pus.

LauraOana da e vb de vaccinul pt TBC. vreau sa verific daca are imunitate pe el sau nu. la noi in tara a cam inflorit tbc-ul in ultimi ani, iar acum cu saracia asta, v-a fi si mai in floare. Chiar acum recent a fost depistat un var de-al sotului ca are tbc. Lucreaza pe santiere unde e multa mizerie. Am sa-l tin departe de el pe copil, dar foarte usor poate sa ia din alta parte. De aceea vreau sa tiu ce si cum e cu el.

oanaMTV acum sunt de 100 de ori mai atenta cand intra in bucatarie. nu ca pana acum nu as fi fost, dar cand am vazut ce poate face intr-o secunda ...

cris crede-ma ca sunt f ferma cand spun ceva, dar la el nu tine. Se convinge ca arde (ca pune mana pe usa cuptorului fierbinte, pe talpa fierului de calcat, si chiar pe flacara ), il frige, isis freaca mana cu o privire uimita si apoi spune mereu ARDE si iar pune mana . Chiar nu am ce sa-i fac. Special l-amlasat sa puna mana, cu gandul ca vazand ca arde nu v-a mai pune. Dar el e gica contra si nu intelege. Voi macar ati avut o reactie in urma vaccinului chiar de nu i-a ramas semn. Dar eu nici macar nu am vazut ceva, nici nu stiu daca i-a fost facut.

Serialbastre si eu ii dau ceva de facut, dar tot ce-i dau nu e interesant ca ce ii este interzis. Il mai las la dulapul cu castronele de plastic si de l-ai vede cum arunca cu ele si pe mn topind printre ele prin bucatarie, te-ai prapadi de ras. dar nici asta nu tine mult, Dupa ce le-a imprastiat pe toate se agata de ceva ce nu are voie. Si incepe circul Al meu are somnul profund, de multe ori bag si aspiratorul cand doarme el si nu se trezeste 9dar nu in camera unde doarme el)

AnaMicu interesant aricolul. Si eu stiam din batrani ca usturoiul e f bun la raceala. Si de f multe ori l-am folosit cand am fost raciti. Eu sunt fan usturoi (mujdei) si am vazut ca si lui razvan ii place ff mult (chiar de ne pute gura)

Otilia butonul de aprindere al aragazului, e jucaris preferata. Il apasa continuu. Bine ca nu invarteste f des butonul de gaz Ateptam sa creasca (pe de-oparte imi pare rau ca trece asa rpd timpul, dar cand ma gandesc cate trasnai face, abia astept sa creasca) dar pana cresc, albim
Cum a iesit gemul?

philip sanatate multa Ii sta f bn piticului tuns





- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello albinute

Andata Multi ani fericiti impreuna!! noi maine ne serbam ziua casatoriei

Multumesc fetelor pt urarile de bine, cred ca gandurile voastre au ajuns unde trebuia si acum suntem bine, inca nu stim ce va fi pt ca pe la 12 saptamani se parea ca e baiat dar nu era sigur iar de atunci am mai facut 2 eco dar nu a mai vrut sa ne arate nimic, sper ca peste 2 sapt cand merg la control sa isi faca mila de noi si sa ne scoata din ceata. in rest numai de bine, e mai mare ci 1 sapt ecografic si a inceput sa misune prin burtica, mai ales dimineata si seara.
despre Bubu.... a invatat ca daca spune caca o pun repede pe olita si acum ma terorizeara toata ziua ca face caca si nu face decat de maxim 2 ori pipi ( la ea si pipi si caca sunt ...caca ); nu stie sa spuna prea multe cuvinte dar alea pe care le stie le repeta pana imi face creierul praf, dar o iubesc de nu mai pot si cand stau seara cu ea in pat ma gandesc cu putin regret ca peste cateva luni nu voi mai avea atat de mult timp doar cu ea.

revin....

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si +17

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara sau noapte buna si de la noi!

ANDATA si DANAMI ,La multi ani impreuna,sa aveti numai bucurii si de acum incolo!

ALYNTA,v-am admirat ca de obicei.

SORI,OTILIA,eu ma vaitam de a mea,vad ca baietii sunt fruntasi
(eu am cautat o ora cardul si permisul ieri,ca le subtilizase Andra..o tot intrebam unde sunt..si ea se apleca mereu sub pat sa le caute..era asa haioasa)

ANA,cuscra,mai puna poze cu ginerelul nazdravan..imi pare rau ca nu a iesit inca nimic,bafta in continuare
(sa ma ierti ca nu am citit tot articolul,dar am vazut ca e numai despre usturoi..asa ca o sa bagam la greu)

ANDREEAP,,bine ai revenit.



Noapte buna tuturor







Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dana, la multi ani si voua si sarcina usoara in continuare. am deschis albumul tau si am dat peste poze ale elenei si ale familiei ei si credeam ca am gresit albumul. n-am gasit poze noi :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Elenamultumesc
Andreea,multumesc, da am poze cu Elena de la terasa,in parc, ne-am vazut destul de des in vara asta,sper sa reusim macar de cateva ori sa ne intalnim si cand o ninge ;poze noi mai am desi nu prea multe pt ca trebuie sa recunosc ca m-am lenevit de aia nici nu am reusit sa le incarc pe picassa

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si +17

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

DANAAAAA, ce ma bucur ca mai citesc despre voi!!! Hai ca poate aflati ce se ascunde acolo. Si LA MULTI ANI pentru astazi! Sa se stranga numai ani frumosi!

ANDREEA, foarte fain Nicholas tuns. Ca si fratele lui, de altfel... Amandoi au o freza tare trendy, ca sa zic asa.

SORILEA, dar ati patit-o, nu gluma...

OTILIA, am fost saptamana trecuta. Am o tona de analize de facut iar, cele uzuale, cele pt tiroida si cateva pt ca ma doare capul tare. In rest este ok totul pana acum. Cicatricea pare solida.

Normal ca trebuia sa imi apara ceva bune pe fatza, ca doar avem botezul peste cateva zile

Ieri i-am dat feteo muschiulet de porc la cuptor, cu cartofi si ardei copt. Le-am amestecat la blender, pt ca, neavand dinti, se chinuie prea mult cu bucatelele tari de carne.
A ras toata portia, insa eu nu mai tin minte de la ce varsta se poate da copilului carne d eporc?

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 19+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata,.....???

otilia ,uauuuuuu,are forta sa deschida usa la congelator????ti-a dat de lucru nu gluma cu "inundatia"
philip merci,nu mai e N bebelusul,ci are trasaturi de baiat,multa sa naate sa se vindece repede operatia
sorilea chiar e bine zis nazdravanlasa ca o sa creasca el..pentru vaccin,ai fost la pediatra si s-au uitat in fisa lui??trebuie sa apara acolo notat daca e facut
danami multi ani fericiti si plini de iubire si voua,asteptam vestile de la eco si sa ne ti la curent
elena ai o mica terorista bag seama


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Buna dimi...

Cris eu vreau 2 cani (nu cescute) daca se poate. Nu stiu ce-a avut razvan azi-noapte ca s-a foit intr-una si se treze ff des. Aproape ca nu am dormit deloc. Cred ca i-a fost prea cald, ca dupa ce l-am dezbracat a dormit mai linistit
Despre ce fisa vb. E vb de vaccinul facut in maternitate si trecut in carnetul de vaccinari. Acolo e trecut, dar cine-mi garanteaza ca l-au facut daca la copil nu s-a vazut nimic din momentul in care a venit acasa? I-am mai facut si eu vaccinuri si cateva zile se vede locul intepaturii.

DanaMi sarcina usoara, o nastere si mai usoara si un bb sanatos. Ce rpd a mai trcut timpul +17 sapt . nu-ti mai fa probl cu Bubu, ai sa vezi ca ai sa te ocupi f bn si de ea, doar ea sa nu simta ceva neglijenta si sa devina geloasa pe bb. La asta sa ai grija.
MULTI MULTI ANI FRUMOSI, SANATOSI SI DE ACUM INCOLO.

BebeBeca eu stiu ca dupa 3 ani s-ar da carnea de porc, dar nu-i chiar o regula. Fiecare face cum crede. si eu i-am dat odata ciorbita de porc de la noi ca nu aveam pregatita pt el. carne i-am pus mai putina, a predominat zarzavatul la el, dar i-a placut
Petrecere frumoasa la botez nasa si te asteptam cu poze

Merg ca s-a trezit nazdravanul si sa n-o ia chiar de dimineata


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna dimi!

philip ma bucur c-ai revenit! l-am admirat pe tunsuliciul N, dar n-ai tuns prea mult!!

danami La multi ani! si sarcima usoara in continuare!

bebe beca sa-si revina fata pana la botez! si eu stiu ca se da dupa 3 ani carnea de porc!



mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Buna fetelor!

Am intrat "scurt" pe forum sa vad ce mai faceti!

philip, imi pare rau pentru probleme! Ce-au crescut baietii! Simpatici foc amandoi!
andata si dana, ani multi fericiti alaturi de jumatati!
clody, nu stiu sa iti raspund cu concursul ca aici pe forum au tot felul de reguli
otiliap si eu ma minunez cate feluri de mancare papa micutul tau. Super!
alynta, sorilea, otilia, ce nazdravani aveti! Si a mea mai face boacane, dar parca mai timid, asa
oana, chiar e avansat Eduard! O scumpete!
strunfita, imi pare rau de cazatura! Legat de vorbit, eu zic ca e muuuult prea devreme sa te gandesti la probleme!
danaMi, sarcina usoara, fara probleme iti doresc!

Sa va zic de Sara ... e bine, sanatoasa, vesela, sociabila. A inceput sa ii placa mult la cresa. De-abia o luam de acolo! In fiecare zi invata lucruri noi, ii plac f mult cartile: se duce si isi ia cate o carte de pe raft si ni se aseaza in poala sa ii citim. E ordonata cand vrea: pune jucariile la loc dupa ce se joaca cu ele, hainele in dulap, papuceii pe raft. Cred ca in curand o pun la gatit . E innebunita dupa caruciorul de papusi, toata ziua il plimba. Ii plac puzzle-urile (simple, de lemn, cu bucati mari).
Singura problema pe care o avem e o constipatie de care nu mai scapam. Am fost ieri la medic si ne-a dat un sirop pe care sa i-l dam o perioada lunga de timp pana se regleaza din nou metabolismul.

Ah, sa nu uit ... am fost joia trecuta cu balonul: a fost absolut superb!!! La inceput mi-a fost foarte frica, dar dupa ce m-am obisnuit a fost de vis!!! O sa pun cateva poze cand mai prind cateva minute libere!

Irina, mami de Sara Magdalena (19.06.2009)

Mergi la inceput