Iurie Darie-Anca Pandrea

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Rufus, "ti-e cam greata" pentru ca intentia subliminala cu care privesti astfel de poze este de placere....ero..asta, estetica. Ori neplacandu-ti persoanele in varsta dpdv erotic, sigur ca nu e nimic placut in a le privi in astfel de poze.
Personal ma intereseaza la fel de mult pozele erotice cu batrani cat si celelalte, adica deloc. Nu ma deranjeaza deloc gestul lor, de regula astfel de chestii se petrec preferabil in intimitate, dar daca au vrut sa arate cum spunea Alinta ca nu exista batranete in sensul cast-bisericos cu scuipati in san la auzul a ceva erotic pe care il da societatea, atunci probabil ca o astfel de manifestare extrema a reusit asta. Sigur ca dupa capul meu era suficient sa spuna ca ei din punctul asta de vedere sunt ok si dezinhibati, mai degraba decat sa faca demonstratii...dar pe de alta parte tocmai aici e buba: ca daca ar fi fost tineri nu se soca nimeni prea tare. Iar asta e ipocrizie, pentru ca la cei tineri se aplauda dezinhibitia si la cei mai in varsta nu? De ce? Pentru ca de fapt ceea ce se aplauda nu e dezinhibitia lor ci cat sunt de atragatori erotic pentru privitor. Ori eu inteleg ca ei nu isi doreau sa fie atractii erotice pentru altii ci sa arate ce atracte erotica au inca unul fata de celalalt.

Si am ajuns la subiectul asta de pe prima pagina, unde in plina criza la ministerul de finante, cand aia sechestrau ministrul, primele doua subiecte pe DC erau in ordine "minerii chilieni" si "dezinhibarea natiunii". M-am gandit ca tre' sa fie extrem de importante, mai importante decat orice, chiar si decat sechestrarea ministrului si asa m-am pomenit aici.Nu am vazut emisiunile despre cei doi si am vazut pozele dintr-un ziar online pe ffw, ca sa vaz si eu atrocitatea despre care se vorbeste aici.Dar nu va inteleg indignarea, pe bune.Pe mine ma lasa rece. Fac ce fac in dormitor, treaba lor sa fie sanatosi. Fac poze si le publica? Daca ma intereseaza ma uit, daca nu - nu, dar e tot treaba lor de majori vaccinati, ce-mi pasa mie?


Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Catalishka

Pentru cine vrea, aici o inregistrare de la Mamarutza

Bietu de el mi se pare ca e cam plutitor...ea pare tupeista, dar intr-adevar nu pot sa neg ca arata foarte bine. Si vad pe montaj niste poze similare cu cele care oripileaza acum, dar de cand erau mai tineri si sunt din arhiva personala...so se pare ca lor chiar le place sa faca asta

Personal mi se par cam scarboase, nu as putea sa explic exact motivul...

Catalina, mama de pui mic Razvan din 26 iunie 2009

Ce-mi trece prin cap

Aoleu, bietul Iurie e pe alta planeta...iar gagica e cam trilu-lilu...si cum vorbeste cu el, ca si cu un catzelush..."bravo, iubirea mea!":))) Per ansamblu is simpatici:))) Se vede ca Anca asta tine foarte mult la aspectul fizic, e obsedata de asta si spera ca timpul nu fuge in mod ireparabil. Si ce melanj de erotism cu religie:))). Of, fiecare cu sticletzii lui (sau cu o intreaga colivie).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

sant dizgratiosi... am acelasi sentiment ca si atunci cand ma uit la diverse poze cu americance super-grase inghesuite in colanti

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui Catalishka

Pentru cine vrea, aici o inregistrare de la Mamarutza

Bietu de el mi se pare ca e cam plutitor...ea pare tupeista, dar intr-adevar nu pot sa neg ca arata foarte bine. Si vad pe montaj niste poze similare cu cele care oripileaza acum, dar de cand erau mai tineri si sunt din arhiva personala...so se pare ca lor chiar le place sa faca asta

Personal mi se par cam scarboase, nu as putea sa explic exact motivul...

Catalina, mama de pui mic Razvan din 26 iunie 2009

Ce-mi trece prin cap

Aoleu, bietul Iurie e pe alta planeta...iar gagica e cam trilu-lilu...si cum vorbeste cu el, ca si cu un catzelush..."bravo, iubirea mea!":))) Per ansamblu is simpatici:))) Se vede ca Anca asta tine foarte mult la aspectul fizic, e obsedata de asta si spera ca timpul nu fuge in mod ireparabil. Si ce melanj de erotism cu religie:))). Of, fiecare cu sticletzii lui (sau cu o intreaga colivie).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata


Hai, frate, ca am vazut si eu juma' de video de mai sus. Deci domnul e evident putin plecat dintre noi, iar doamna nu are nici ea toti boii acasa. Mi se pare jenant, urat si inafara oricarei deontologii profesionale minime ca presa sa speculeze astfel doi oameni evident atinsi de niste probleme mentale, proabail ale senectutii. nu e nimic de ras sau de judecat, cand ai de-a face cu oameni care nu mai pot ei insisi judeca corect.

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pe ea o inteleg: vrea sa-si arate sanii.. vai Doamne , ce sani are la 65 de ani

si pe el il inteleg: vrea sa spuna ca inca mai e capabil la 81 de ani ... cand altii doar au vise din astea

dar pe ei nu-i inteleg .. iertati-ma .. mi-e greata.. Doamne, fie la ei acolo...

care-i de fapt problema ? daca inca mai pot tre neaparat sa si arate asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Mie mi se pare rusinos ceea ce au facut, dupa interviuri e clar ca ea are mintile aburite si el alterate de varsta.

Poate lui i-ar fi mai bine in custodia fiului. Preferam sa imi ramana imaginea lui de barbat frumos si actor bun, asa cum prefer sa mi-i amintesc pe toti actorii acelor timpuri.

Astfel de imagini fie ca protagonistii sunt tineri sau in etate nu au ce cauta in media unde pot fi accesate de oricine. Este jalnic ca in RO media e invadata de nuditate, dar se pare ca s-a normalizat si nu mai deranjeaza.

Pozele astea nu au nici o legatura cu faptul ca sunt in etate si fac sex, ca sunt dezinhibati, ca arata bine sau rau, etc. Facute publice sunt nepotrivite, le strica imaginea, au starnit reactii negative in breasla actorilor pe care o reprezinta (da Ilinca M, vrei nu vrei sunt actori care se simt jenati de gestul lor, comentariul tau e rau pe dinafara). Daca vrei ntr-adevar sa vezi un mesaj pozitiv in spatele lor (tinerete fara batranete, dezinhibitii,amuzament )il vezi- vorba aceea "scuze are si criminalul".





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Dragomiroiu aia e proasta de-mpunge. Si cum e cate-un "scandal" cum sare si ea sa se bage-n seama. Nu ea se tot tura si cand cu Madalina?...
Mai bine-ar face ceva cu paroiu' ala, ca nu mai e cam de multa vreme (un secol) o "codana"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata


Ilinca , este posibil sa nu-ti placa de M. Dragomiroiu, dar femeia are dreptate, si nu doar ea s-a declarat socata de pozele mult discutate. Si inca ceva! Nu poti spune de cineva ca" este prost
de-mpunge", decat daca te-ai impuns sau intalnit macar cu acea persoana! Pana atunci eu iti zic ca am avut ocazia sa o cunosc si este o femeie cu mult bun simt , cu alte cuvinte este o doamna. Este cu mult superioara Ancai PAndrea care s-a cracit acolo pe butoaie sugerand multe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Rufus,
Total de acord cu tine, mai cu placere te uiti la una dezbracata tanara decat la una dezbracata de peste 60 de ani !
Nu mai conteaza cine si cum este, ca aia tanara este pipitza si aia batrana este cine stie ce vedeta. Mama NAtura isi spune cuvantul in fiecare caz in parte, dar inca nu am vazut ca vreo bunica de 65 de ani sa fie mai frumoasa decat una de "80 pana la suta"!(ca sa ma tin de glume)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Mie mi-a dat o stare de bine si de speranta gestul lor. Daca sexul ne poate aduce bucurii pana la 81 de ani, nu-i decat un mesaj extraordinar de speranta,dupa mine. Pe actorii cu pricina ii felicit. Sunt actori si nici nu puteau transmite mai bine un astfel de mesaj.

Si btw arata atat de bine pentru varsta lor. Poate si sexul fara inhibitii are partea lui de contributie. As vrea si eu si barbata-miu sa aratam asa la varsta lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Petra, bineinteles ca e mai placut sa te uiti la una tanara fie ea Simona Sensual or un no name decat la una de 65+ ani...doar ca XIO vrea sa ne convinga ca 1+1=3, asa e ea, ii place sa inoate impotriva curentului...

Numai bine

Mergi la inceput