Fluturasi de martie-aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

stefy nu stiu ce sa zic ca n-am auzit de antibioticul asta. dar trebuie tratata infectia si banuiesc ca din moment ce ti l-a dat este permis in sarcina. ti-ai facut analizele date de doctor sau ai avut tu simptome? ca nu mai stiu...

S-a intamplat minunea mult asteptata20+



am simtit....si vineri cand am fost la dr i-am zis dr-ului si am dat urina...eu faza cu infectia urinara o patesc destul de des...de 2 ori pe an ..e posibil sa fie din cauza ca ma abtin sa ma duc la toaleta cand am nevoie,dar e din cauza jobului .. ... cica e o bacterie care daca o ai faci infectie f des..dar asta normal se vede si atunci cand nu ai simtoame de nici un fel si eu acum 3 sapt am dat urina iar si eram curata... plus la inceputul sarcinii.. nu stiu ce sa ma fac ... apa beau destul (ap 2 l pe zi)..nu stiu...

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy, eu mereu sunt pusa pe facut si spus prostioare cred ca de acum ma stiti ca si calul cel breaz azi sunt in toane bune ca e soare afara... e vara, vara.. e soare afara ... la la la , mai departe nu mai stiu

Yasmi, deci asa... acum dormi cam chinuita, biata de tine, dar cu patul de dinainte de asta gonflabila (nu papusa ) ce facusi ?

Pfff stiti cum se numeste persoana ce rade din amintiri ? .. iaca asa sunt eu ... rad si nu ma mai opresc si sunt singura acasa

stefya, tocmai ce am intrebat eu acum ceva pagin in urma, in capitolul trecut i mean ca asta abia are 2 pajini` ... cum fu la botez si cum a fost cu rochia neagra ? Te-ai dantuit bine ?? Ai spart ceva farfurii sau nu e asa si prin Cipru ?
Imi pare rau de infectia urinara, de antibioticul ala nu stiu ce sa iti spun ca nu am trecut prin asa ceva, poate fetele la a 2a sau a 3a sarcina pot sa raspunda.

Gata am plecat afara, ca prea frumos este si eu stau si astept un amarat de pachet si curier

Pe curand , revin la povestea de seara




BB on board!!! 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Stefy , eu am mai citit despre gravidute care au luat zinat in sarcina, asa ca nu cred ca e o pb,plus ca sarcina nu mai e mica.

yasmi sa o stapaniti sanatosi!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

roxy, eu mereu sunt pusa pe facut si spus prostioare cred ca de acum ma stiti ca si calul cel breaz azi sunt in toane bune ca e soare afara... e vara, vara.. e soare afara ... la la la , mai departe nu mai stiu

Yasmi, deci asa... acum dormi cam chinuita, biata de tine, dar cu patul de dinainte de asta gonflabila (nu papusa ) ce facusi ?

Pfff stiti cum se numeste persoana ce rade din amintiri ? .. iaca asa sunt eu ... rad si nu ma mai opresc si sunt singura acasa

stefya, tocmai ce am intrebat eu acum ceva pagin in urma, in capitolul trecut i mean ca asta abia are 2 pajini` ... cum fu la botez si cum a fost cu rochia neagra ? Te-ai dantuit bine ?? Ai spart ceva farfurii sau nu e asa si prin Cipru ?
Imi pare rau de infectia urinara, de antibioticul ala nu stiu ce sa iti spun ca nu am trecut prin asa ceva, poate fetele la a 2a sau a 3a sarcina pot sa raspunda.

Gata am plecat afara, ca prea frumos este si eu stau si astept un amarat de pachet si curier

Pe curand , revin la povestea de seara




BB on board!!! 16+



fu-se ca la un botez cipriot...fara haz...nici sare nici piper...aici se face botez doar pt a crestiniza bebelu si un cockteil party(sa ii spunem)dupa...nu ca la noi cu muzicanti de tot felul,dansuri peste dansuri...nuuuuu...aiurea.....faza e ca si eu tot aici am sa imi botez printesa si tot asa fara sare si piper v-a fi si party-ul nostru

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Si eu sunt pentru schimbarea parolei, nu am nimic impotriva.

Strumphy esti asa haioasa. Cand esti suparata foc, cand debordezi de energie si cand o faci se si vede, iaca , ce de mesaje ai scris.

Si eu trebuie sa plec, cred ca in vreo 15-20 de minute voi pleca si eu la mici cumparaturi, dar pana atunci sa fac putina ordine prin casa ca e cam dezastru.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Burtici nu poate face nica omu ca imediat schimbati capitolul.

Multumesc fetelor care mi-au raspuns in legatura cu ceaiul de lamaie. MA voi confoema si le voi curata de coaja... Eu iarna portocalele le mincam, ca pe mere, cu coaja cu tot. Muscam la propriu din ea fara sa o desfac felii. Ei, lamaiele musc din ele la fel dar fara coaja, dar in ceai am dat drumul cu totul si ma gideam eu ca nu sunt bune. Ei fiecare om cu ciudateniile lui. Apropos de ciudatenii..., in zona moldovei de Sf Ilie se maninca griu fiert cu miere de albine si castraveti cu miere de albine. MAi mult decit atait, bunicii, parintii... si chiar cei din ziua de astazi merg la biserica cu platourile care mai de care aranjate cu castravetii taiati in fel si chip cu miere de albine. Eu maninc castraveti cu miere de mic copil, acum maninca si sotul si tot neamul lui , desigur, la inceput li se pareau cea mai proasta combinatie.

Puteti sa incercati... nici nu stiti ce pierdeti!
mandreeac am pe str Polona, dr vineri nu poate veni, si-a schimbat programul.
antaquess acum e maine, hai ZIMBESTE si uite si o pentru tine

roxy Plimareata... si mincacioasa de inghetata. MA bucur pentru tine.

....off, revin, ..sunt chemata

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Stefy dar de ce nu il faceti voi mai amuzant, ca la noi? Cu dansuri si voie buna, ce trebuie neaparat sa il faci in stilul lor? Nu stiu intreb si eu. Le arati si lor cum ne distram noi romanii.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai hai sa iti istorisesc strumfule.....am renovat apartamentul si am dat canapeua-coltarul pe care il aveam inainte ca am vrut ceva mai "fancy" dar nici prin gand nu ne-a trecut ca nu vom gasi de-a gata , pe stoc in magazin si ca o sa trebuiasca sa asteptam 6-7 saptamani.... dar altceva nu am gasit si ne-a ramas la suflet doar asta....si uite asa dormim de atata timp pe o saltea.... mamaaa ei de canapea.....atat ii trebuie sa nu fie la inaltimea asteptarilor si banilor dati.... adik sa nu stie sa faca si masaj...


mamica fericita de printesa si baietzoi 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Stefy dar de ce nu il faceti voi mai amuzant, ca la noi? Cu dansuri si voie buna, ce trebuie neaparat sa il faci in stilul lor? Nu stiu intreb si eu. Le arati si lor cum ne distram noi romanii.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 19+




m-am gandit eu...dar nu as avea cu cine sa il fac...ei nu sunt obisnuiti cu asa ceva...la ei nici nuntile nu au atata haz la 2 noaptea s-a spart nunta...
asta e...daca m-a apucat dragostea pe aici ce sa fac??

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetele, din nou. a trebuit sa platesc intretinerea, si am avut de strabatut un parc.sunt moarta de oboseala.dc stau acasa e ok, dar cand treb sa-mi car burta..simt ca-mi plesneste buricul si ca-mi trage cineva in lateral de burta, ma gandesc ca peste 2 luni, va treb sa ma duca sotul cu masina la servici,voi fi o lady
apropo de filozofiile mele- asa ma apuca uneori de nu ma pot abtine.iar toata filozofia era in general, nu despre mine. nu sunt complexata de cum arat, sincer.iar cele care m-au vazut pot certifica ca nu sunt muma-padurii.nu ma machiez decat rar, nu ma coafez, dar asta nu inseamna ca ies din casa nepieptanatadar, in general, nu pun pret la oameni pe aspectul fizic.si mi se pare chiar haios ca nici in fata monitorului, nu scapam de triajul asta..care mie imi suna a mai multa superficialitate decat trebuie..categoric toate gravidutele sunt frumoase.si atunci, nu vad sensul celoralte aprecieri..
eu am trait 8 ani in camine, nu am facut facultatea in orasul natal, si am stat in fiecare an cu alte persoane,de la minim 4- la maxim 7 in camera . 7 persoane in camera va inchipuiti ? locuind zi de zi, e imposibil sa nu stabilesti niste echilibre, conversatii, relatii.si atunci treb sa vorbesti si sa actionezi ca parte a unui intreg, a unui grup, iar eu m-am obisnuit sa nu ma gandesc numai la mine personal intr-o situatie, este un reflex poate prost..ar treb s-o las mai moale, stiu.
sincer chiar mi-as dori sa fie copiii sanatosi, sa am cum sa-mi pun in practica filozofiile- oare ala zice asa ptr ca celalat i-o fi zis ceva, si l-a suparat..hai sa vb cu el..cu amandoi..as vrea sa fiu o mama care sa aiba timp sa vb cu copii ei, sa incerce sa-i inteleaga, pe fiecare in parte cu personalitatea lui, cu ambitiile lui..eu nu prea am avut parte de multe discutii, dar am vazut in alte familii, si tare mi-a placut

15 SA+

Mergi la inceput