Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Multumim mult, dragelor!

Se incheie o zi tare frumoasa!
Mai devreme am trimis-o in lumea viselor si am pupat-o pe frunte in somn, pe printesa ce ne lumineaza viata, ne umple sufletele cu enorm de multa fericire si in fiecare zi ne daruieste sentimente si simtaminte care ne ridica mereu ochii spre cer. N-avem cuvinte destule care sa cuprinda recunostiinta ca o avem pe ea, ca e in viata noastra!
Azi am taiat tortul la gradi insa petrecerea adevarata urmeaza sambata!

Dau un tort virtual si o sampanie de copii
La multi ani puiul meu scump!

Va imbratisam cu drag


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Alexandra, la multi ani minune mica! Sa fi sanatoasa si fericita, sa ai parte de tot ce e mai frumos si in viata!
Maria dragule, te pup, iti doresc sa te bucuri de fiecare clipa de si cu minunea voastra.

Getule, la multi ani! sa fi sanatoasa si fericita! Mult noroc si clipe minunate alaturi de cei dragi tie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Buna seara, mamici din Timisoara!
Sunt din Deva, la topicul nostru bate vantul, e pustiu, din pacate.
Am intrat cu o rugaminte, daca va face placere sa-l votati pe Razvan, baietelul meu de 1 an si 10 luni, la concursul chic bebe.
Link-ul e la semnatura, doar azi se mai poate vota.
MULTUMESC!

RAZVAN IN CONCURS ap.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Cu intarziere. La multi ani Alexandra. Sanatate si copilarie lina.Petrecere frumoasa samabata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

in lipsa de sanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare. Vin si eu in goana mare... am un program infernal, cand in sfarsit vine o zi libera pic ca secerata.

Am ramas datoare o mie de felicitari si urari de La Multi ani, vi le fac acum, cu scuzele de rigoare.

Despre noi ... ce sa zic. Am zile in care plec dimineata la 7 si vin seara dupa 10. Nebunie si agitatie maxima, e frumos, imi place in continuare ce fac dar ritmul e parca un pic prea nebun. In zilele libere incerc sa stau cat mai mult cu Lori, sa facem chestii faine. Mergem seara la derdelus, am invatat-o sa patineze, am fost pe mune la Garana si la Semenic, gatim retete originale - astazi am facut peste in sos de vin si tarhon, stam la tacalale, tricotam si citim povesti.

Va pe toate si regret din tot sufletzelul ca nu mai avem timp si chef sa mai povestim pe aici cate-n luna si in stele , ca pe vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Pe la patinoar mai merge careva? oi vrem sa dam maine o tura, sa mai scapam din surplusul de calorii acumulat de ziua socrelei, ca ne-a pregatit meniu ca la nunta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ce liniste p-aci ...

Eu vin cu extrema cealalta ... mi-am dat demisia de la job, nu ma intrebati de ce, uite asa ca m-am saturat de suturi in dos, asa ca stau acasa si fac curat, fac mancare si ma joc cu piticu si nici n-am de gand sa-mi caut ceva pentru ca fac planuri sa vin acasa in vara si sa stau 2 luni cu piticu cat are el vacanta .

Alte noutati nu am, numa daca vreti sa va spun ce fac de mancare, cum mi-am mutat mobila din lipsa de ocupatie si ce jocuri am mai inventat

Va pup si va doresc zile senine si linistite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

WOW Silvana, asta da!
Sa stii ca-s la un miiiiccc pas de tine Pacat de distanta, ca puneam de-o ciorba impreuna Da' nici in vara nu-i tarziu!
Doamneee, abia te astept scumpo!
Pana atunci, multa sanatate si sa iasa papricasu' essscelent!...fericitu' de Paul!

Io-s bulversata de o veste ce am primit-o aseara: copilul unor cunoscuti de-ai nostri s-a spanzurat! avea 20 de ani si acum 2 ani a scapat dintr-un accident grav de motocicleta, si-a revenit dintr-o coma prelungita, a luat-o de la capat invatand sa mearga si sa manince iar aseara a pus capat la tot. M-a bulversat teribil vestea asta. Sa-l ierte Dumnezeu si sa-l odihneasca in pace :(:( Iar alor sai...o Doamneee...

Noi suntem ok, ne-am pus pe picioare dupa varicela, am avut asadar o vacanta de doua saptamani care in ciuda bubitelor ne-a prins extraordinar de bine! Iar ieri am scos primul dintisor la dentist! Iubita mea a fost tare curajoasa iar azi noapte a dormit cu dintisorul pus in cutiuta rosie, sub perna - asa ca zana maseluta s-a prezentat la raport azi noapte :D


Suntem ok insa tot mai tare trag si eu linie, ca si tine Silvana si imi dau seama ca nu merita si nu merita...dar asta este alta poveste.

Multa sanatate tatalui tau

Dana, poate altadata - noi eram inca in convalescenta! de luni ne-am reluat programul obisnuit.

Celelalte fete, sunteti ok? mai existati pe undele DC?

Haideti la o cafa tare cu lapte



- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Maria,io vin la cafa cu lapte...ca mi-e un somn...si azi am o zi tare grea...

Si noi am scos una bucata de canin de jos... desi se misca si a doua bucata, dar doua extractii deodata era chiar prea mult pentru Inesuka...si ce si-a zis ea? lasa, venim peste cateva zile, ca mai primesc alt cadou ...
Si da, avem si noi cutiuta, 9 bucati la numar executati pana acum...si da, la 8 ani si 8 luni, inca mai vine Zana Maseluta...
Cariutze nika, doamne ajuta...aparat 90% vom avea nevoie sus...mai asteptam ceva timp si luam decizia cea mai buna...pentru un zambet fermecator!

Vacanta a trecut repede, semestrul 1 a incheiat cu FB pe linie...ambitioasa mea cica si al doilea va fi la fel...trage tare pentru asta, plus ca in acest semestru are multe concursuri scolare.

Ale e tare dulce, i-am vazut pozele de la anivesrsarea celor 5 anisori, inca o data sa va aduca multe bucurii!
Sper ca varicela a trecut destul de usor...ca nu a lasat urme...noi nu stim inca cum e aia...

Silva draghe, io zic ca ai facut exact ce trebuia, adica ce ai simtit...
Ce ma bucur ca vii...fataaaaaaa, ce dor mi-e de tine...nu-i asa ca te fac gri cu verde-n cap? si te tund scurt? asa ca odinioara...si bem o bere rece in Unirii?
uf, iaca sa vezi ce repede trec lunile...

Dana, te-am vazut azi la realitatea, ce ti-or facut mama astia, de gafaiai asa la vama? te-or pus la alergat dupa elicopter?

Ana, mai zi de Luana...ma tot intreaba Ines de ea...
De fecior am citit...e mare adolescent


Mergi la inceput