Dana Razboiu

Dana Razboiu | Autor: roxy

Link direct la acest mesaj


Poate mai este un subiect despre Dana Razboiu, si daca este scriem acolo, dar eu nu am gasit.
Cand era prezentatoare la Jurnal, o urmaream seara de seara, imi placea cum prezenta...dar parca de la o vreme iese in evidenta prin cu totul altceva decat parti frumoase.Poate asa e ca om si eu nu am vazut asta atunci.
Ce m-a frapat este cum declara ea cu nu mult timp in urma ca nu mai suporta Romania, si ea va pleca, ca abiua asteapta sa plece in Austria ca nici sa nu mai auda de tara .
Acum dupa ce a fost si acolo nu i-a mers chiar dupa steptari, declara ce s-a reindragostit ea de tara, asa peste noapte.A crezut ca daca merge in Austria toata lumea va fi la picioarele ei sia cum e dezamagita.A vrut sa-si inscrie copilul cel mare la scoala in Austria in clasa a 2-a si nu i-a fost acceptat decat sa repete clasa 1.Nu a fost de acord.Poate sunt eu mai inapoiata dar eu as fi fost de acord sa repete copilul un an , dar sa faca scoala acolo daca tot vreau eu sa raman in Austria, decat sa fiu eu mandra peste poate cand copilul poate nu e pregatit pentru programa de clasa a 2a din scoala austriaca.Imi dau cu parerea , dar zic cum as fi facut eu.In nici un caz nu as veni sa spun ca eu nu-l dau ca aia sunt asa cum sunt ca nu-mi accepta copilul unde vreau eu.Si ca-l duc inapoi de unde l-am retras ca e bine asa.
Si acum mai recent a venit cu alta delaratie , cum ca menajera ia cerut o avere sa lucreze pentru ea.Si ca ea revine in tara indragostita peste poate de tara, asa din senin, ca aici o va plati cu 300 de euro.Ca doar are 2 copii si nu-i asa e musai sa ai menajera si sofer, eventual gratis daca se poate.
Posibil sa fiu eu cum am mai spus, dar si eu am 2 copii, posibilitati financiare bune, dar totusi nu consider ca am musai nevoie de menajera...sau poate ca am ?
Probabil o sa spuneti ca ce ma ...grija, de altii, dar e sectiunea de barfe si asa ca de luni dimineata...poftim la dezbateri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

nici eu nu am inteles de ce in romania mama iese in parc cu copilul si cu bona? adica daca stai acasa de ce tb sa ai bona? daca lucrezi inteleg sa iei baby-sitter sau bona (nanny).dar cred ca e chestie de fite. referitor la madama asta e exact ca f multe vedete din romania care nu au trait in alte tari( trait , nu vizitat) si vad ca acolo majoritatea nu au bone ci daca tb dupa scoala dau copii la after school sau iau 1 baby-sitter. dar de fite de genul bona, sofer (desi ai carnet) nu exista decat in tari sarace( si in philipine, etc o sa vezi ca occidentalii care in tara lor sunt clasa mijlocie acolo au asa ceva). am citit si eu articolul in care afirma numai tampenii- ca i-a cerut unul 350 sa-i repare frigiderul , bona 10/ora si altele. pai austria nu e romania. de ce a plecat din romania? daca nu-si permite sa traiasca in viena. si vad ca nici nu face efortul sa invete limba si sa-si ia un job. ma rog nu stiu ce job are barbati-so de poate s-o intretina in viena dar se pare ca se va razgandi. e f greu sa te integrezi daca nu vb limba si nu te imbraci ca ei., si culmea nici nu-ti poti permite sa locuiesti acolo. asta e parerea mea.e f greu de schimbat mentalitatea. tb sa locuiesti o perioada m mare intr-o tara sa te acomodezi. oricum asta e impactul pe care majoritatea il au cand se hot sa locuiasca intr-o tara dezvoltata. ca serviciile sunt scumpe si ca salariul dintre o femeie de serviciu si un director nu e asa mare( diferenta e m evidenta in tarile latine- franta, spania etc). dar daca m sta o perioada se va obisnui ca e normal ca bona sa ia 10/ora si ca serviciile si in general salariile sunt perfect normale in comparatie cu nivelul de trai.nu tb facuta nicioadta comparatia cu romania, pt ca romania nu e o tara normala- salarii mici, preturi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

mathilda, asta cu frigideru nu am citit , da e asa, ca si mie mi-a cerut electricianul 50 euro doar sa vina sa vada ce are aparatul, apoi se aduna valoarea pieselor ce trebuie inlocuite, iar daca mai vine si de departe platesti si deplasarea.Asa e aici si presupun ca peste tot.Dar asta e...vrei aici , traiesti ca cei de aici, nu te bucuri doar de avantaje...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Femeia asta este o oportunista care a reusit sa destrame doua casnicii. Primul ei sot era insurat cand a cunoscut-o iar cel de al doilea asemenea. Plus ca cel de al doilea este cu vreo 20 de ani mai mare decat ea. Este multi-milionar insa.
Isi permite sa traiasca in Austria, insa cred ca acolo nu o baga nimeni in seama si de aceea sufera. Si are fitze cat casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

...Nu mi-a placut niciodata Dana Razboiu...incepind cu vocea ei afectata, continuind cu interviul in care zicea ca, atunci cind a stat acasa cu primul copil si se uita la Telejurnal i se parea ca daca ar fi fost ea in redactie emisiunea a fost mult mai buna, continuind cu faza in care ba isi reclama sotul la politie, ba avea nevoie de intimitate, continuind cu faptul ca a zis ca nu vrea sa povesteasca despre divort, dar in perioada aceea aparuse in vreo 3 reviste cu aceasta poveste si altele.

O taranca cu staif.

Theiuta

Mami si Nicolas[bobocel de clasa I]

"Te iubesc asa de mult...de parca s-ar atinge doua inimi" - Nicolas, 6 ani si 4 luni


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput