cafeneaua noastra vesela !!!

cafeneaua noastra vesela !!! | Autor: DanaAlex

Link direct la acest mesaj

salutare!!!

Eu sunt Dana, mamica a doi copilashi, intru pe DC de un an shi jumatate...ma gandesc de ceva vreme sa-mi deschid o cafenea pentru Doamne minunate shi vesele, in Constantza, dar din lipsa de fonduri pe motiv de criza , tot aman momentul...pana atunci imi propun sa intemeiez aici, virtual, cafeneaua mea in care sa ne bucuram impreuna de deliciile vietzii de mamica shi nu numai!!!

declar cafeneaua deschisa!!!

pupaturile, cafelutza shi barfele, intalnire cu vechile prietene shi socializare cu noile cunoshtiintze, viitoare cafegioaice... in paginile ce urmeaza...va ashtept cu drag!

cafegioaicele sunt bine-venite aici!!!zaharul shi voia buna le aduce fiecare, aici gasitzi doar www.youtube.com/watch?v=zZO4yFmpJRQ&feature=related" target="_blank"> cafea buuuunaaaa shi companie vesela !!!! garantat 100%

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:




Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Raspund cu mare placere, dar unde e cafeluta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

vineeee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex




Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)


Ce telepatie , doamna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:




Ideea ta mi se pare foarte , era nevoie de un loc unde sa dimineata presa, nu? Adica pentru o barfa mica, dar atat de benefica!!

Sa fie un topic vesel, asa cum iti doresti, asa cum esti tu de fapt !

Pentru inceput as vrea sa consult si eu meniul..Cuum, nu ai meniu ??? Vaaaai vai vai, ce scapare ..tztztz uite www.starbucks.com/menu/drinks" target="_blank">aici , daca vrei sa te inspiri de la altii





_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hei doamna Dana,bine ti-ai deschis cafenea! Ceai serviti? Ca eu as bea unul... Unul aromat,fierbinte si cu o jumatate de lingurita de zahar...sau mai bine fara zahar .


Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Diana, Uka....impreuna vom face meniul, programul de functzionare shi restul

imediat ce ma linishtesc din inaugurare, va povestesc cum arata cafeneaua virtuala...e loc de joaca cu supraveghere profesionista destinat copilashilor noshtri, dimineatza intre 09-12 vine stilistul G. shi ne aranjeaza parul, o mai avem la dispozitzie pe doamna P. ce ne rezolva cu mani-pedi, revistele mondene sunt in raftul din coltzul barului...cate shi mai cate, avem multe de potrivit!

ma gandesc serios sa angajam shi pe cineva care sa ne faca masaj shi eventual vant cu o frunza mare (neeee, acum e rece afara!...mai la vara )...ne gandim cum sa decoram de sarbatori shi ce bunatatzi comandam la taverna prietenei mele

idei, propuneri, sugestii....le ashtept!

aaaa...credetzi ca ar fi mai potrivit titlul "la cafenea!" sau "cafeneaua noastra"

mie imi place a doua varianta ...cel de acum e provizoriu, ca trebuia sa dam drumul la activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Lali , bine ai venit!!!

servim shi ceai shi beuturici fine...ca pentru neshte dame bine ce ne simtem

ne (re)organizam la cererea Doamnelor minunate, caci "clientul nostru, stapanul nostru!"...sa inflorim, sa ne extindem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Pai sa-i facem inaugurarea cum se cuvine!



Hmmm sa zic, sa nu zic...parca mai bine i s-ar potrivi ,,la cafeneaua vesela,,
O sa fie o ,,afacere,, sigur sortita succesului cunoscand-o pe Dana: gazda perfecta,suflet mare si mai ales o prietena de nadejde...pai sigur va fii plina!


<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!,2006-2009,2004-2006



Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Pai,mai doamna credeai ca eu o sa lipsesc de la inaugurare?

Dar tzuica serviti?

Mergi la inceput