Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, la mine Bonisanul nu lipseste - e natural, e bun la colici, regleaza tranzitul, e bun si cand apar dintisorii. Apoi paracetamol supozitoare, Panadol baby si Nurofen - tot pentru febra, sa fie in casa -sper sa expire si sa nu le incep... Hydrasec- pt diaree, am citit ca e bun, bio-sun - asta e probiotic, proctolog- pt fisura anala... Si cam atat... Mai am si ACC sa ii fac aerosol cu el, daca vine tusea...




_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cristina, vazut pozici. Vai ce frumos sunteti Arata-ti si tu chipul mai des in ele, ca ai cu ce

Rody, poate niste probiotice? Gen: biotics, protectis, parca bio-sun (crispro stie mai bine). Sunt bune cu antibiotice, dar si fara, cand are pb cu flora intestinala, smecta (pt deranjare la burtic), noi mergem cu Alinan (un fel de Bonisan). Antibiotice sigur nu vrei, ca daca DD fereste e nevoie, trebuie musai mers la medic. Dar intreb si eu ceva, sper sa nu te superi, de ce ii mai faci baita daca iesi din casa? Fiind si putin racita, afara nu tocmai cald.. te rog nu te supara!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

SA AVEM UN CAPITOL CU DELFINASI SANATOSI SI MANCACIOSI, SI MAMICI CU LAPTIC SI CU MULTE ENERGIE...

si de tatici am uitat... deci, sa fie un capitol si cu tatici rabdatori si intelegatori, iubitori asa cum i-am cunoscut si i-am luat alaturi , si cu mame, soacre si vecine mai putin atotstiutoare...

acuma e mai bine...
_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada


Amin

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cristina, ce mare si frumos s-a facut Vladut

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cris2010, asa se burica si fina-mea la orice cand era mica, acuma la 2 ani isi cere baita seara si daca prinde vreun tub de crema, e tot al ei

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Racusor, merci de raspuns

Crispro, vazut pozicile. Are mama baiat mare.


Asa ma consolez si eu, ca o sa-i placa mai tarziu masajul, baita si toate cele.

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
Dar intreb si eu ceva, sper sa nu te superi, de ce ii mai faci baita daca iesi din casa? Fiind si putin racita, afara nu tocmai cald.. te rog nu te supara!


alina, nu ma supar pe tine nici daca ma bati!!!
ii fac baita ca de dimineata a vomitat in timp ce papa si am zis ca stau pana la amiaza ca poate se mai incalzeste. nici ieri nu i-am facut, ca noi facem doar la 2 zile...pai daca-i fac acuma, doar pe la 8 (9, ora Ro) daca iesim, ca mai devreme daca merg stau cu orele asteptand acolo cu toti bolnavii... asa e mai putin de asteptat, ca batraneii nu umbla seara pe la urgente... stiu si eu?! sa nu-i mai fac?!

EDIT: nu ma pot supara pe niciuna dintre voi, nici dac-as vrea! stiu ca fiecare vrea sa faca/spuna cum e mai bine, si va multumesc ptr asta
_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

fetele e adevarat ca produsele homeopate nu se ating ?? si de ce??



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, Rodi, Cris, . Cate unul pt fiecare...

Mycya, asa e cu produsele homeopate, dar nu stiu de ce... Tin minte ca si mie imi zicea dr gine sa nu le ating, sa le pun direct sub limba...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cristina, tu parca ziceai ca ai termometru de frunte ptr bb, ia bine temperatura?! ca eu cu cel clasic imi iese 37.1 la isa si cu cel de frunte imi iese bb suparat, la 38...

in plus, am mai descoperit ceva. aici poti merge la urgenta daca are simptome care nu se pot trata de parinti, adica pe langa nas infundat, sa aiba si febra mare mai mult de 3 zile(peste 39), fara pofta de mancare, apatie, tuse mai mult de 3 zile, rosu in gat... doar ptr nasuc infundat si lacrimi cica nu te baga in seama, se pot trata acasa...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput