minunea mea

minunea mea | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

salutare.
Treceti-ne si pe noi pe listuta.
Sebastian Nicolae,31 de sapt(sarcina 33 sapt), dismatur, prematur, 1.800kg,42 de cm,scor Apgar 6, la 4 aug 2010.
hemoragie cerebrala de gr I - II,intubat, ventilatie, perfuzii cu sange, pana cand mami, dupa 2 sapt de chin l-a pus la san si de atunci suntem nedespartiti.a fost cezariana facuta dupa 18 ore de travaliu faralchid si dupa 5 zile de membrane rupte.
am scazut la1.550, iar in prima luna de stat in spital nu am luat de cat 180 de gr.de 6 sapt suntem acasa si avem deja 3100 kg si 48 de cm.sugem de la mami si suntem o minune de la Dumnezeu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sa va traiasca si sa va bucurati mereu de el . Felicitari


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

FELICITARI!

Sa va traiasca minunea!!! Sa fie sa sanatos si mult noroc in viata!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

pentru mamica pe care am "cunoscut-o" cand era in travaliu si pentru care am o deosebita admiratie, pentru ca a luptat cu pretul vietii pentru Sebastian.
pentru Sebastian care a luptat pentru viata lui asa cum doar prematurii stiu sa o faca si a castigat. Multa sanatate, sa cresti mare si sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor.

Pentru minunea care s-a petrecut: pentru cei care nu stiu mai multe persoane de pe DC am incercat sa o convingem pe aceasta mamica sa plece in Giulesti ... ceva a oprit-o ... o minune ... pentru ca altfel Sebastian ar fi fost in salonul groazei si ... nu se stie care ar fi fost soarta lui ... desi parea ca in maternitatea Giulesti ar fi avut mai multe sanse s-a dovedit o decizie buna ceea de a nu pleca acolo. Deci o minune si un inger pazitor l-a ocrotit pe Sebastian inca inainte de nastere.

Pentru el m-am rugat din tot sufletul si m-am bucurat cand am aflat vesti bune.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Paula,multumesc dar nu merit aprecierile tale.
nu numai voi, dar si familia a insistat pt Giulesti.voi pastra sms-ul in care se spun ca totul e aranjat,e ok la Giulesti.......da,Sebastian ar fi fost acolo,intrucat a iesit din incubator pe 18 aug,adica 2 zile mai tarziu..............
m-am rugat toata acea noapte....a fost un miracol.
nu pot spune decat ca psalmistul: din mijlcul mortii m-ai ridicat, Doamne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Pup bebe Sebastian, care e un scump si un invingator.

Eu am intrat sa va rog inca o data sa sustineti proiectul O sansa pentru prematuri, desi mi-am cam pierdut speranta de a-l castiga. Inca sunt pe locul 1, insa un proiect a reusit de ieri pana azi sa stranga 6500 puncte si sa ajunga pe locul 3, asa ca probabil, pt foarte putin timp voi ramane pe 1. Inca trag speranta si sper sa mobilizez mai multa lume si pana in 17 decembrie 2010 sa raman totusi pe locul 1. Se poate vota o data la 24 ore.

Multumesc anticipat, acordati preferabil 5*


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am votat.5 stelute,evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Multumesc.

La multi ani de Sf. Ncolae, draga mamica. Mosul sa puna in ghetute, alaturi de daruri multa sanatate si numai bucurii.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput