INSEMINARE 70

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

ANA FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa va traiasca si va aduca numai bucurii. Sa fie sanatos si mancacios.
si fericita mamica.


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Fetelor azi am fost si eu la dr Moisa pt a incepe demersurile pt a 3-a inseminare care va fi si ultima (sper),dar probleme mi-a recomandat GONAL 300 UI si nu il gasesc am cautat in toata Craiova si nici urma de el .Mi-au spus ca nu il mai au de cateva luni. Din Bucuresti nu l-am putut lua pt ca nu am avut atatia bani la mine ,nici nu stiam cat costa si nici nu am stiut ca sa-mi recomande stimulare.( celelalte 2IA au fost pe ciclu natural).
Din pacate si luna asta ratata.
Stiti cumva cum sa putea face rost de el?
Mie mi-ar fi trebuit asta seara dar asta e macar sa il am pentru luna viitoare.
Vreau sa stiu fetele care au facut stimulare cu Gonal ce reactii adverse au avut.
Mie imi este cam teama ca ieri am facut un eco la san si mi-a aparut iar un nodul,dar dr m-a asigurat ca nu e nici o problema ca este o stimulare usoara 37,5ui/zi si ca este pe baza de FSH si ca nu imi afecteaza sanul.
A ... si altceva imi recomandate sa fac gonalul din ziua a 5-a pana in ziua 12-a cand trebuia sa ma vada la ecograf, oare nu trebuia sa merg din 2 in 2 zile sa vada cum reactionez, nu asa e normal? Eu am si PCOS si la mime riscul de hiperstimulare e mult mai mare.
Scuze ca m-am intins atata.
Oana tu pe la ce ora ai fost azi la dr Moisa?
toate fetele


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:


anna ivan - felicitari!!! sa-ti taiasca bebicul, sa fie sanatos, sa va aduca numai bucurii.sa te refaci repede, si sa ne povestesti si noua cum a fost cand iti mai revii un pic..





15 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss


anna ivan - felicitari!!! sa-ti taiasca bebicul, sa fie sanatos, sa va aduca numai bucurii.sa te refaci repede, si sa ne povestesti si noua cum a fost cand iti mai revii un pic..





15 SA+

doamne ce mult imi plac carucioarele tale!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

aruam incearca pe site ul farmaciei tei
poti face comanda la ei

bafta

+24 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Anna,felicitari pentru bebic.
Aruam,eu am facut stimulare cu gonal,dar am avut doza mai mare decat ai tu.Am facut 7 zile cate 75UI.Eu l-am comandat in farmacia Sensiblu si l-au adis de la Bucuresti in 48 ore.
Ca reactii adverse,nu am avut cine stie ce probleme.Niste dureri si sensibilitate marita la sani si cateva greturi.Partea buna a fost ca luna urmatoare cand mi-a venit,din pacate,ciclul nu am avut dureri menstruale mari asa cum am eu de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Buna fetelor

Aruam eu am facut stimulare cu Gonal 75 si singurele reactii,care am inteles ca ar fi normale,au fost dureri de burtica si sani durerosi si putin umflati .Din ziua 2 faceam stimularea,apoi mergeam la echo cam in ziua 9-10, nu ma chema din 2 in 2 zile . La 75 UI am facut 3 foliculi maricei,iar la 37.5 doar unul,aceasta din urma fiind o stimulare mai usoara .
Oanamares,tu cum mai stai cu IA ? Pe cand urmatoarea ?

Pupici si succes la

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica
CRISSTAL




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

Pupici pentru mamici si puiuti, burtici si viitoare burtici !

Va citesc de ceva timp, si azi m-am hotarta sa intru si eu in clubul vostru ...sper sa ma primiti.
Sunt si eu aspiranta la burtica cu bebe, dar pana acum nu s-a intamplat minunea. Marti, merg si eu la dr. Moisa, trebuie sa fac un test postcoital, dar mai intai trebuie eco. E prima data cand merg la dansa, si din ce am citit e un medic bun si as vrea sa raman la dansa, sa fac inseminare . Consultul + ecografia ce pret au 130 lei?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Cristaal, eu cred ca trec la pasul urmator,la Fiv. La inceputul lunii viitoare am programare la consul si dupa vom vedea cum si ce facem. Tu cand faci urmatoarea IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

Oana, iti doresc din suflet sa reusesti !

Mergi la inceput