Iepii de Mar-Apr 2010 (67) - La multi ani,Denisa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

MIRIA, multumim de idei. Cam retetele pe care le-a cerut Oana le-as vrea si eu.

User-ul OANA a primit: 10 kilograme carne, 5 litri vin, 21 bucati ou.
Am observat si eu ca daca votez mai de dimineata primesti mai multe...asa ca,procedez in consecinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Multu de voturi.

S-a intors cioara CRA CRA : ieri baietul meu a facut show la dra. Era topita asistenta dupa el. Nu i-a tacut gura o clipa, desi era si ora de somn si de papa. Ne-a mamait si tatait pe sotul si pe mine. Mai era o tipa ce astepta, se prapadea de ras. Eu mereu merg la final de program tocmai ca merg cu el si nu vreau sa le stresez pe gravidute, sa afle ce le-asteasta. Vine asistenta la el si il intreaba, "unde-i MAMA?" si el se intoarce spre mine si apoi "unde-i TATA?" si el se intoarce spre sot. Deci a inceput sa constientizeze cine ce cu cine.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Buna dimi,

Roxana, am luat un Mclaren techno xlr, maare. Ma rog, macar ma descurc sa il strang si desfac singura.

Denisa, La Multi Ani si muuulta sanatate si o viata fericita langa Maya si taticul ei si toti cei dragi tie.

Oana,eu te votez in fiecare za da sa stii ca nu mai scriu mereu.

Despre meniu, la noi e tare simplu.
Dimineata: fructe cu cereale mar, para, piersica, avocado
Pranz: piure de legume morcov, pastarnac, patrunjel, dovlecel, cartof, cartof dulce, gogosa, ardei gras, telina, praz, frunze de patrunjel, frunze de telina
Seara: cereale simple
Lapte, dimineata cand se trezeste si seara la culcare. Noi aveem cinci mese, nu mananca noaptea. Bea 420ml lapte iar mancare cam 160-180 g/masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ileana e frumos mai si nu e mare deloc!
sa-l stapaniti sanatosi si sa pui poze

a mea a baut lapte dimineata, peste ora
mar+ piersica

la pranz
dovlecel + cartof + morcov + fasole verde + pui

pana a doua zi lapte

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Oanka - multumesc Domnului Irina e bine acum. Am terminat tratamentul, regimul.. acum papam de voie.

OanaI - ce naspa faza cu cicatrizarea uerului. Imi pare rau ca te-a chinuit atata si trebuie sa mai treci o data prin asta. Aceeasi idee cu titlul capitolului am avut-o si eu cand am citit in primele posturi de ziua Denisei. Felicitari pentru progresele lui Eric.

Alinact - tu esti mai incapatanata decat catarul cand nu mai este cazul zau..

Hapyjoy - papica pe mai multe zile o congelez in pungi speciale, din alea cu "fermoar"/ziper bag.

Ate - si voi cu enterocolita? Multa sanatate si lui Nick, sa-i treaca conjunctivita.

Anca - multumesc de cafea. Zilele cand nu o dai, imi lipseste. uriasului tau.

Briza - eu ii dau fulgi de orez.

Miria - deja ai trimis-o pe Dami la gradinita? Nu mai pui niste poze cu ea? Ca tare imi place cand povestesti de ea. Pe CAsi l-am vazut cat de frumu este.. si ca seamna cu mami. De retete si eu am sa intreb sigur.

Ileana - sa se plimbe fericita Kira in noul ei carucior!

Multumesc celor care ne-a urat / ne ureaza la multe lunite!

La escapada la munte eu nu ma bag.

Pupici tuturor!


Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

'neata mamici. la multe lunite iepurasilor de azi si la multi ani cu sanatate pt denisa. multa sanatate si fericire pt cat mai multi ani alaturi de cei dragi tie

Multumim pentru vot! User-ul OanaI a primit: 6 kilograme carne, 17 bucati paine, 17 bucati ou, 5 litri vin

oana felicitari pt progresul lui Eric de a constientiza cine e langa el

mamici, de cand putem da peste bebeilor nostri? ce fel de peste ii pot da? proaspat sau congelat? noi mancam de 2,3 ori peste. eu sunt innebunita dupa el, as manca non stop, cu sau fara usturoi, bors, plachie, am facut si racituri, parjolute....as face si desert cu peste daca s-ar putea. noi mancam cam din toate sortimentele, mai putin pangasius.

am mai pus si eu ceva pozici noi, stiu ca sunt mari pozele, dar imi prind urechile la capitolul tehnica. ioanact te solicit cand ajungi la mine sa imi explici si mie ca la prosti cum sa micsorez pozicile pe picassa.

si cu somnicul mariei azi noaptea am avut din nou succes. trezit la 2.30 pt 150 ml si somnic de voie pana la 8.30 . va marturisesc ceva, dar sa nu dati cu rosii. de 2-3 saptamani, am luat bebica in pat cu noi la somn, simt ca gresesc cumva, dar sa va explic motivele: in primul rand, ma topesc de dragul ei sa o vad cum face nani langa fata mea, iar in al doilea rand, ea se foieste f mult si e mereu dezvelita, asa ca atunci cand era in patut, ma duceam la ea de 5-6 ori pe noapte sa o invelesc. acum, numai ce o simt ca a facut o rotatie si sunt cu mana sa o invelescp prin somn

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

DENISA, fata draga, LA MULTI ANI!!!
Sa fii fericita alaturi de minunea ta Maya!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Doarme utushelu'.... de trei zile a inceput sa scoata niste sunete faine te-ta-ta-tu-tea, cel mai des ta-ta-ta, asa, cu limbuta intre dinti, ma rog, gingii, ca dinti sunt doar doi jos.. Iar eu ca o cioara ca mi-s ii tin acum lectii intense cu ma-ma-ma...inca nu a prins ideea..

Andra, draguto, ai dreptate sa ne tragi un pic de urechiuse, dar cum Ianisu e deja baiat de baiat, meniurile voastre sun cele mai interesante si complexe, la noi sunt doar variatiuni pe aceeasi tema, dar xum majoritatea iepurasilor sunt in prima faze a diversificarii, da , e util sa le afisam.

IERI. 0ra 10: nectarina, mar, suc nectarina plus cateva lingurite cereale, 150 ml
Ora 14: piure din cartof, morcov, dovlecel, ceapa, patrunjel (ultimele 2 le scot inainte de blenduit), si carnita de vita (Ovi prefera puiul) 100 ml
Ora 18: cereale, (de acum inainte o sa le alternam cu iaurt cu branzica si ceva fruct) 100 ml.

in completare LM, dar nu vrea intotdeauna. Dimintata 7, 8 Lm, seara 21, la fel. peste noapte la cerere, o data sau de doua ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare!

OANA te-am votat!

JENI ai pm.

IRENE am vizionat filmuletele, o scumpica Diana si o vorbareata.
M-am uitat impreuna cu Albert si el, cand a auzit-o, ii tot raspundea cu eee, aaa
Asa dragut era, ziceai ca poarta o discutie cu Diana!
S de tati, ce sa mai zic, e topit dupa mandretea lui

Meniul de azi:
- mango cu mar si 2 masuri cereale orez
- piure din legume: morcov, telina, ardei, doclecel, fasole verde, ceapa si piept de pui
- cred ca iaurt cu cereale

Ma duc sa o vad si pe Joy in chiuveta


child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ami si eu l.am trimis pe ivan la gradinita, chiar daca e cu muci si bube :)))
eu il voi tine acasa doar in caz de febra pana ii trece si inca o zi dupa febra atat

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput