FIV la Sibiu (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetlor care ati rama sgravidute..pup eu pe ele va rog sa imi spuneti daca ati avut sangerari de la nidatie..in ce zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

mona...ai sangerari de nidatie??? Imi dai emotii, te-a insemnat mamico, eu asa cred. Daca vrei sa afli mai multe intra la gravidute prin FIV. Trebuie sa fie pe acolo fete care au avut astfel de sangerari.
Si sa nu ne mai ti in suspans, da-ne o veste buna.


Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Mona, te rooog da-ne o veste buna.Ai sangerari? mai e putin pana afli sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

naida 87 banuiesc ca 87 ii anul nasterii. Esti atat de tanara, iarta-ma daca ai mai povestit si nu stiu eu... dar de ce ai nevoie de ovocite? Ce probleme ai?

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

stati fetelor ca nu am sangerari de aceea si intreb, daca au fost fete care au ramas insarcinate si nu au avut sangerari sau daca au avut in a cata zi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

mona pot sa-ti raspund eu dar nu stiu daca se pune... Eu am avut o sarcina obtinuta natural. Ei bine am banuit ceva la o saptamana de intarziere a ciclului fiindca mi s-o parut tigara foarte rea la gust si gretoasa. Asta m-o determinat sa fac un test de sarcina. Eu nu am avut sangerare de nidatie si niciun alt fel de simptom pana la 6 saptamai de sarcina.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Da,Deeva73, 87 e anul nasterii.Am 23 de ani.problema mea e destul de complicata...nimeni nu stie de ce mi s-a intamplat asta. Am ajuns subiect de discutie de fac de medicina si farmacie..la rubrica "exceptii". Ideea e ca am FSH de 110(da, 110....nu am scris gresit), am AMh sub 0.5, iar biopsia ovariana recomandata de dr Chicea, dar facuta la CJ cu dr Micu a relevat faptul ca nu mai am ovocite si ca ovarele mele sunt foarte mici.Daca nu iau tratament, nu se intampla nimic in interiorul mue, pt ca si Estradiolul e f mic.Mi s-a spus ca sunt in pericol sa dau in osteoporoza inainte de 30 de ani.Si totodata mi s-a recomandat sa ma grabesc cu fiv-ul, pt ca fiecare an ce trece imi scade sansele de aramane insarcinata.

Singura explicatie primita este ca m-am nascut cu un ?bagaj mic de foliculi"..fapt datorat conceptiei mele in '86...adica aproape de accidentul cernobil.Am fost in multe locuri si m-au vazut multi doctori. Degeaba!

Aaa..si mi s-a spus ca sunt exceptia de la regula pentru faptul ca dupa analizele mele ar trebui sa ma trasaturi masculine, dar eu..am fost fotomodel...Si m-am saturatsa min se spuna ca "nu am mai intalnit un asemenea caz". Pur si simplu MOR!

Asa ca...fetelor, nu lasati sa treaca timpul pana sa concepeti un bebe, luptati cat puteti, si grabiti-va! Nici nu stiti cand ajungeti in situatia mea...si eu deja am treut prin cateva depresii serioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

naida Uau, intradevar... tu esti unul din "urmarile" Cernobalului. Scuze ca sunt off topic, dar mi-am amintit ceva din perioada aia. Tin minte ca eram in clasa a saptea cand o avut loc explozia de la Cernobal, iar noi copii naivi si prosti desenam pe tabla norisori incruntati si cu dinti pe care statea scris radiatii. Si radeam de mama focului cum vin norii aia sa ne manance pe noi. Nu ne mananca pe noi, in schimb ii mananca pe urmasii nostri de nu se mai nasc. Nu te teme, Dumnezeu ii atata de Bun si pentru lacrimile tale va gasi alinare.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

oria, vino repede sa ne salvezi de la intristare, eu am nevoie de optimism..

dragele mele, m-am injectat for the first time!! ...cata sperietura inainte...si pana la urma a fost o simpla...piscatura....un moment sublim, tinand cont de ajutorul nesperat pe care ni-l dau aceste injectii..

saptamana aceasta am auzit la radio ca ... a luat premiul nobel pt medicina inventatorul fiv-ului, sa ii dea dumnezeu sanatate si tot ce isi doreste!! sau a facut 30 de ani primul copil nascut prin fiv...iar de atunci s-au nascut prin fiv 4 mil de copilasi...sa dea bunul dumnezeu sa fie cat mai multi, sa fie cat mai multe mamici fericite!!

va sarut si imi sunteti atat de dragi toate cand va citesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Daria, Raisa as spune ca va inteleg dar nu-i chiar asa. Eu am avut 4 inseminari nereusite dar cred ca un fiv nereusit te doboara mai mult. La inseminari nu am facut beta, ma invadau dupa ce opream duphastonul...E trist ca-ti pui atatea sperante...timp...bani...si cate si mai cate. Dar v-am zis...aveti incredere in Doamne Doamne ca el stie cel mai bine cand este momentul sa devenim mamici. Multa putere!!
Mona eu nu am avut nici un fel de sangerare.

fericita!! 30+ si

Mergi la inceput