Aradence DC (151) - alaturi de CristinaR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana chiar a desenat saptamana trecuta familia,dar acasa si din proprie initiativa:
http://www.dropshots.com/moni2010#date/2010-10-01/22:45:21
Ei nu au avut tema asta la gradi pana acum,dar am mai pus-o io anul trecut acasa.Atunci desena mai simplist omuletii,acum a mai evoluat.
In desen vad ca s-a facut pe ea mai izolata putin si pe Tudor pe mine si pe taica-su impreuna.Dar a doua zi l-a facut pe taica-su izolat si pe mine intre ea si Tudor.Intre taica-su si noi e si o casa.Deci cred ca nu e prea grav,ca nu se simte "izolata".La marime ne-a facut destul de egali,deci e democratie p-aci Anul trecut il desena pe Tudor considerabil mai mic decat pe restul,dar acum vad ca "l-a crescut" si pe el.
E o chestie interesanta si cu desenatul caselor. De exemplu daca deseneaza geamuri mai mari si/sau mai multe inseamna ca-s mai sociabili/deschisi/curiosi.Pe urma daca deseneaza soarele in dreapta foii e mai important tatal si mai sunt tot felul de alte indicii de-astea.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

moni tare dragalasa si talentata diana ta.
alina sa te faci bine,eu sa sti ca mi-am pus masca la lucru.se cam uita urat copii la mine dar asta e.zilnic tusesc acolo la noi zeci de copii bolnaviori.o dau jos numai dupa ce am aerist bine sala.

apropo de cifre si litere.cred ca depinde si de copii de inclinatii de rabdarea lor.elisa e genul "tocilara" si la gradi trebuie sa stie tot .plus ca are o memorie de elefant.dar la fuga ,catarari si chestii deastea curajoase pas,ii lasa pe altii si numai dupa ce a studiat indeajuns problema se incumeta...eu am dus-o la engleza la franciza aia helendoron.e fascinata! bine si sistemul de invatare e altul,totul prin joaca,desene cantecele.toata ziua ne englezim.de numarat numara pana la 10 in romana ,engleza si a invatat-o si mama in italiana.asta vrea,asta-i place.tot timpul auzim "mama cum se zice la asta,ce-i asta",in fine vorbeste de te dpare capul.cel putin are o melita
va pup ca plec la scoala

A mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)

poze la concurs www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">xr-1,2 <=> exploratoare la tara...



povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Doamne ce de ati mai scris!!! Un roman intreg.

Eu sunt acasa in pat bocna de racita. Asta si pentru ca ieri m-am incapatanat sa fac curat in pod, in loc sa stau pe meu. Apoi am umblat toata dupamasa cu Daria la cumparaturi ( azi pleaca in Elvetia)si am ajuns acasa inghetata de frig, cu durere de cap si greata cat pentru un regiment.

Diana 11 concediu placut, numai bine ca se incalzeste.

Moni tu ce suc iti faci din sfecla rosie? Ai o combinatie anume sau ce iti trazneste prin creier?

Ildi cam pe pile mere si treaba asta cu bazinu, pentru ca intr-adevar e mult mai greu de lucrat cu copii sub 5 ani.Dar daca David e mai dezvoltat soui si tu o minciunica salvatoare.

Moni am vizionat filmuletele si sincer m-am bucurat ca moare si capra vecinului cand am vazut cum ii strica Tudor desenul Dianei. Exact asa se intampla si la noi. Rabdare si tutun , eu alta solutie n-am gasit. Si ca si Alina nu ma mai bag intre ei, ii las sa se si capaceasca.

Gabi lasa-l pe Tudor daca vrea sa mearga la balet.

Clau multa sanatate mamei tale si matusii si tie putere sa le faci pe toate. Numai de Flavia ti-e dor?

X-ray ai incercat sa-i dai Elisei laptisor de matca, miere cu catina,lamaie fiarta si mancata cu miere, chestii din astea babesti pentru imunitate?

Nu mai stiu ce sa zic. Va imbratisez pe toate.

Cristina cum e la casa ta?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello,io am primit un pic de pauza de la Diana si hop pe net.Pauza de la jucat "Nu te supara frate" ca i-am promis ca ma joc cu ea ce joc vrea numai sa stea acasa (ca voia sa iasa si ea la plimbare cu mami si Tudor).Mor de plictiseala cu jocul ala asa ca mi-a traznit prin cap sa accept sa jucam cu doua zaruri ca tot venise ea cu ideea aia! Pai numai bine am trecut la matematica asa ca ea trebuia sa adune cele doua zaruri la fiecare aruncat si al meu si al ei si sa zica ce-a iesit.Asa eram de concentrate pe socotit/numarat ca am uitat o tura sa intram cu pionii in casuta,ne-am invartit tot de-a roata In afara de adunatul cu unu pe restul le numara ca sa afle rezultatul.Ei ii place,dar eu is turbata de plictiseala Incerc sa o invat sa joace moara ca ala imi place,numai ca am incercat odata mai demult si daca a vazut ca tot pierde n-a mai vrut sa joace
MIHA intrebai de suc,pai pun numai sfecla rosie,morcovi si mere.Fara mere nu e prea bun e prea dulciu.Si e bun cu mere mai acrisoare
ALINA.A pai normal ca Elisa sa aiba memorie de elefant ,doar seamana pe voi,doar sunteti medici.Fara memorie foarte buna nu prea faci nimic la medicina cred.Si "tocilara" la fel.Eu as vrea sa fie Diana mai tocilara oleaca,dar cred ca seamana pe mine,eu am memorie d-aia mai selectiva adica memorez numai ce imi place sau am chef.Eram mai cu matematica eu nu cu tocitul.Detaliaza oleaca cu engleza aia ce ,unde cum ,cat costa?
Va las ca trec la moara sa vad daca iasa ceva.Da' important e ca am scapat momentan de "Nu te supara frate" si adunari Sper sa nu ii vina ideea sa incepem iar Chiar ca astept sa creasca Tudor sa se joace impreuna,asa mai scap si io

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, refecere rapida!
Eu am fost la lucru azi, dar groaznic m-am simtit, asa as fi stat in pat. Vorbesc pe nas de zici ca-s un robot.
Azi cand am plecat la lucru venea tanti cu Victor si Matia printre garajele noastre. Au iesit mai repede de la gradi sau n-au fost?
Daria pleaca in Elvetia cu majoretele? Stiu si eu o fetita care pleaca, e pacienta noastra si ieri a venit la consulatatie, avea pneumonie.

Moni, spor la jocuri!

X-ray, Adelina e prima la fuga, catarari, escaladari...inca de cand era micuta.

Diana11, concediu placut!

CristinaR, ce mai faci? Cum stai cu tratamentul?

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Miha, insanatosire grabnica iti doresc! E bine acasa, chiar daca holul si bucataria sunt inca varza, dar macar am dormit bine, fara durerile de spate cauzate de saltelele necorespunzatoare.

Clau, pazea ca te sun!

Alina, fac tratamentul, am deja 6 zile de cand am inceput cu Voriconazolul, am si ficatul un pic marit dar era de asteptat,dat fiind ca tratamentul e destul de toxic. Tre sa ne intalnim sa-ti dau inapoi ce mi-ai dat

Gabi, lasa-l pe Tudor la balet! Tu ce mai faci?

Flavia, si tu bolesti? Offf

Eu numar zilele, duminica imi vin copiii acasa!!!

de Mara 18.01.2007 si Dora 24.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Cristina, toata ziua alerg.Servici, acte la firma lui Cipri, inot, tenis balet+toate activitatile casnice (mancare, spalat calcat. mai trebuie sa ies cu copiii afara cand ajungem mai repede acasa. Ma simt tare obosita . Am si dormit putin azinoapte si acum abia astept sa ma culc. Am vazut aseara ultimul episod din Dexter seria 4, m-a socat finalul si am adormit abia pe la 1,30. L-a 5.30 a inceput sa urle Ioana ca vrea cu mine in pat , asa ca nu am mai dormit.
DAR nu am voie sa ma plang ca am doar 2 copii. le las pe cele cu mi multi
M-am pricopsit la scoala cu adunatul banilor de after school, de parca nu aveam destule pe cap
Moni si eu vreau de mult sa joc moara, dar imi trebuie piese. Cand eram copil jucam cu fasole si boabe de porumb.


Aradencele alaturi de maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_rubi


Alina, fac tratamentul, am deja 6 zile de cand am inceput cu Voriconazolul, am si ficatul un pic marit dar era de asteptat,dat fiind ca tratamentul e destul de toxic. Tre sa ne intalnim sa-ti dau inapoi ce mi-ai dat

de Mara 18.01.2007 si Dora 24.03.2009



Cristina, mai lasa Fluconazolul la tine pana termini tot tratamentul. Daca cumva mai trebuie sa iei...
Cat timp trebuie sa iei Voriconazol? Ce medicamente mai iei, pentru ficat ceva protector...?

Aradencele alaturi de maria_rubi

Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzica


Cand eram copil jucam cu fasole si boabe de porumb.


Aradencele alaturi de maria_rubi

Si eu!

Aradencele alaturi de maria_rubi

Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salut!

Am facut azi plata, rog fetele cand reusesc sa confirme plata la bazar.

Gabi, n-am mai croitorit nimic, o sa-i fac ceva la Teo de un anisor si apoi ceva la astia mari de haloween ca le-am promis.

Uitati cu ce se distreaza Teo mai nou:



Pupici si noapte buna!


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput