Prietene - 60 - La Multi Ani MAYA!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

varianta prescurtata:

brrr, frig... m-au lasat sa dorm bubulacii azi pana la 10,30 , au papat lapticul la 6,30 si si-au continuat somnicul, mmmm ce bine a fost!

FELICITARI Laurici pentru mutare, CASA DE PIATRA sa traiti fericiti si sa umpleti casuta de copii!

FELICITARI Lavi pentru bb2! Sa fiti sanatosi, stii cum se spune in batrani "nu-i pentru cine se pregateste, e pentru cine se nimereste"...

Gabi, eu nu am sesizat vreo schimbare cu NAN3, eu las apa in incalzitoare de cu seara in biberoane cu capac sa nu se evapore la semnul pt biberon si dimineata doar pun masurile de lapte si agit bine.

Smara, eu ma simt complexata de faptul ca tu ai timp de atatea activitati amuzante si educative cu piciul tau... eu am inceput sa ma bucur (mama denaturata) ca baietii mei au inceput sa-si tina de urat reciproc, ii aud prin monitor cum rad unul al altul, semn ca joaca ei un soi de joc impreuna daca se amuza sau uneori se harjonesc

dau drumul la mesaj ca vad ca azi sunt predispusa la erori...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

pt Alex bolnavior

fetele ce picaturi de nas putem da, nu am fost pe faza, ma seaca ca se tot infunda si nu poate dormi, multu o sa sun si pedi, dar vreau sa stiu ce ati incecrcat si voi

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pt Alex bolnavior

fetele ce picaturi de nas putem da, nu am fost pe faza, ma seaca ca se tot infunda si nu poate dormi, multu o sa sun si pedi, dar vreau sa stiu ce ati incecrcat si voi

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2


Raluci, noua ne-a dat pediatrul Nasivin (ptr bebelusi).

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

continuare

Votat pe Pinky cu drag, sa castige concursul tinem pumnii!

cu mare intarziere Sa-ti traiasca sotul, Monis! sa aveti multi ani fericiti impreuna cu Iulian si ceilalti copii care vor mai veni!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Raluci, eu i-am dat singura data cand a fost infundata Olynth pentru sugari si a fost super ok. Pe astea le-am folosit cand a zburat cu avionul si au ajutat-o la urechiuse.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mai Simina ce fata desteapta esti!!! Prefer si eu sa-i cumpar alei mele un carucior de papusi care poate fi impins ulterior in parc, decat sa-i cumpar un antepremergator. Cred ca e si mai ieftin decat antepremergatorul.
Mersi mult de idee.

Dar, stai. De unde sa cumpar asa ceva??


Maya este super tare cum impinge ea la carut!

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pt Alex bolnavior

fetele ce picaturi de nas putem da, nu am fost pe faza, ma seaca ca se tot infunda si nu poate dormi, multu o sa sun si pedi, dar vreau sa stiu ce ati incecrcat si voi

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Noua ptr. mucisori ne-a fost recomandat ophtamesone N daca sunt vascosi si galbeni si ophtamesone daca sunt mai fluizi si mai incolori, dar de nasuc infundat nimic. Insa mare schimbare nu am observat, asa ca dupa 2 zile am renuntat.
Pupam Bubulache.

P.S. Astept mess de la tine

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Felicitari pentru dintisor, Andre!

Si ai mei vad ca le ies in acelasi timp inca unul sus (Emi are 3 jos si Dragos 2) iar la Emi se mai profileaza chiar doi sus, la el e gingia mai tare si ies si putin cam strambalii

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pt Alex bolnavior

fetele ce picaturi de nas putem da, nu am fost pe faza, ma seaca ca se tot infunda si nu poate dormi, multu o sa sun si pedi, dar vreau sa stiu ce ati incecrcat si voi

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Noua ptr. mucisori ne-a fost recomandat ophtamesone N daca sunt vascosi si galbeni si ophtamesone daca sunt mai fluizi si mai incolori, dar de nasuc infundat nimic. Insa mare schimbare nu am observat, asa ca dupa 2 zile am renuntat.
Pupam Bubulache.

P.S. Astept mess de la tine

mami de Vlad (29.10.2009)


lui alex i s-a mai dat si vibrocil

multumesc de gandurile voastre bun

Rares de madame K

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Noua ne-a dat Pivalone pt mucei. Au facut treaba buna, dar ii puneam numai cand nu se putea respira. Parca e facut de Pfizer. ESte spray-ut. Pupam micul mucios

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput