Mucus in urina?!

Mucus in urina?! | Autor: flavia maria

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor!
Ieri i-am facut un sumar de urina lui Alex pentru ca suspectam o infectie urinara (face pisu foarte des si mult,urina miroase intepator s.a) si i-a iesit mucus in urina si corpi cetonici 2 +
Am intrat in panica (dupa ce am citit diverse articole pe net) si, pana dupa masa cand merg la dr pt interpretare analize va rog sa-mi scrieti daca stiti ceva despre aceste rezultate...
Multumesc!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Am fost la dr de familie si mi-a spus sa stau linistita ca nu e nimic...oare asa sa fie? nu e prea superficiala? nu cred ca e ok ca urina sa miroasa intepator si sa fie in cantitate atat de mare...
Va rog daca stie cineva sa-mi raspunda astept un sfat...sa repet analizele? sa merg la un alt dr?
poate s-a mai confruntat cineva cu problema asta..
Multumesc!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Flavia, mucusul in urina e absolut normal...nu inseamna nimic.
Corpii cetonici, la copii (mai ales daca proba de urina era pe nemancate... sau dupa o febra) sunt si ei ok....
Ai putea sa repeti in 2-3 sapt...si vezi daca mai apar....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Flavia, mucusul in urina e absolut normal...nu inseamna nimic.
Corpii cetonici, la copii (mai ales daca proba de urina era pe nemancate... sau dupa o febra) sunt si ei ok....
Ai putea sa repeti in 2-3 sapt...si vezi daca mai apar....


Sinzi , Radu si David psihologul
www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">





multumesc!
suntem cu antibiotice acum (augmentin) pentru raceala astefel incat nu cred ca este relevant sa-i repet acum analiza de urina...poate peste o sapt o mai repetam...sper sa fie ok
MULTUMESC!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Niciodata sa nu faci analize dupa antibiotic in mai putin de 1 luna. Vor iesi valori marite cu siguranta. Asteapta sa se curete organismul bn si apoi sa-i faci analizele ca sa fii sigura pe ce ii iese.
Iti spun din proprie experienta, ca ajunsesem sa fac analize saptamanal, ca erau niste val de urcai pe pereti si am observat ca saptamanal scadeau. Abia dupa o luna au iesit in limite normale.
Sanatate multa puiutului.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Niciodata sa nu faci analize dupa antibiotic in mai putin de 1 luna. Vor iesi valori marite cu siguranta. Asteapta sa se curete organismul bn si apoi sa-i faci analizele ca sa fii sigura pe ce ii iese.
Iti spun din proprie experienta, ca ajunsesem sa fac analize saptamanal, ca erau niste val de urcai pe pereti si am observat ca saptamanal scadeau. Abia dupa o luna au iesit in limite normale.
Sanatate multa puiutului.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


multumesc pt sfat!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput