Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!

Ce tevatura cu Richard Gere. Eu am crezut ca e vorba de nasul de botez al lui Ianis.


Na ca v-am dat de lucru! Cine imi spune cu ce actor seamana primeste un premiu.

Oana te-am votat!

David va purta un cosmonaut de la Daria. Mai avem si slopeta cu geaca tot de la ea.
Eu am decis sa folosesc tot ce pot folosi de la fetita. Lucrurile de calitate sunt foarte scumpe iar ei cresc foarte repede. I-am luat o geaca, caciula groasa si pullover din Zara si ce cu a mai rimit trece iarna. Body-uri si lucruri de stat prin casa poarta si pe lila, pe roz. Ii sta foarte bine.

Despre hainute:
Am mai scris eu mai ales mamelor de fetita la primul copil. Daca cumparati ceva mai deosebit puteti cumpara marime mai mare, un sezon le poarta ca rochita, urmatorul ca bluza.
Daca va ginditi sa aveti inca un copil care poate fi baiat, ideal ar fi sa cumparati-desi e greu de gasit...culori si croiuri care pot fi purtate si de baieti (mai ales pina la 2 ani jumatate-abia dupa 2 ani jumatate Daria a inceput sa aleaga si sa-si admire hainutele).

La incaltaminte nu are rost sa luati unisex mai ales dupa virsta cind incep mersul pentru ca nu este recomandat sa se incalte de la un copil la altul. Incaltamintea preia din forma piciorului celui care o poarta si poate afecta dezvolatrea piciorului la al doilea copil.



-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Neata! Va servesc si eu cu o cafea.

La multe lunite si anisori iepurasilor de 5:Theodor Stefan , Tudor, Tanya Ioana, Cezar!

Bluekidoo ai PM.

Oana - eu i-am luat Irinei costumas de iarna, geaca si salopeta. Ma gandeam ca de ex cand mergi in supermk iti este mai usor sa il dezbraci/imbraci de geaca, sa nu se incalzeasca, decat de cosmonaut.

Denisa - cand am deschis pozele ma asteptam sa fie ori un catel ori o pisicuta adoptata. Frumoase pozele.. cum stateau pituliti pisoii.

Alina - da propuneri din astea faci tu noaptea? Vrei trio cu Roxana si Niki...

Castelana - am "citit" in mesajele tale multa diplomatie. Ma regasesc in fraza de dimineata referitoare la ce crezi tu despre sot, frate, tata, fiu. Eu cred ca din cauza firii optimiste (pe care o am si eu) plus exemplele pozitive cu care am intrat in contact pot sta la baza acestei ideei. Daca gresesc, astept sa ma corectezi sa nu vb aberatii...


Irina (8 martie 2010)


"Toate erau laolalta; dupa aceea a venit mintea si le-a pus in ordine" (Anaxagoras)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna dim fierbinte pe o asa vreme..
ma duc la cumparaturi azi,vai ce vreme...

eu i-am luat adelinei saculet de dormit,nu vrea sa doarme in el,uite cum am aruncat niste banuti...
voi mamicile din bucuresti cum va descurcati in casa fara caldura? bebelusi cum ii tineti imbracati?? este frig rau in apartament,am bagat calorifer electric...brr

eu prefer costumas cu totul pentru bebelusi pana la un anisor,si poate si dupa,pentru ca se ia copilul in brate si il lasi cu spatele gol daca este din doua bucati

plec la ea...

OanaI a primit: 10 litri vin, 9 bucati paine, 19 bucati ou, 5 kilograme carne

la multe lunite tuturor prichindeilor si din partea noastra...sa fiti feririciti

FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluekidoo
Fetelor e normal sa fi panicata cu gandul la diversificare? ca eu sunt asa usor era cu lapte.. iar acum m-am blocat... adica fata nu se mai satura clar doar cu lapte iar eu m-am blocat de tot cu diversificarea asta.. ea mananca cereale nestle, dar daca incerc sa-i dau si altceva mananca 2-3 lingurite si vrea ceai apoi lapte.. am incercat cu supa asa cum mi-a spus dr, a mancat prima zi 50ml iar a doua zi nu a mai vrut si dr zice sa-i dau doar supa dasta pana face 1 an .. nu stiu cam cat ar trebui sa manance, cat de des sa-i adaug aliment nou,cand sa-i maresc cantitatea de mancare
Azi am in plan sa-i dau cereale iar urmatoarea masa supa. daca nu vrea supa incerc mar cu biscuite.. Am luat niste linkuri de pe contul comun si o sa le studiez.. maine poate facem retete noi.. sa vedem poate avem succes


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010




Blue, scriu repede ...

E normal sa fii panicata pentru ca esti la primul copil iar ca amam de copil foarte pretentios-Daria, te igur ca stiu cit se necajeste o mama cind copilul maninca putin. O sa privesti in urma peste citeva luni si o sa iti spui ce simplu a fost...Uite Daria care nu maninca cantitati are 103 cm si 15kg. E cea mai inalta din grupa ei la gardinita.

Nu te ingrijora ca maninca cantitati mici. Abia se obisnuieste cu gusturile noi. Pune intr-un bol 200 ml de supa si vei vedea ca e o cantitate considerabila-cam atit maninca fetita mea acum, la trei ani. Rabdare si consecventa e cheia. Incet incet se va obisnui si va minca foarte bine. Variaza consistenta, textura e foarte importanta pentru ei, incearca sa vezi daca nu ii place mai caldut sau rece.
Va fi bine!!!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_apr_2010 spune:

Neata !!!

IRene- nu am luat pisicutele acasa. Erau in gradina unui bloc si m-au impresionat cu stateau la soare asa in vazut lumii. Pisicile nu prea sunt de genul
Frumoase pozele.

scriu asta de cateva ore asa ca trimit si revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Buna dimineata!

Ce tevatura cu Richard Gere. Eu am crezut ca e vorba de nasul de botez al lui Ianis.


Na ca v-am dat de lucru! Cine imi spune cu ce actor seamana primeste un premiu.

Oana te-am votat!

David va purta un cosmonaut de la Daria. Mai avem si slopeta cu geaca tot de la ea.
Eu am decis sa folosesc tot ce pot folosi de la fetita. Lucrurile de calitate sunt foarte scumpe iar ei cresc foarte repede. I-am luat o geaca, caciula groasa si pullover din Zara si ce cu a mai rimit trece iarna. Body-uri si lucruri de stat prin casa poarta si pe lila, pe roz. Ii sta foarte bine.

Despre hainute:
Am mai scris eu mai ales mamelor de fetita la primul copil. Daca cumparati ceva mai deosebit puteti cumpara marime mai mare, un sezon le poarta ca rochita, urmatorul ca bluza.
Daca va ginditi sa aveti inca un copil care poate fi baiat, ideal ar fi sa cumparati-desi e greu de gasit...culori si croiuri care pot fi purtate si de baieti (mai ales pina la 2 ani jumatate-abia dupa 2 ani jumatate Daria a inceput sa aleaga si sa-si admire hainutele).

La incaltaminte nu are rost sa luati unisex mai ales dupa virsta cind incep mersul pentru ca nu este recomandat sa se incalte de la un copil la altul. Incaltamintea preia din forma piciorului celui care o poarta si poate afecta dezvolatrea piciorului la al doilea copil.



-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Multumim de sfaturile referitoare la hainute si papucei!

Cat despre Richard Gere, cand eram mai mica, m-am indragostit de el si Julia Roberts in filmul www.youtube.com/watch?v=DIl-h6IQKn0" target="_blank">Pretty women.

Irina (8 martie 2010)


"Toate erau laolalta; dupa aceea a venit mintea si le-a pus in ordine" (Anaxagoras)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna, fetele!

Delia si voi cu treziri noaptea.
De-acum vin' durerile de dinti si nu m dorm toata noaptea..ce bine era, cand dormea noaptea.
Oana eu vreau sa-i i-au Justinei gecuta si pantaloni (raiati, blugi..), cu toate ca tine cald cosmonautul.
Gecuta asta vreau sa o comand..si am mai comandat raiati www.haineaz.com/magazin-haine-copii-adulti/category/4/imbracaminte-copii.html" target="_blank"> de-aici , o bluzita si un sarafan (o salopeta sau un body e bonus).
Aseara am facut comanda, pe Vineri mi-a zis ca ajunge.
Deocamdata nu prea are lucruri groase , tb sa aduca sapt viitoare marfa.
Am vazut poze cu Maria (Oankai), ce cotrobaie peste tot, cu Petala cu ghetutele frumoase (si ghetute tb sa-i comanad, in genul cum are Petala) , pe Tanya Ioana - o bebeluna cu chii albastri si pe mamica ei aratand super , pe Codrin (care nu am reusit sa-l vad) care pare m mare decat Damian (parca , sper ca nu l-am botezat ) si cam atat.
Sunt cu totii superbi.

LA MULTE LUNITE SI ANSIORI, sarbatoritilor de azi: Theodor Stefan, Tudor, Tanya Ioana si Cezar!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Cred ca www.bebestore.ro/incaltaminte-copii/incaltaminte-fetite/ghetute-imblanite-bebelusi-primii-pasi.html" target="_blank"> ghetutele astea o sa le i-au.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Hai ca mai m-am linistit un pic.. m-am uitat pe fisierele ce le-ati pus voi pe gmail, cu alimentatia si a inceput sa se faca putina lumina in mintea mea ..acum trebuie sa pun si in aplicare si sa nu ma mai stresez atat.. sa privesc partea frumoasa a lucrurilor, daca tot mananca putin macar mananca singura cu lingurita si cu manutele cu mozoleala de rigoare
gata fug sa bag aspiratorul ca acus se trezeste matza cu chef de joaca
fete dragi si bebei si mai dragi.. incerc sa intru mai tarziu


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

hai ca mai am o nedumerire.. vreau sa-i cumpar scaun pentru masa.. de ce criterii ar trebui sa tin cont in afara de aspect si culoare?



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput