Pufuleti pufosi de 2010 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.

Eu am dat 4 lire pe cel de la Nuby, dar fetele luau din Ro de la Primii pasi mult mai ieftin. Mara l-a folosit doar o data, in rest ii roade manerul la greu in timpul mesei. Si noi cu pescuitul bucatilor mai mari din gurita desi cred ca s-ar descurca singuri.

Si noi la fel. Mancam cotorul. L-am comandat de pe bebelusul.ro. Vreo 20 lei.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Lorex Nu se poate, faceti iar scandal. . Pai acum cateva zile erau cateva mii de voturi! Cum au reusit sa adune atatea?! Clar trimit de pe spamuri de la un Call center din regiune. Organizatorii ar trebui sa controleze securitatea site-ului si cine sunt acele persoane care au votat, de pe ce servers au venit semnaturile, in ce zi au venit cu miile, IP adress, domeniul de internet, tot-tot. Nu se poate!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Merci pentru sfaturile legate de sac de dormit. M-am oprit la 2 modele. La unul imi plac mai mult desenele, dar celalat este englezesc si poate stiu ei mai bine cum e cu frigul. Pana maine ma decid.

Lorex ce era cu bostanul? Ma duc si eu maine sa-i iau. Cum l-ai gatit? Mama ii face megiun de prune si pune si dovleac. Nu stiam ca merge, eu il mancam doar in placinte sau copt.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Neatza!
Am avut noapte cu cantec...nu stiu ce-a avut, de cu seara s-a foit si s-a trezit la orice zgomot de n-shpe mii de ori..la 12 si ceva cantarea romaniei, urlete, nu stiam ce sa-i mai fac....pana nu i-am dat lapte nu s-a linistit, de ceai nici nu vrea s-auda...si tot bodoganea in limba ei, nu stiu ce vroia ea sa-mi spuna mititica..
m-am gandit ca poate ii iese vreun dinte de urla asa si i-am dat si 2,5 ml de nurofen...toata noaptea s-a foit, intr-una...nu stiu cat am reusit sa dorm..mai mult cu ea in brate am stat si incordata in dif pozitii numai sa doarma ea ca eu...oi vedea cum ma descurc...eram asa obosita la un momdat ca simteam ca lesin prin somn...dupa ce am dormit un pic mi-am mai revenit..

dimineatza iar s-a trezit plangand..avea muci la greu, i-am scos cu aspiratorul si i-am mai dat 2,5 ml de nurofen...
clar, a luat raceala de la mine..
temp nu are, rectal 37 cu 6...mai verificam..
de vesela este...nu ca d eobicei,..vrea mai mult in brate dar daca ma joc cu ea mai si rade, mai si ganguriceste...
of..


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem


Zgubilici e toata numai miscare, trebuie sa stau numai in preajma ei. Singura nu-I place sa stea deloc, chiar daca e la program de joaca trebuie sa ma joc si eu cu ea sau macar sa fiu in raza ei vizuala. Mai sta si cu altcineva (sotul, mama), dar numai daca in timpul asta nu ma vede…se ia cu joaca si uita ca nu-s, dar daca apar iar prin preajma, imediat imi da de inteles ca ea cu mine trebuie sa stea, nu cu tati sau bunica…si plangeeee pana o iau.



parca zici de bobitza...
exact la fel face si ea...


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

BUNA DIMINEAAATZZA
tare for all, adik macar pentru cele care au nevoie la ora asta si pe vremea asta, cum sunt si eu...

azi-noapte am incercat marea cu degetul si m-a bufnit rasul ce caraghioasa eram: am vrut sa ma retrag ushor din guritza gazei, sa imi indrept spatele, ca mi se paruse ca a adormit profund. wrong: mi-a tras un ma-mimi-mi prin somn si m-a tras cu mana inapoi in gura (adik apucat tzatza cu degeteele, de parca era covrig si bagat tacticos in gura), dupa care m-a mai boscorodit cu tzatza in gura un pic. . so, sunt pur si simplu rupta de spate, ca avem vreo 2 saptamani si mai bine de cand noaptea nu-i da drumul la suzeta



Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



ce dulce tre sa fi fost....ai uitat de durerea de spate!
stie sa-si ceara drepturile


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG



multumesc de cris_d , ce frumos povestesti de pui,se simte si experienta

nu amcitit nimic, am intrat sa va salut si sa beau cafeaua cu voi

Dragos a fost bolnav saptamana asta, a inceput cu muci, 2 zile am stat cu oscilo si nurofen dar s-a agravat si am ajuns la antibiotic ptr rosu in gat destul de accentuat, facea temperatura peste 39

mi-a fost frica sa nu-i ajunga la plamani ca data trecuta, am scapat

a fost si ziua sotului, a soacrei si a surorii mele asa ca fac cinste




mi-a fost dor de voi
toti pufuletii

mami de Dragos Andrei


sanatate micutului!
sa-ti traiasca neamurile aniversate

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

si vroiam sa va mai spun ca de 2 zile nu mai mananca absolut NIMIC in afara de san, nu stiu de ce, nu cred ca il doare gatul
mai degraba cred ca l-am fortat sa inghita antibioticul, care desii e dulce si are gust de capsuni nu il vrea deloc, sta cu el in gura si nu il inghite

acum va inteleg pe cele care ziceati de pufuleti ca nu vor sa pape, e tareee greu sa vezi ca refuza TOT

acum ce fac?
Dragos a mancat absolt orice i-am dat pana acum

mami de Dragos Andrei


banuiesc ca trebuie sa ai rabdare sa uite de perioada grea..
fii calma , nu te panica, bine ca este tztz


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Lorex Nu se poate, faceti iar scandal. . Pai acum cateva zile erau cateva mii de voturi! Cum au reusit sa adune atatea?! Clar trimit de pe spamuri de la un Call center din regiune. Organizatorii ar trebui sa controleze securitatea site-ului si cine sunt acele persoane care au votat, de pe ce servers au venit semnaturile, in ce zi au venit cu miile, IP adress, domeniul de internet, tot-tot. Nu se poate!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




pai cred ca de asta si triseaza ca s-a facut prea mult scandal si s-au enervat
ca au dat un raspuns de genul "oricum facem cum vrem noi ca noi suntem organizatorii" ...ce sa mai spui???

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Merci pentru sfaturile legate de sac de dormit. M-am oprit la 2 modele. La unul imi plac mai mult desenele, dar celalat este englezesc si poate stiu ei mai bine cum e cu frigul. Pana maine ma decid.

Lorex ce era cu bostanul? Ma duc si eu maine sa-i iau. Cum l-ai gatit? Mama ii face megiun de prune si pune si dovleac. Nu stiam ca merge, eu il mancam doar in placinte sau copt.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




La cuptor
simplu
l-am taiat doar bucati mai mici, cam cat o palma asa...chiar putin mai mari..
se mananca tot asa, simplu sau combini dupa imaginatie
de ex sotul il mananca cu zahar, bleah..


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Multumesc de raspuns fetele. De asta e mai bine sa intrebi inainte de a cumpara. Nici nu mai spun cat a costat feederul comandat de noi ca imi vine sa . Poate nu ii place piticului, ca il notez pe caietel si il taxez la primul salariu.
Lorex, noua de pe Amazon ne-au venit toate comenzile in 7-8 zile.
Dovleac=bostan, ala portocalu, si stiu ca e ok ptr bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Buna dimineata si de la noi.
pt ratarea de ieri a zilelor onomastice
LML dragi pufuleti sa fiti sanatosii si cuminti ca frumosi sunteti cu totii.
Imi pare rau sa aud ca si alti pufuleti sunt maraiti si agitati cate un si o pt toti pufuletii si nu in iltimul rand pt mamicile rabdatoare.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si intelegere,ma simt mai bine nu ma mai doare capu asa tare insa piticotu tot asa are reprize de maraiala mai ales ieri a fost cumplit dupa ce ca eram amandoua cum eram mi s-au si spart racordurile in bucatarie nu va spun am auzit pur si simplu un zgomot ciudat si cand m-am dus bucataria deja era plina de apa si sub chiuveta o adevarata fantana artezianafugi rpd si opreste ap suna in stg si dr sa vina cineva sa ma ajute,mi-a luat cred mai bine de juma de ora sa strang apadai si strange apa mai striga din bucatarie si la ea ca vine mamiii ca eram fleasca toata ce sa mai fug la ea in dormitor, va inchipuitiapoi durat vreo 3 ore pana a schimbat tot acolo(baterie+racorduri+ce mai trebuia)dar am scapat,ma bucur ca am fost acasa si nu am inundat pe nimeni si la mine ca a fost doar in bucatarie nu a ajuns si in alta parte a casei.
Ayanna ma bucur ca ai reusit sa intri si sa ne mai povestesti cate ceva despre tine si scumpetea de Daria.
Lorex nu stiu ce sa zic dar pufuletii astia parca sunt vb si Alexandra care inainte la 7.30-8 maxim dormea de vreo 3-4 zile atipeste si in juma de ora e sus incercand sa se catere si se necajeste,a inceput sa certe zice mereu bababa si adoarme undeva pe la 22 se mai foieste se mai trezeste si ea plangand,eu am pus pe seama dintilor dar....Off las ac scapam noi si de astea si ne vom aminti cu drag peste cateva luni cand ne vom lovii de altele
Nu in ultimul rand:
Sarbatoritilor de azi
Trimit mesaju si revin cu ce mai imi amintesc din ce am citit

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput