Pufuleti pufosi de 2010 (144)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata buna fetele,va invitam la un mic party




alexander are 9 luni











doamne,ce-a trecut timpul! 9 luni intrauterin si 9 luni extrauterin puiu' mamii pui!

simpli,multi pt ariana
miremia ,
alicredo,bine ca au trecut bubitele

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


LML Alex. Sa te faci mare, mare cat vrei tu, de mare!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Neatza,

Merci Dece de coffe!


LML ALexander! Puiu' mami pui!


Am avut o noapte neagra de data asta
A dormit tun.Pe la 4 a marait putin, am bagat repede bibe ca aveam pregatit si somn pana la 8
Asa da!
Eu am luat aseara o pastiluta si nu am mai tusit deloc asnoapte.Acu iar m-a apucat...ma duc sa mai aiu una.

Si pe mine ma apuca pandaliile cand e vorba de scos afara!
E clar ca o sa mai sar peste!



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Felicitari pentru noapte! Ma bucur ca sunteti mai bine. Citisem ieri pe fuga cum ca sunteti bolnave! Of. Ce ai luat pentru tuse? Mie nu mi-a trecut din concediu si iar ma doare in gat!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am intrat pentru o vizita scurta si sa spun Buna ziua, apoi pufuleti mucosi si bolnaviori ca sa treaca repede, la fel si mamicilor racite , bafta la mutat celor care se muta, LML pufuletilor sarbatoriti, votat teiul lui Lorex si citit in diagonala.

Treaba multa la servici. Incercam sa vedem poze noi si poate sa punem si noi ceva prospaturi.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am intrat pentru o vizita scurta si sa spun Buna ziua, apoi pufuleti mucosi si bolnaviori ca sa treaca repede, la fel si mamicilor racite , bafta la mutat celor care se muta, LML pufuletilor sarbatoriti, votat teiul lui Lorex si citit in diagonala.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan


Subscriu
Va pup pe toate si toti !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cuscra draga,motto-ul de azi e


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Salutari de la ocean :)
Azi avem zi libera (sarbatoare nationala) si profitam de statul acasa sa mai facem din chestiile alea pt care nu avem niciodata timp, cum ar fi dormitul
Despre Lucas...e la a doua tura de AB, din pacate. Prima a fost pt ochisorul cu canalul infundat (dastefa, mersi mult! De ob, cand e infundat, e cu o membrana care trebuie sa se desprinda, deci numai masajul poate ajuta. AB doar previne sau trateaza infectia. Am facut programare si la oftalmolog, ca prea era plin de secretii si nu mai ceda la nimic. Cand am ajuns la dr, dupa tura de augmentin, era absolut ok, asa ca nu prea am avut ce sa-i aratam. Ne-a aratat ea, in schimb, cum sa facem masajul, ca noi eram destul de blanzi...). A doua tura, la vreo 5 zile distanta, pt bronsiolita si inceput de otita . Noroc ca el e vesel si bine dispus. Inca nu se deplaseaza si nu se ridica singur. In schimb bodogane toata ziulica.
Am pus niste poze, mai noi, doua cu dedicatie speciala pt lorex. O sa le scot repede
Despre mine, mai putine. M-am simtit teribil de rau, cu o aritmie care nu-mi da pace si care se accentueaza pe fond de oboseala. Ar trebui sa-mi fac programare la cardiolog, dar nu mai am timp si pt asta si stiu ca dureaza vreo 2 luni, cel putin, pana gasesc liber. Muncesc pe branci, de dimineata pana seara. Imi place de mor de cfac si desi uneori ma apuca jalea ca-mi prejudiciez copiii, ma gandesc totusi ca micutii cu probleme au si ei, si parintii lor, nevoie de mine...chiar daca uneori numai pt o vorba buna...

De citit, am reusit sa imi arunc ochii pe capitolul asta:
HAIRCUT - si mie (si lui Luc) imi e dor de voi, dar ziua are doar 24 de ore, din pacate. Un mare pt Maia, draga de ea. O sa treaca si perioada ortezei, o sa vezi, important este ca se vindeca.
ALEXUTZZZA, CRIS_D - spor la mutat, curajoaselor!
MP - daca tot am intrat la tanc, un mare si multi, multi ani lui Alex!
Am vazut poze frumi, frumi cu C de XELA (un omulet in miniatura, vesel si haios), cu bobitza lui LOREX (o frumoasa si jumatate), cu LORENA SI ARTHUR (pe care taram v-ati intalnit?), cu ANDREI de DULCINEEA (cred ca e prima data cand il vad, e tare scumpic), cu DIONISIOS de VI4I (un finut ca mami lui), cu STEFAN de ANA_G (cu cei mai fermecatori ochi)...restul le-am vazut mai demult, fara sa mai apuc sa nominalizez.

Gata, se considera ca am avut destul timp pt mine, sunt solicitata
Multi si pt pufuletii mei dragi si pt mamicile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ce de surprize azi in album!
danyelana,carmina,oani

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

ce de surprize azi in album!
danyelana,carmina,oani

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


M-ai prins
vreme buna la voi? Ca la noi e un soare...ca abia astept sa se trezeasca cei mari sa iesim un pic la plimbareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata buna fetele,va invitam la un mic party




alexander are 9 luni











doamne,ce-a trecut timpul! 9 luni intrauterin si 9 luni extrauterin puiu' mamii pui!

simpli,multi pt ariana
miremia ,
alicredo,bine ca au trecut bubitele

mami de Radu si Alex



asa creste Alex



Alexut si sa cresti mare si sanatos.

Multumim mami de tratatie.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Salutari de la ocean :)
Azi avem zi libera (sarbatoare nationala) si profitam de statul acasa sa mai facem din chestiile alea pt care nu avem niciodata timp, cum ar fi dormitul
Despre Lucas...e la a doua tura de AB, din pacate. Prima a fost pt ochisorul cu canalul infundat (dastefa, mersi mult! De ob, cand e infundat, e cu o membrana care trebuie sa se desprinda, deci numai masajul poate ajuta. AB doar previne sau trateaza infectia. Am facut programare si la oftalmolog, ca prea era plin de secretii si nu mai ceda la nimic. Cand am ajuns la dr, dupa tura de augmentin, era absolut ok, asa ca nu prea am avut ce sa-i aratam. Ne-a aratat ea, in schimb, cum sa facem masajul, ca noi eram destul de blanzi...). A doua tura, la vreo 5 zile distanta, pt bronsiolita si inceput de otita . Noroc ca el e vesel si bine dispus. Inca nu se deplaseaza si nu se ridica singur. In schimb bodogane toata ziulica.
Am pus niste poze, mai noi, doua cu dedicatie speciala pt lorex. O sa le scot repede
Despre mine, mai putine. M-am simtit teribil de rau, cu o aritmie care nu-mi da pace si care se accentueaza pe fond de oboseala. Ar trebui sa-mi fac programare la cardiolog, dar nu mai am timp si pt asta si stiu ca dureaza vreo 2 luni, cel putin, pana gasesc liber. Muncesc pe branci, de dimineata pana seara. Imi place de mor de cfac si desi uneori ma apuca jalea ca-mi prejudiciez copiii, ma gandesc totusi ca micutii cu probleme au si ei, si parintii lor, nevoie de mine...chiar daca uneori numai pt o vorba buna...

De citit, am reusit sa imi arunc ochii pe capitolul asta:
HAIRCUT - si mie (si lui Luc) imi e dor de voi, dar ziua are doar 24 de ore, din pacate. Un mare pt Maia, draga de ea. O sa treaca si perioada ortezei, o sa vezi, important este ca se vindeca.
ALEXUTZZZA, CRIS_D - spor la mutat, curajoaselor!
MP - daca tot am intrat la tanc, un mare si multi, multi ani lui Alex!
Am vazut poze frumi, frumi cu C de XELA (un omulet in miniatura, vesel si haios), cu bobitza lui LOREX (o frumoasa si jumatate), cu LORENA SI ARTHUR (pe care taram v-ati intalnit?), cu ANDREI de DULCINEEA (cred ca e prima data cand il vad, e tare scumpic), cu DIONISIOS de VI4I (un finut ca mami lui), cu STEFAN de ANA_G (cu cei mai fermecatori ochi)...restul le-am vazut mai demult, fara sa mai apuc sa nominalizez.

Gata, se considera ca am avut destul timp pt mine, sunt solicitata
Multi si pt pufuletii mei dragi si pt mamicile lor.

pupici si de la noi pt portughezii blondutzi si mami lor!
multa sanatate sa aveti!
asa m-am bucurat sa va vad si sa mai aud despre voi cate ceva!

p.s. te rog,fa-ti o programare la cardiolog!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput