sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Nu am apucat sa vorbim aseara, a trebuit sa merg undeva si am pierdut mult timp in trafic. Fetele le dusesem la matusa mea tot timpul cit am fost plecata. Am ajuns acasa la ora 9 jumate seara. El era acasa, dar in dormitor. A iesit sa imi spuna ca este obosit si noapte buna. Parca se ferea sa vorbeasca cu mine. Dimineata l-am trezit dar a iesit afara din dormitorul lui sa imi spuna ca are cursurile mai tirziu si ca vrea sa doarma. Dar mi-a trimis mesaj la pra 8 jumate dimineata asa ca banuiesc eu ca numai a vrut sa evite o discutie cu mine..

Cred ca am inceput de paranoia... Alaltaieri am vorbit cu maica-mea ca de ziua lui Maya i-a luat 1 Fanta. Deci nu a luat doua, pentru amindoua fetele, a venit acasa cu 1, numai pentru Maya!! Am vorbit pe Messenger... Ieri a venit acasa cu 2 Fanta! Coincidenta?
Ieri am vorbit cu prietenele ca voi initia discutia cu el despre plecare... S-a inchis in dormitor ca niciodata... ca sa evite discutia! Coincidenta?
Aseara l-am intrebat daca vrea sa ii fac ceva de mincare. Mi-a spus Nu, multumesc! Pina acum nu refuza niciodata! Parca a citit chestia cu snitelele... Alta coincidenta!

Am schimbat toate parolele de peste tot. Asta seara am sa vorbesc cu el neaparat! Sa se care unde vrea de weekend, ca nu il mai suport deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

El vorbeste romana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Nu stie romaneste, dar poate da pe Google translate sau Bing translate... il duce capul.
Acum citeva zile m-a intrebat ce am postat pe FB de am primit atitea raspunsuri... Pentru ca nu a inteles acolo unde am scris "incearca sa isi numere binecuvintarile" adica nu a inteles sensul...
Vede de la mine de pe computer ca intru si aici si poate da un search, nu e greu.

I-am trimis un mesaj sa se mute pina de weekend. I-ma spus ca i-am scris mesaj pentru ca am vrut sa stau de vorba cu el aseara si azi dimineata dar nu s-a putut asa ca nu vreau sa treaca timp pretios in care el isi poate gasi alta parte sa stea. Apoi vom vorbi in persoana.

Duminica il aduc pe unchiul meu si schimb yala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Mi-a raspuns ca o sa se mute si ca imi multumeste pentru ajutor. Apoi a scris in turceste: Imi pare rau ca te-am deranjat si ca m-am amestecat in viata ta.

Ma simt rea si aiurea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

NU, nu!! asta si urmareste. daca tine la tine dezinteresat, o sa-i treaca.
tin'te tare!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Mi-a raspuns ca o sa se mute si ca imi multumeste pentru ajutor. Apoi a scris in turceste: Imi pare rau ca te-am deranjat si ca m-am amestecat in viata ta.

Ma simt rea si aiurea...

live and let live


Exact asta si vrea, sa te simti rea, ce transparenti sunt barbatii!!!
Sa va spun de mine, la fel de rea ma simt si eu, si in plus imi cer scuze de offtopic.
Prietena mea se desparte de sotul ei, dupa 15 ani din care 8 de casnincie. A tras de mariajul asta ca un caine, numai ea, el isi ascunde problemele in spatele unei depresii (zice el).
Au foarte multi bani, el are firma, au o casa frumoasa si doua fete de 8 si 3 ani.
De doi ani ea nu mai suporta, el acasa nu muta un pai, ea face toate cumparaturile, nu trage de plase ca au masina, etc, dar acasa ea centreaza ea trage la poarta, in plus lucreaza la el la firma si acolo il tine deopatrte cind sunt neplaceri, ea ii pregateste chilotii de dimineata etc.
Acum 2 saptamani mi-a spus ca s-a despartit de el, adica i-a spus ca nu il mai iubeste si ca vrea sa se desparta, el sa se mute, an de partaj, etc.
Acuma el plange, sufera, nu mai poate, o iubeste, ii curata masina (bleah), nu intelege de ce ea nu mai vrea. Asta in conditiile in care eu il banuiesc ca are o amanta cam de juma de an. Nu stiu 100% ca daca stiam ii spuneam prietenei mele.
Si ieri, imi trimite SMS, el, ca sufera si ca sa-l ajut. Si l-am refuzat, i-am scris inapoi, ca SMS lui ma pune intr-un conflict de loialitate fata de prietena mea, si ca nu vad cu ce as putea sa-l ajut eu, din afara, daca ea a luat hotarirea asta. Mi-a raspuns ca apreciaza ca ii sunt prietena ei, si ca ma roaga sa am grija de ea. si eu stiu ca minte si ca moare de ciuda ca nu am stat de vorba cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ma simt de tot kktul!

Mi-a scris acum un mesaj ca a plecat de la mine, ca am cheile in cutia postala.
Nu a asteptat sa stea de vorba cu mine, sa isi ia la rededere cum trebuie ca intre prieteni, nimic... a plecat ca un las...
Ma simt folosita la maxim... si rea si proasta...


Mi-a scris ca vorbim mai tirziu, alta data... Nu cred ca mai am ce vorbi cu el, clar! Ce situatie aiurea rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

NU!
el e imatur si irational, punct!
Tu ai scapat de o pacoste, si, veste buna, poti sa schimbi yala si maine:)

hai, te pup. Nu vreau sa iti minimalizez starea, departe de mine, dar e minunat ca asta e acum problema ta.
(de ex, as vrea eu sa am "probleme; din astea si nu din alea cu rata de supravietuire 40% la 7 ani si alte balarii . Inca odata scuze, stiu ca te simti nasol de tot, te inteleg, dar pastreaza proportiile si gandeste-te ce bine o sa va fie acuma, ca in bancu ala cu rabinu si toate animalele bagate in casa :) )



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Sabina, ai dreptate

A plecat ca un las, a lasat cheile in cutia postala, si-a luat tot insa a lasat in urma periuta de dinti, gelul de aftershave si crema de pantofi. :))
Inainte sa il scot de pe FB, am vazut ca a postat doua melodii turcesti dintre care: Mor pentru tine... Sper sa nu ii treaca prin minte sa se sinucida... mi-a spus de multe ori ca a avut tendinte din astea :(( offf... numai peste nebuni dau!

Mi-a trimis un SMS ca vrea sa vorbeasca cu mine. Nu i-am raspuns si nu ii voi raspunde vreodata. Nu am ce sa vorbesc cu el. Nici macar nu pot sa pling, sint inca uimita de toata povestea asta urita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Nici macar de la fete nu si-a laut la revedere... a plecat inainte sa ajunga ele acasa. Imi pare atit de rau pentru ele...

Mergi la inceput