sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Gaby, bani de chirie nu ii iau, ca nu am de ce. Mincare iau oricum pentru mine si pentru fete, ce mai conteaza o farfurie in plus... Cind mergem undeva isi plateste partea lui. Daca il trimit la piata sa ia ce am uitat, chestii marunte, ia el din banii lui.

Calipso, problema nu este ce face sau ce va face el. Problema este ce simt eu si ce voi face eu. Pentru ca fiecare este responsabil de ceea ce simte si ceea ce face... Si nu e o chestie placuta deloc sa am furtuna de hormoni in mine care nu ma lasa sa dorm sau sa gindesc limpede. Adica nu vreau sa imi pierd omenia si bunul simt pentru ca imi vine sa dau cu el de perete, intelegi? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus
Ai rabdat atata de la altii chestia asta poate fi chiar placuta.


de unde ai scos asta? Inteleg ca esti noua pe aici, dar gandeste-te cum iti formulezi postarile, mai ales ca nu cunosti povestile celor de pe aici.

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Carolinah, nu pot vorbi cu el despre asta, clar. Ar insemna sa stric relatia de prietenie dintre noi... Complicat rau!
Stiu ca nu isi doreste o relatie permanenta si mai stiu ca si-a propus sa cunoasca mai multa lume, mai ales fete. Iar eu nu sint fata, sint femeie de femeie, ce naiba... Ca sa ii spun ceea ce simt ar insemna sa cad in ridicol! Si asta chiar nu as suporta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Citesc de foarte mult timp si stiu povestea lui happy in to....ma refeream la tot ce a indurat pana sa atinga starea zen..de care spunea ea.Ce se intampla acum poate fi usor depasit zic eu daca a izbutit sa depasesca problemele celelalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Happy uite si o floare....esti puternica si vei putea sa depasesti tentatia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ok, calipso, scuze atunci

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Happy, noah zi si tu ce probleme ai tu acum Floare la ureche
Io vad asa: ori te detasezi si actionezi pe baza hormonilor si ATAT, ori lasi balta hormonii si mergeti mai departe ca pana acum.
Tu ce vrei de fapt ???

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Happy, tu cum il percepi mai pregnant, ca pe un prieten sau ca pe un iubit? Sau ai vrea sa fie cate putin din fiecare? Eu una n-as rezista, cred ca i-as vorbi sau i-as da cumva de inteles. Gandeste-te ca poate isi va face o iubita si va veni cu ea in casa ta, in vizita, ca doar locuieste acolo, nu? Ce-ai face, cum ai reactiona?

Apoi, avandu-l pe el in casa, nu te vei gandi la un alt barbat, iti vei refuza poate niste sanse la o relatie. Macar sa stii cum stai. Te vede ca pe o prietena sau ca pe o femeie? Imposibil sa nu fi inteles din gesturi, din discutii. Da, nu vrea o relatie serioasa, dar nici nu vrea sa te raneasca, stie ca esti o mama si o femeie deosebita, iar o legatura pasagera te-ar jigni. Daca tu crezi ca ai putea numai atat, spune-i, eu cred ca respectul pentru tine il tine departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Alice, eu am retineri fata de el. Te-a simtit miloasa si profita de tine. Mie asa mi se pare.
Daca criza lui e doar temporara, ce face ca sa se redreseze? Isi cauta de lucru? El nu are prieteni barbati care sa il gazduiasca pana se pune pe picioare? Sarbatorile au trecut, acum poate sa isi caute adapost in alta parte. Nu vreau sa fiu dura, dar e bine sa pui limite, sa te protejezi.

Nu imi inspira incredere un barbat tanar care s-a aciuat pe langa o femeie singura cu 2 fetite.
Cat de bine il cunosti? De cat timp?
Daca sunteti doar prieteni, de ce te tine de mana? Tare mi-e ca asta urmareste, sa te zapaceasca de cap. Mi-e greu sa cred ca un barbat, chiar si cu 10 ani mai tanar, nu realizeaza cat de vulnerabila esti in situatia data. Sa te tina de mana cand te curteaza, nu cand are nevoie de tine.

Mergi la inceput