sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Briantis, imi pare rau ca treci prin ceea ce treci acum. Eu cred ca nimeni nu se asteapta sa ajunga aici vreodata, atunci cand se casatoreste si are copii. Dar, e bine , ca in momentul in care se ajunge aici sa acceptam si sa ne asumam responsabilitatea pentru realitatea care exista. Atunci cand ceva neplacut apare in viata noastra avem doua variante: sa schimbam situatia care creeaza neplacere si daca nu se poate sa o acceptam exact asa cum este ea. Desi nimeni nu-si doreste, uneori relatiile se consuma, se termina si este cel mai sanatos sa acceptam asta si sa mergem in continuare pe drumul nostru.
Acum, este foarte important sa facem distinctia intre relatia noastra cu fostul partener si relatia dintre acesta si copil. Pe cat posibil este bine sa fim sinceri cu copilul nostru si sa avem grija ca ceea ce-i spunem sa nu fie presarat cu propriile noastre opinii despre tatal lui. Va judeca singur, la un moment dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ana spune:

Buna,

La multi ani tuturor!
Sunt si eu un nou membru al mamelor singurre si Briantis ce bine mai seamana povestile noastre.
Nu stiu cum se poate assa ceva. Barbatii sunt alte specii cu siguranta.

Divort emotional...asts da definitie..dupa soc emotional va veni si divortul...

Va doresc putere..ce-o fi aia...si in 2001 mai rau nu poate fi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui s_ana
Divort emotional...asts da definitie..dupa soc emotional va veni si divortul...


nu e chiar o definitie, e o notiune din cartile de psihologie practica...


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ana spune:

Era doar o mica ironie... tot carti de psihologie citea si "potriveala" de la serviciu a Domnului pe care l-a manipulat cum a vrut ea... si am alergie la termeni...scuze...no offence...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ana spune:

Frumoasa semnatura ai Herra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Ce de fete noi...Deci am inceput anul bine,o sa avem multe pagini cu multe binecuvantari,nu?
Herra,ana,briantis...bine a-ti venit in club...Rabdare timpul le vindeca pe toate,uneori e mai greu...dar daca s-a ajuns aici sigur e mai bine asa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ana spune:

Ca asa e mai bine iti spune toata lumea dar mai e cale lunga pana sa si simti asta. Si sa o simti fara sa te prefaci in fata copiilor. Nu mi-am dorit niciodata un tata de duminica pt copii mei. Si cand ma gandesc ca a plecat plangand spunand ca nu mai poate sta ca nu mai " simte ' nimic pt mine. Mai astepta si iertare pe deasupra. Cel mai dureros a fost cand fata noastra de 8 ani a spus: si acum ultima poza cu voi impreuna si a facut poza cu noi lacrimand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Chiar vorbeam zilele trecute cu o colega de breasla de aici despre povestile de la "unul sau doi", cat de proaste putem fi noi femeile, sa tot iertam si sa suferim doar de dragul copiilor sau a banilor sau pur si simplu ne este frica sa ajungem la divort si la statutul de femeie divortata. Si de dragul acestor frici ne injosim, ne facem de ras...
Cum zicea si mamagiuliei, decat cu un tip abuziv (vorbesc aici de abuz de orice fel) mai bine confrunt intreaga societate, dar sunt singura si lasata in pace.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Gabi adevar graiesti...
Ana cum am spus...lasa timpul sa isi faca treaba,nu a spus nimeni ca e usor,ba chiar e al nabii de greu...dar uita-te in ochii copiilor tai si o sa vezi ca o sa capeti forta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si cand nu ai de ales, te redirectionezi ca ce naiba sa faci altceva ?
Asta e, mai rau sa nu fie.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput