Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Fetelor, eu nu mai pot de tristete. Azi e prima zi de gradi a lui Matei. L-am lasat urland infiorator. M-au lasat sa stau vreo 10 minute, dar mi-am dat seama singura ca mai rau faceam.
Nu am avut probleme cu trezitul. Cand am ajuns acolo era ok, le-a dat Tic-Tac la copii, dar cu cat realiza ca ma pregatesc sa plec incepea sa fie marait pana a inceput sa urle. Am simtit ca mi se rupe sufletul. Noi de vreo luna de zile ii povestim zilnic de gradinita, de cum o sa fie etc si parea chiar incantat dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.
Astept o ora si voi suna sa vad daca s-a linistit. Simt ca fierb.

Roxana, mami de Matei (29.11.2007) si de Maria (08.09.2009)









...te credd...


Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Roxxy, cum a fost? Sa stii ca eu m-am invartit prin gradi, mai aveam de platit cate ceva la casierie si dupa ce educatoarea a reusit sa scoata toti parintii din sala i-a linistit pe toti f repede. Era liniste si le canta ceva mi s-a parut. Iar pe la 11 cand am sunat a zis ca nu au mai plans, cu exceptia unei singure fetite, pe care insa reusea sa o impace din cand in cand. La noi insa 2 saptamani e o educatoare, alte 2 saptamni alta... am emotii la urmatoarea.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

ancadragoman, sa iti traiasca nepoata! sa creasca mare si sa fie sanatoasa! Trebuie sa ne vedem zilele astea sa-ti dau geanta.
Stefania, multumim!
Alina, va asteptam cu drag! sa va simtiti minunat in continuare.
Roxxy, putere sa treci peste..stiu cum este, am patit si eu la fel acum 4 ani cu Simo.si acomodare usoara.Maria, ce mai face?
Numai bine tuturor,
sa aveti o saptamana frumoasa!


Gianina,mami de Simo si Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Se pare ca dupa ce am plecat eu a mai plans isteric inca vreo ora si ceva. A aruncat cu o masinuta, a vrut sa fuga pe hol . Au reusit sa-l linisteasca si l-au lasat sa se joace cu tot cea a vrut el. Nu a mancat absolut nimic (noroc ca eu il hranisem de dimineata). A socializat de abia la masa de pranz cand educatoarea i-a cerut sa o ajute ca sa serveasca masa. Le-a pus farfuriute tuturor copiilor. A reusit sa-l bage rapid si la culcare (l-a convins sa le arate tuturor copiilor pijamalele lui noi). banuiesc ca se putea si mai rau, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc pentru incurajari.
Maria e f bine. Am o bona excelenta, un om special. Deja intr-o luna Maria a invatat f multe lucruri de la ea. Ii respecta programul cu sfintenie si ma tine la curent cu absolut orice. Maria se lumineaza la fata cand o vede.



Citat:

Roxxy, putere sa treci peste..stiu cum este, am patit si eu la fel acum 4 ani cu Simo.si acomodare usoara.Maria, ce mai face?
Numai bine tuturor,
sa aveti o saptamana frumoasa!


Gianina,mami de Simo si Ade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Multumesc Gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ma mai tineti minte?

Am intrat sa felicit noile gravidute, sa felicit noii nou nascuti si noii gradinari, sa se adapteze cat mai repede.

Sofia s-a adatat destul de greu la gradi, iar acum a racit si o tin acasa, dupa aceea o s-o luam de la capat cu plansetele banuiesc.

Si am sa va dau si o veste> sunt si eu iarasi graviduta desi n-a fost nimic planificat suntem foarte fericiti.

Va pup cu drag pe toate!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) si 6+
Poze Maria Sofia
www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=creem" target="_blank">Sunt vedeta DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello

cati felicitari burticuto!!!!!!!!!!!!! wowww ce frumos!!!! doar atat ne spui?? cum te simti?? ce ma bucur !!! FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIII


mamica fericita de printesa si 19+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

hello

cati felicitari burticuto!!!!!!!!!!!!! wowww ce frumos!!!! doar atat ne spui?? cum te simti?? ce ma bucur !!! FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIII


mamica fericita de printesa si 19+ baietel


Multumesc mult! Si felicitari si tie pentru bebe baietel!
Sarcina usoara in continuare pana la termen.

Eu ma simt cam rau deocamdata, cu greturi, cam ca la Sofia. Acum ma pregatesc de un examen (am miercuri la bucuresti) si am fost ocupata cu pregatirea, am lucrat si noaptea, am tot luat nurofene ca ma durea capul, am baut si bere...sper sa nu il fi afectat pe bebe

Va pup si sper sa mai pot intra curand si sa si scriu, ca de citti citesc mai des.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) si 6+
Poze Maria Sofia
www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=creem" target="_blank">Sunt vedeta DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cati vb pe mess cand ai timp!! multa bafta la examen!!!

ramo tu cum te simti??


mamica fericita de printesa si 19+ baietel

Mergi la inceput