Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

off, cristina, ce rau imi pare pentru Vlad... dar lasa ca o sa te ti de tratament si o sa fie bine

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Crissy OVIDIU mai rade si spune sa-i punem si niste rachiu ca si asa Paul face ce face si isi baga si limbuta prin apa.Cica macar de la rachiu se ameteste si adoarme imediat.Poftim cultura
Vroiam sa te intreb :nu simti un miros de fier la pampersul Teodorei?Caci eu am facut proba si cand nu ii dau Fe nu mai e mirosul ala de bucata de fier de pe bloc,e oribil ce groaznic miroase pampersul lui.

Crispo daca in sarcina mancam multe dulciuri pe motiv ca pap pentru 2 (cu asta il amageam pe sot) acum ma amagesc ca alaptez si tre sa pap bine insa eu nu imi fac griji cu Kg..La primaara bagat folie cu crema,alergat si jos kg si celulita.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Virozele sunt parfum...sa vedeti distractie cand incep traheitele, laringitele...si nu mai zic!

Dar fiti linistite sunt in zona!


Cand am fost cu Vlad la un control la medicul de familie, mic fiind, aceasta a facut un comentariu din care citez: "tu nu vrei de loc sa cresti usor!" Asa ca eu nu mai adaug nika...

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Offf Crispo multa sanatate micutului Vlad iar tie multa rabdare. la bolfosel



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Dubai

Crispro, multa sanatate lui Vladut!

Anca, merci de invitatie. Am vazut cam tarziu. Eu am trimis pe Nata la plimbare cu tati, iar eu ma bag repede la un dus dupa care vreau sa sortez hainutele. Deja avem o groaza hainute mici si de vara...
Azi am primit pachet de la cumnata din America. Binenteles cu hainute foarte frumoase. Ma gandesc sa-i trimit niste bani si sa-mi trimita de acolo hainute, snt mult mai ieftine ca la noi, mai ales la reduceri. Pe 2.5 kg am platit la posta 12 lei.

Racusor, stiu ce inseamna sa pleci pt mai mult timp. Noi avem deja la activ 2100km cu Nata. E foarte cuminte in masina. De obicei doarme. Prima data cand am plecat am luat efectiv toate lucrusoarele ei. Dar una e sa stai la mama si alta la hotel. Oricum o luam si pe mama cu noi, ajutor de nadejde, macar sa fac si eu un masaj pe acolo, o baie termala, ceva.

Sa le poarte sanatos Andreiut!!!

Feluri de mancare: azi am mancat spaghete cu creveti, facute binenteles de iubitul meu sot. Eu sunt innebunita dupa fructele de mare.

Fug la dus...

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, Rodi, BTZ, Cris, merci, fetelor. Noroc ca e cuminte in rest, nu e plangacios, desi ar avea tot dreptul... Nu prea reusesc sa ii dau un praf, l-am diluat in lapte, dar cred ca in prea putin... Ca nu era foarte lichid... Un fel de smecta... Si-a facut greata. Poate era prea solid, mama denaturata ce sunt... Data viitoare il pun intr-o cantitate muult mai mare de laptic. Asa is de prostovana cateodata, ca ma panichez si nu stiu ce sa fac... A facut iar kk, al patrulea pe ziua de azi... Si el facea numai o data pe zi... Si cu niste muci prin el, de numa... si un strop de sange, cat un ac de gamalie... Zicea doctora ca poate de la fisura anala... E greu sa fii mama!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Adriana si Topfer Lactana e tot asa ambalat in 2 pungi a cate 300 gr fiecare
asta e http://www.toepfer-gmbh.de/index.php?article_id=55&clang=1
…asa ca Btz o sa iti spun ce gust are in cioco de casa …sigur o sa ii dau la botez o masa cu LP si daca nu mai pofteste si cu alta ocazie atunci il papa adultii in ciocolata

Carmen vacanta in Dubai …astept impresii despre prima calatorie cu Leti …eu ma gandeam la Turcia prin mai, 2 ore de zbor de la Cluj…sa vedem
Hai ma ca mi-ati facut pofta de vacanta!

Eladea si eu m-am gandit ca atunci cand spirulina+ceai nu or mai avea efect trec la Galactogil…un sigur stimulant dar bun.

Rody asa e timpul trece si noi vrem a ii tinem cu noi…eu de fiecare data cand l-am dus pe Matei la bunica mea…de fapt strabunica lui…am vazut-o plina de emotii si cu lacrimi in ochi…era atat de fericita!

Mycya 63 kg e un vis …cam cata apa bea Andruta? Eu nu am observant la Matei sa ii fie sete!

Btz utilizez apa calda si atat! Doar in prima saptamana puneam cate 2 pliculete de ceai special pentru baita cumparat de la Plafar

Crispro sper sa nu fie nimic serios cu Vladut, oricum medical te va lamuri cel mai bine.









Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata si de la noi, ratoii mei au dormit de la orele 21,30 pana la 4 dimineata, apoi s-au mai trezit la 7 si la 10 asa ma simt si eu a om.
Nu stiam de ce sunt asa de vesela si bine dispusa de 3 zile, mi-am dat seama ca au 3 nopti de cand dorm binisor,

Deci daca vac caca verde inseamna ca e de la raceala??????

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Dragaica, la Vlad in kk era verde inchis de tot, cu firisoare parca de marar... Atat de inchis... Ca un verde deschis, catre mustariu e ok...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, sanatate lui V., sa se refaca rapid!

bytza, oooo, da, kk miroase a fier de mi se face greata. Primele dati cand i-am dat era si negru la culoare, acum s-a mai inblonzit

Si Elise mi-a adus o raceala frumoasa, cadou de la gradinita, asa, ca de inceput de an scolar: febra, muci si tuse productiva, deja vb ca Donald.

Mergi la inceput