Nasterea la Euroclinic (2)

Nasterea la Euroclinic (2) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1




Mamica fluturasului Andrei si 19+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ieri am intrebat daca fuziunea Euroclinic cu CMU modifica pretul nasterii si mi-au zis ca deocamdata nimeni nu stie nimic.
Cand vor aparea modificari, va fi actualizat site-ul Euroclinic.




Mamica fluturasului Andrei si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns berceni.d spune:

buna seara,
sper ca toate viitoarele mamici de pe forum sa fie bine-sanatoase!
intrebare: este cineva la dr herghelgiu, sau stie mai multe despre el? eu sunt (aproape) programata in saptamana de dinainte de craciun pt cezariana la el, si chiar nu am gasit prea multe pareri despre el...
ufff!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

salut berceni si bine ai venit. o colega a nascut cu herghelegiu si mi l-a laudat pentru ca a stiut sa ia o decizie importanta adica cezariana atunci cand bb era in pericol. altceva nu stiu.

Si eu nasc tot in aceeasi perioada cred ca ne vom vedea la euroclinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns berceni.d spune:

bine v-am gasit! si multumesc frumos pentru raspuns, dalailana!
eu nu am decat o prietena care a nascut acolo, si tot cu el, tot cezariana... deci, sper sa fie ok...
eu aveam dr la medlife pana luna trecuta, dar... nu o cunoastea nimeni pe dr ples dpdv profesional, asa ca am decis sa merg, totusi, pe o recomandare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

mi-am mai amintit ceva: pe colega a apucat-o nasterea in weekend si herghelegiu desi era plecat din bucuresti a venit rapid la spital. asta inseamna ca te poti baza pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Bravegirl mai cum 3 nasteri maxim de doctor? Pai ce doctor nu are 3 nasteri pana in decembrie sa zicem... poate 3 pe luna...Nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred. Am fost ieri, dar de plafoane n-am vorbit, stresul meu era de la cate sapatamni pe primesc.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Bravegirl mai cum 3 nasteri maxim de doctor? Pai ce doctor nu are 3 nasteri pana in decembrie sa zicem... poate 3 pe luna...Nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred. Am fost ieri, dar de plafoane n-am vorbit, stresul meu era de la cate sapatamni pe primesc.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 26+



Da, pe luna. Dar multi termina plafonul in primele 5 zile ale lunii, sau altii au doar o nastere
Nu mi se pare corect sa-ti spuna asta cu doar cateva sapt inainte de termen. Eu am 37s.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 36+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Belina spune:

Buna, fetelor.
In urma celor scrise de Brave Girl am decis sa scriu mail dnei Bogiaris Diana-Coordonator Birou Internari careia i-am scris si data trecuta pt reducerea cas. Astept sa vad ce imi raspunde. Am intrebat si dk fuziunea cu cmu va duce la o crestere a preturilor si de cand. Va scriu cand primesc raspunsul.
Eu o sa nasc cu dr Nuraltay, am dpn 7 feb 2011. Tu cu cine nasti Brave Girl? Si cine ti-a spus despre plafon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu nasc cu dr. Haiduc. Aflasem de la o alta gravida, o anuntase medicul ca si-a consumat plafonul. Cd m-am dus luni la control am fost la biroul de internari, unde era afis ca de la 1 oct au plafon pt decontari. Am vorbit si mi s-a spus ca intr-adevar, acum toti medicii au plafon. Si cica poate nasc la inceputul lunii, sa mai prind plafon.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 36+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Belina spune:

Brave Girl, multumesc pt raspuns.
Nu am primit raspuns la mail intrucat tipa este in concediu pana pe 15 oct.
Va scriu cand imi raspunde la mail.
Mi se pare ff aiurea treaba cu plafonul...

Mergi la inceput