Colostru cu probiotice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Ana-Maria, eu l-am luat de la o prietena care are magazin naturist...nu il are in magazin la vanzare ci e doar pe baza de comanda(la Suceava parca zicea ca face comanda). Cred ca cel mai bine mergi la un plafar si intrebi daca ti-l pot aduce pe comanda.
sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

, daca era deschis deja subiectul.
Deci, cum se manifesta copilasii vostrii dupa administrarea de Colostrum? Alex a mea a racit cam des din vara-incoace, varicela-sa-o-ia-naiba!!, si doctorita a zis sa-i facem o cura de 3luni cu produsul asta. Este la noi la farmacie, este 176RON aici, dar voiam sa stiu daca ati fost multumite de rezultate.
Merci.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

e f bun.
eu il folosesc cu succes la bebe prematur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu se administreaza cand e in viroza,pt ca mareste raspunsul imunitar al proganismului si deci si febra!
am patit-o.
altfel,chiar sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Multumesc, Alex nu are febra, doar tuseste si are mucisori foarte multi. Noroc ca-si sufla nasucul. Cred ca i-l dau totusi.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:


Buna fetelor,

Cine vrea Colostrum cu probiotice sa imi dea un PM sau sa scrie aici...

Sotul lucreaza in SUA iar la jumatea lu` iulie vine acasa si poate aduce mai multe cutii (nici prea multe, daca se aduna mai multe comenzi le trimite prin posat si platesc doar vama).

Costa in jur de 95 ron (depinde cum gaseste si el la farmacy sau pe net), un pret mult mai mic ca pe piatza romaneasca pt. ca produsul este american... este identic cu http://www.mamanatura.ro/sanatate/recomandari/suplim_pt_copii/colostru_cu_probiotice_50g--p10005465


Eu i-am dat baietelului meu anul trecut si a fost foarte bun. L-am dus la gradinitza din nov.si a fost singurul copil care nu s-a imbolnavit... din pacate m-am lenevit si nu i-am mai dat iar acum 2 sapt. a facut pneumonie..
De ieri am inceput sa-i dau iar pentru ca mai aveam juma de cutie...



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 18

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ramo-si eu vreau.voiam si tura trecuta, dar te-am ratat!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Si eu folosesc colostru , nu doar ptr cel mic dar si noi cand racim. ne revenim mult mai repede dupa o doza doua de colostru.

Unul dintre cele mai bune produse de acest gen la nivel mondial este cel produs de o firma germana.

Site-ul este LRworld.com , pe site gasiti catalogul si colostrul se gaseste in concentratie 100% sub forma de sirop sau capsule dar concentratie de 60 respectiv 40%. Preturile sunt in jur de 30-40 euro. oricum e scris pe site.

Firma se afla si in Romania asa ca nu e nevoie sa vi-l aduca cineva din afara. LR comercializeaza produsele doar prin reprezentantii sai as ca trebuie sa contactati unul dintre reprezentantii aflati in orasul din care sunteti si vi-l aduce in maxim 2-3 zile.

Cel putin eu aici il comand si in 24 de ore il am la usa.
Mentionez ca siropul care e colostru 100% nu are un gust prea placut la inceput. pe urma te obisnuiesti.colostrul e de la vacutze.

Sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Alina, chiar voiam sa te sun (mi-am adus aminte de anul trecut cand ai zis ca vrei), Marian a facut comanda de 4 dar tinand cont ca o sa vina si bebelina o sa folosesc cam 2 pana mai vine el iar in februarie... daca se strang mai multe comenzi mi le trimite prin posta pentru ca la aeroport ii pune taxa mare la al doilea bagaj (peste 110 dolari)...
Sa imi spui cate vrei si in 2 sapt. sa mai faca o comanda pe net (daca nu, alea 2 in plus care le am eu le opresc pentru tine) .

Nafi - pai 30-40 euro este f.mult (cam 160 ron.), sotul le ia cu 25- 30 $, nu umflu pretul de pe net, pun doar vama, taxa postala, ma rog,mi-am luat un marja de siguranta sa nu pun mult din buzunar, eu cumpar pentru mine iar daca pot ajuta si alte fete, de ce nu ?
Cand am citit de 160 ron/ cutie m-am crucit...




Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ramona - da stiu ca e destul de mult dar acum trebuie sa vezi si ce concentratie are cel care costa mai putin. fiecare isi cunoaste limitele buzunarului. eu am dat doar o optiune. din pacate in privinta pretului nu pot face nimic.

Mergi la inceput