FIV in Ungaria 116

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

[quote]citat din mesajul lui mami_vreau

Din pacate nu am nimic la congelat! morula nu a vrut sa se mai dezvolte!


Imi pare rau ca nu a reusit sa-l puna la pastrat, dar cei trei transferati vor face un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

mami_vreau ti-am transmis un email.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

oare la punctie la budapesta este vreo restrictie sa mergi fara lac pe unghii, nemachiata, etc etc? ca eu la control trebuie sa merg nemincata si pregatita de absorbtie care e ca o mica punctie

cum a fost la voi?

mami vreau, cum, ai mers deja la serviciu? nu trebuie sa stai acasa un timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:


denisa220972 vad ca ai la semnatura Mutatia A1298C - genotip heterozigot, asta am si eu, tu ce faci pentru mutatiile astea, ce iei in afara de aspenter si acid folic?

mami pe cand ai zis ca ai beta, la sf saptamanii viitoare? Si ce tratament de sustinere ti- a dat? Stiu ca mi-ai zis si la telefon dar zau ca nu stiu ce e cu mine....uit f repede, am probleme si la servici pe chestia asta ...oi fi indragostita.... Imi pare tare rau ca nu s-a mai dezvoltat si morula, dar poate cei 3 din burtica sunt cei norocosi

Adisor...din martie mama....pai saracul sot al tau, cand o sa te prinda vai vai . Ce tare e faza cu linia, si tu ce putin mai ai.....offf ce trece timpul asta

Samiruta tu?.. nu l-ai mai vizitat pe albu, nu ti-e dor de el? Zici ca Pk a fost de acord cu prg inj?

Poate pana la sfarsitul anului voi veni si eu in zona voastra si poate reusim sa ne vedem, cine stie...poate naste si adina pana atunci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui edennoa

oare la punctie la budapesta este vreo restrictie sa mergi fara lac pe unghii, nemachiata, etc etc? ca eu la control trebuie sa merg nemincata si pregatita de absorbtie care e ca o mica punctie

cum a fost la voi?



Mie nu mi- a pus nici un fel de restrictii, decat sa nu mananc in dimineata respectiva, in rest...nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

sonya_mea eu sunt mai bogata in mutatii Femibion800, clexane 0,4, omega3.
In momentul de fata i-au doar femibion , omega3 si acid fol.5mg, cand am sa incep stimularea voi avea probabil o intreaga lista cu medicamente( si anul trecut am avut o intreaga schema).


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_miha_75 spune:

Buna tuturor.
Sa va mai intreb ceva: Daca testul dupa ET iese negativ, mai trebuie sa bem cantitate mare de lichid? Eu am cam abandonat sticla de apa.
Multumesc,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

eu cred ca nu e rau sa bei lichid mai mult, spala celulele si le curata; dupa toate medicamentele alea multe... o detoxifiere e binevenita


Citat:
citat din mesajul lui ali_miha_75

Buna tuturor.
Sa va mai intreb ceva: Daca testul dupa ET iese negativ, mai trebuie sa bem cantitate mare de lichid? Eu am cam abandonat sticla de apa.
Multumesc,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Citat:
citat din mesajul lui edennoa

oare la punctie la budapesta este vreo restrictie sa mergi fara lac pe unghii, nemachiata, etc etc? ca eu la control trebuie sa merg nemincata si pregatita de absorbtie care e ca o mica punctie


Nici mie nu mi-a zis nimic de asa ceva cum ca nu ar fi voie. Doar sa nu mananc de la 12 noaptea,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sonya,a fost de acord cu PRG injectabil.la Albu nu am mai fost...o sa ma duc sa-mi fac eco de chisturi si eco de ziua 6...ca acu iar m-am sucit si vreau sa ma duc in ziua 8 la Budapesta.

pup unguroaicele


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput