Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Intalnirea va mai avea loc? Ne organizam ori ba? ca trece si august, incepe scoala/gradinita si nici pe atat nu va fi timp liber....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

mariuk...la multi ani in primul rand, sa fi iubita si sanatoasa si sa-ti indeplineasca Doamne Doamne toate dorintele!

si tot la multi ani tuturor sarbatoritilor, chiar daca cu intarziere ( scuze)

hai sa ne intalnim...zic!

unde, cum, hai cu curaj ca vorba ta mari...acu' trece si augustul!

voi propuneti ca eu accept...doar sunt in concediu!

si apropos....caut bona ...daca aflati pe cineva de incredere....va rog puneti-ma in legatura...vreau sa ma intorc la munca si deja ar trebui sa am bona!!!


va pup...ma pregatesc sa ies in oras ( da...asta e ora noastra!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

nimeni prin zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Dam de baut, chefuim. Avem 1 an!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, LAAA MUUULTI AANI!!!

Sa traiesti, sa fi sanatos si sa ai parintii aproape pana la adanci batraneti iti dorim.

Astazi e si ziua finutei mele, face 10 ani.

noi ...am iesit ieri putin afara dar batea vantul si ne-am retras repede. Oricum nu pot iesi prea tarziu pentru ca ora de culcare a Rebeccai este max 20.30, asa ca 18 e ora noastra de iesit. Imi pare rau Anka, nu ne-am vazut ieri dar speram in zilele ce vin.

Acum ne imbracam si iesim la Ciuperca.

pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Buna!
Va salut pe toate cele care ati mai venit pe forum intre timp!
Este drept am lipsit cam mult, dar sper ca intelegeti cum e la tara! Stau pe afara mai toata ziua. Si cu Teo e mai dificil ca trebuie sa stau tot timpul cu ochii pe el. Cand e in gradina, cand la pui, cand in porumbar, cand pe gard, cand in copac....
Vreau sa va spun ca cel mai mununat lucru care mi s-a intamplat anul acesta este ca vom mai avea un bebe. O sa nasc in Noembrie 2011... deci mai avem cam 5 saptamani. La 5 luni mi-au zis ca o sa am o fetita ... dar posibil stiti povestea cu Teo ca mi-au zis ca e fetita si pana la urma a fost baiat.... asa ca mai astept saptamana aceasta sa mai fac inca un ecograf sa vedem daca se confirma cel de la 5 luni.
Am fost la scoala de la 1 sept.. toata luna , iar de la 1 octombrie am intrat in concediu prenatal.
Teo e bine creste frumos, ii este mult mai bine aici decat la oras... vreau sa va spun ca anul acesta nu a racit mai deloc cu exceptia unui nasuc infundat pe care l-am rezolvat repede in martie anul acesta....in rest e totul ok. Am o mare problema cu el in sensul ca nu vrea sub nici o forma sa mearga la gradinia. Plange si nu vrea! Ma chinui cu el sa-i explic, l-am si pedepsit, i-am confiscat si bicicleta...prefera sa se lipseasca de bicicleta si sa stea pedepsit decat sa mearga la gradi. Nu mai stiu ca sa fac!
De acum s-a mai racorit timpul si o sa stam mai mult in casa si o sa reusesc sa intru mai des. Trebuie sa mai innoiesc si pozele!
Va doresc o seara buna!


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mami lui Teo 3 ani si 7 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Sper ca s-a schimbat poza de la Teo 4 ani si 7 luni.


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mami lui Teo 4 ani si 7 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
mirell@...super veste!!!! Sa fie intr-un ceas bun si sa fiti sanatosi cu totii. In plus m-as bucura pentru voi sa fie fetita, ma gandesc ca va doriti pereche. Teo este incantat? Cum a primit vestea?
Albert cand i-am zis ca va mai avea un fratior/surioara, a zis ca el vrea fratior dar cand s-a convins ca nu se mai poate s-a obisnuit cu ideea si acum e foarte atasat de ea.

Va pupam si sa ai o nastere usoara si un bb sanatos!!!
Asteptam sa ne spui ca s-a dovedit a fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

multumim Gabi...
Teo a fost incantat. L-am intrebat ce si-ar dori sa fie un bebe baietel sau un bebe fetita? Mi-a zis ca vrea un bebe baietel, dar eu dupa eco de la 5 luni cand mi-a zis ca e fetita, i-am zis ca vreau un bebe fetita.... sa-i punem fundita, s-o imbracam in rochita... ect. a zis da... vreau sa fie fetita! I-am mai aratat niste poze pe net cu fetite si a zis ca-s frumoase... Acum el e foarte nerabdator sa-l vada pe bebe. Acum am 36 saptamani si 2 zile.


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mami lui Teo 4 ani si 7 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

buna ziua!

Dragele mele a trecut asa mult timp de cand n/am mai dat pe aici...
a trecut si vara si nu ne/am mai intalnit!

mirela, o veste minunata! sa fii sanatoasa, sa va bucurati cu totii de noul membru al familiei, si sa va aduca bucurii si lumina in casa!
deabia asteptam sa se mareasca familia noastra de tulcence.
ma bucur ca va prieste viata la tara. si eu ma bucur de fiecare week/end pe care il petrec acasa la ai mei. va imbratisez pe toti!

noi suntem bine, crina a fost bolnava si am fost in concediu medical o saptamana. nici acum nu e prea bine dar e cu mama acasa si de miercuri la cresa din nou...

gabi, ati gasit bona? cand ai de gand sa reincepi munca?

sper ca sunteti toate bine.va pupam!!!

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput