Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'Neata buna fetele. Mii de si pt urarile de LMA/LML si cer iertare ca eu nu intru sa urez si eu binete in fiecare zi. Tuturor bebelacilor care isi serbeaza o noua lunita le doresc sanatate, zambet pe buze non-stop si sa creasca mari si destepti

btz, fierul il dai simplu sau combinat cu vit. C?

Mycya, mami, tinerica si neustiutoare mai esti. Da-o de curatenie ca nu-ti vine nimeni in inspectie. Ia si te odihneste si tu, o sa ajungi sa clachezi intr-o buna zi daca o sa continui asa (vorbesc din experienta proprie, pacat ca nu m-am desteptat din timp)

Va doresc duminica placuta si insorita. La noi e frig si innourat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Abia astept ziua de maine sa fiu singura acasa... Mereu duminica e marait si nu doarme bine, dar acum imi dau seana ce are. Pe cand e atipit, ba scapa tata-so telecomanda, ba vine soacra si uita sa nu tranteasca usa, si tresare copilul, se sperie, si iar stau 20 de min sa il adorm. Apoi mai bate careva la usa, mai vine nepotelul urland ca ars, ca mai nou asa face... Of! Si tot ma chinui sa il adorm. Acum e la mine in brate, a adormit, am inchis toate usile. Imediat se trezeste ca ii e foame. si de oboseala nici nu trage cum trebe... Si uita asa ii stric iar somnul... i-am zis sotului ca e mai bine cand sunt solo acasa, si s-a suparat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bubster, de la Racusor citire :
Pt muci - sinupret 5 pic, de 3 ori pe zi


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Abia astept ziua de maine sa fiu singura acasa... Mereu duminica e marait si nu doarme bine, dar acum imi dau seana ce are. Pe cand e atipit, ba scapa tata-so telecomanda, ba vine soacra si uita sa nu tranteasca usa, si tresare copilul, se sperie, si iar stau 20 de min sa il adorm. Apoi mai bate careva la usa, mai vine nepotelul urland ca ars, ca mai nou asa face... Of! Si tot ma chinui sa il adorm. Acum e la mine in brate, a adormit, am inchis toate usile. Imediat se trezeste ca ii e foame. si de oboseala nici nu trage cum trebe... Si uita asa ii stric iar somnul... i-am zis sotului ca e mai bine cand sunt solo acasa, si s-a suparat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Hi hi. Pai ia mai adauga si 5 bucati copii sub 7 ani alergand de colo colo.
Eu zic ca daca ii este somn doarme cat de mare ar fi galagia pe langa el. La zgomote mai puternice tresare dar ar trebui sa doarma in continuare.
Oricum nu e deloc castigator sa-i invatam sa doarma in liniste profunda.

PS Prietena care a venit ieri cu copii pe la noi ne povestea ca recent a sunat la politie ca nu il gaseste pe mijlociu. Adormise atat de profund sub plapuma din dormitorul parintilor incat nu auzea familia si vecinii cand strigau dupa el Si are 4 ani si jumatate, dar face la prostii de a albit-o.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor...eu dorm pe mine...asa imi tb daca am laudt/o...toata noaptea s/a foit...se chinuia saraca sa scoata partzurile...oare ce as putea sa/i dau sa elimine gazele mai usor sa nu se mai chinuie?

Otilia

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

mai usor cu cantitatile acestea de lapte pe care le papa bb-ii vostri ca ma deprimati!

maria abia daca ajunge la 90 ml si nu la fiecare masa! si asa sunt cu capsa pusa pt ca mi-a stagnat sapt aceasta cu greutatea!


mirela frumoase nume pt 2 motanei!

otilia bine ai revenit-cum e cu 3 printese!?

rodyka am citit ca o pui pe isa intre perne ca sa stea in fundulet-sa sti ca prematurii stau mai tarziu decat copii la termen!

de ex Vladut s-a ridicat in picioare pe la 7 luni si jumatate iar de stat singurel si stabil in fund abia de pe la 8 luni!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Otilia, si io incerc sa nu fie liniste, adica tv-ul merg normal, noi vb normal, ca asa ii place . Dar se trezeste careva sa faca un zgomot puternic...de regula tata-so... La 1 i-am data papa, o juma de ora, si i l-am dat la tata-so. I-am spus ca e in grija lui pana la 5, la urmatoarea tura de papa. Ma enerveaza ca tre sa se implice si el, nu numai cand gangureste copilul sau are chef de joaca, ci si atunci cand trebuie adormit, sau plange, sau trebuie schimbat. Am niste draci in mine de numa...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Si ciu-ciu iesirea noastra, ca ploua, e urat afara, si nu mai am nici un chef... daca se lasa ploaia il scot afara, in curte...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Giorgia, la mine a functionat debridatul si bonisanul, tragea parturi bine...

Anca, in general baietii papa mai mult, ca is mai haplea. Iar papatul e si in functie de cate kile au, asa ca nu te uita cat papa unul de 6 kile, sau unul de 4...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

crisprosi vladut a fost bb si nu s-a aplicat regula ca baietii papa mai mult!

se pare ca ai mei copii au ceva cu papatul!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput