Sondaj pe baza de curiozitate:))

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Am alaptat exclusiv pana la 6 luni, pe la 10 luni am inceput sa ii dau apa. Alaptat de n ori pe zi si noapte si acum se trezeste de vreo 3-4 ori pe noapte. M-a vizitat mosul la 16 luni si a fost super naspha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

de alaptat in tandem nu ai auzit?:))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ambii copii, i-am alaptat pana la 1 an si 3 luni, exclusiv pana pe la 5 luni, iar moshu a venit dupa vreo 7 luni.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

primul copil alaptat 7 luni mixt, numai ziua (dormea toata noaptea fara tzitzi sau biberon), CM la 4 luni.
al doilea copil alaptat exclusiv pana la 6-7 luni, intarcat la 3 ani si 7 luni, alaptat noaptea pana la 2,5 ani, CM la 9 luni.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Spre marea mea neplacere menstruatia mi-a revenit la 4 luni dupa nastere in conditii de alaptat exclusiv si la cerere pana in momentul de fata.

Off topic, GabiK,cum s-a intarcat copilul? Ca eu tot sper sa se intarce singura dar are aproape 3 ani si nici un semn ca ar vrea sa renunte.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ilinca m-am gandit la acest lucru dar deocamdata nu stiu cum vor evolua lucrurile..ce stiu este doar ca fata mea e innebunita dupa san si mie imi e mila sa o intarc acum...Totusi ma gandesc si daca voi reusi sa rezist fizic...

Numai bine!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 13+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu inca alaptez (bebe va face pe 18 oct. 1 anisor) si mi-a venit ciclu cand avea bebe 6 luni jumate. alaptat exclusiv, dar dupa inceperea diversificarii s-au redus nr. de mese de la san sau cantitatea de lapte supt, pentru ca lui bebe ii plac tare mult fructele si legumele si papa mult si bine. noaptea nu mai cere cam tot de pe la 6 luni de cand a primit cereale seara.
asa ca eu ma asteptam sa vina madam devreme.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse diverse
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
am nevoie de voturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

La noi BB alaptat exclusiv (fara apa sau ceai) pana la 7 luni, apoi am introdus masa de pranz (cu desert tzitzi) la 8 luni am introdus masa de seara (cu desert...tzitzi) si pe la 9 luni, cand am mai inceput sa-i dau si peste zi mici gustari am primit vizite....


harnici la de 42 de saptamani
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

am alaptat exclusiv pana la 6 luni, de baza a ramas titi pana pe la vreo 9 iar cand a implinit 9 luni a venit si moshul. era si cazul ca doar era decembrieFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

alaptat exclusiv 6.5 luni, continuat alaptat impreuna cu diversificare pana peste 2ani, alaptat noaptea la greu pana a facut miss un an si 7 luni si i s-a facut mila de ma-sa si s-a pus pe dormit. Fara ceai.
Venit ala cu plete rosii cam pe cand avea donsoara 1.4 luni, sperat la greu ca poate ma sare cate o luna, ntzzz, regulat

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
blog


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput