Care stie cum canta cucuveaua?

Care stie cum canta cucuveaua? | Autor: stefan1994

Link direct la acest mesaj

Care stie cum canta cucuveaua,sa imi puna si mie aici un link sa aud,sau sa imi descrie in cuvinte.Aseara am auzit ceva ,nu stiu daca era sau nu cucuvea.Facea asa ca o pisica cand se pierde...gen CHIAUU,CHIAUU...asa....si mi-e tare frica...nu sunt sigur daca e cucuvea sau altceva.Da ce pasare mai putea canta noaptea?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Stefan, chiar daca ar fi cucuvea, de ce sa te temi de cantecul unei pasari? Cred ca e perioada lor sau ceva, ca si eu tot le aud de 2-3 saptamani.

In plus, daca esti convins de superstitia aceasta, banuiesc ca traiesti la bloc, unde sunt multi oameni la un loc. Ei, "atentionarea" ei se poate adresa atator persoane...

Stai linistit ca nu se intampla nimic rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Nu,stau la curte,si eram afara cand am auzit.Da asa isi canta ea cantecul?sunt anxios si de-aia ma tem...:D...chiar vreau sa aud cum canta,daca stii sa imi explici??sau asa cum am zis eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Stefan, cum ramane cu sedintele de psihoterapie?
Acuma, la topic, de unde interesul pentru cantecul cucuvelei? E vreun hobby cumva? Vrei sa stii cum canta si stancutza, barza, dropia, cocosul de padure sau mai stiu eu ce alta pasare? Ca in acest caz as putea intelege curiozitatea...
Daca esti intradevar anxios si cu problemele pe care le-ai abordat la un alt topic, am o veste buna pentru tine: cantecul diverselor pasari nu are nici o legatura cu derularea existentei oamenilor pe langa care traiesc.
Daca esti un troll ( asa cum banuiesc) ce sa zic... get a life, dude.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

scz de edit, aparuse de doua ori. Din prostia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Saptamana asta am sa merg la psihoterapeut.Chiar daca acele pasarile nu prevestesc nimic,pe mine ma inspaimanta,din pacate..pt mn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefan1994

Saptamana asta am sa merg la psihoterapeut.Chiar daca acele pasarile nu prevestesc nimic,pe mine ma inspaimanta,din pacate..pt mn...


singur iti faci rau. Mintea umana e fantastica - te poate imbolnavi asa cum te poate insanatosi. Totul depinde de ganduri. Tu singur, cu gandurile tale, iti poti face rau sau bine. De tine depinde.
Succes cu terapia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Stiu ca singur imi fac rau,dar asta este anxietatea.Asa mi-a spus doctorul psijiatru,ca anxietatea iti da fel si fel de ganduri...In fine site cineva sa explice cum canta aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Cucuveaua http://www.youtube.com/watch?v=rDqyw225Wtc&feature=related

Bruxinha, esti rea. Daca nu ai trait in ghearele anxietatii, stai pe tusa! (avertisment pt. mine la orizont?) Cum i-am mai zis lui Marius: pe Stefan il altoiesc unii ca deschide 3 subiecte cu tema anxietate, dar pe fata Madi 25, care deschide regulat subiecte de genul "ma iubeste, nu ma iubeste" nu o vede nimeni? Tratament egal pentru toti sau nu?

Stefan, stai linistit! In credinta poporului se spune ca tipatul/cantecul cucuvelei anunta moartea cuiva. Tipatul ei poate anunta moartea unui soarece, pe care-l va hali!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Iti recomand sa vezi filmul Bambi, cel facut de Disney acu 30-40 ani, nu stiu exact. Este acolo o bufnitza si scena cand explica cum fac animalele cand se indragostesc face toti banii. Ti-l recomand cu caldura!



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Cam asa se auzea...Si am mai visat si urat azi-noapte...Eram afara,vorbeam la telefon...Ma inspaimanta foarte tare.Am mai auzit-o odata si a doua zi am facut atac de panica...Cineva imi spunea ca cucuveaua isi canta numele...

Mergi la inceput