Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Salutare,

La multi ani
! Tudor, Alexandra si Alexandru! sa fiti super fericiti alaturi de parintii vostri !


Am si eu o intrebare pentru fetele care au primit indemnizatia...cati bani au intrat? ( ma refer daca au intrat echivalentul pe 2 luni?? sau numai pe 1 luna) si daca si alocatia copilului a venit si de cand se da alocatia de cand s-a nascut copilul sau de cand am depus cererea .


Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234

Salutare,

La multi ani
! Tudor, Alexandra si Alexandru! sa fiti super fericiti alaturi de parintii vostri !


Am si eu o intrebare pentru fetele care au primit indemnizatia...cati bani au intrat? ( ma refer daca au intrat echivalentul pe 2 luni?? sau numai pe 1 luna) si daca si alocatia copilului a venit si de cand se da alocatia de cand s-a nascut copilul sau de cand am depus cererea .


Mersic

Cea mai fericita mami de Victor Andrei ( 15.06.2010)

Ioana, indemnizatia ar trebui sa vina retroactiv cumulata, pana la zi, tinand cont de faptul ca vine in luna curenta pentru luna anterioara. La fel si alocatia, prima luna pentru care se acorda este luna urmatoare nasterii, la voi iulie. Deci in august, prima alocatie de 200 de lei. Sper ca nu am gresit, eu asa imi aduc aminte de la Luca.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:



Dragelor.....cand nu mai speram sa plec niciunde anul acesta ieri am castigat ieri o excursie la Praga. Pe internet m-am inscris la un concurs si am si uitat , dar nu mai pot de fericire si il voi lua si pe Victora cu noi, dar imi trebuie un sling, ce imi recomandati?

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Wow, Ioana, felicitari pentru premiu, asta da surpriza, sper sa iti placa la Praga, e un oras superb! Eu am sling de la sling punct ro, e foarte OK, intra si vezi, Diana are mai multe modele. Daca vrei, iti mai pot da si alte adrese de magazine online unde poti gasi slinguri.


Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!

www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.jocuri-gratis.ro/wallpapere-flori/floare-iris-poze-flori_1280x1024.jpg&imgrefurl=http://www.jocuri-gratis.ro/wallpaper/floare-iris-poze-flori/&usg=zivNSwMo-y0z0PKSLY87NJZnZaE=&h=1024&w=1280&sz=309&hl=ro&start=19&zoom=1&tbnid=xVEQUezr0d3pNM:&tbnh=144&tbnw=194&prev=/images%3Fq%3Dflori%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN%26rlz%3D1R2GPEA_el%26biw%3D1259%26bih%3D599%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=185&ei=pending&oei=4z6cTOnuNs2NjAfZgtCJDQ&esq=2&page=2&ndsp=18&ved=1t:429,r:14,s:19&tx=105&ty=70" target="_blank">LA MULTI ANI!

Tudor de Onana
Tudor Andrei de alinettero
Vlad Andrei de OanaMar
Darius Gabriel de tutulyna
Razvan de anca16
Maria Antonia de giorgia23
Filip de eladea2005


Sorana, wow, ce baieti mari ai! Nu cred ca avem nici o sansa sa va ajungem. Si-asa ieri vine sotul si-mi spune grav ca avem o problema. Eu, la fel de grava, intreb ce problema. Imi spune ca nepotul unui prieten, care e de-o varsta cu Stelios are deja 9 kg si ca tre' si noi neaparat sa-l ajungem...ha, ha, ha!

Eu tre' sa ma apuc de bagaje, duminica mergem la nunta fratelui sotului si-apoi luni de dimineata plecam si noi in sfarsit in vacanta. Sper sa nu uit nimic (sau nu mare lucru) ca e prima data cand fac bagaje pentru 3.

Va pupam si va dorim o zi buna!


Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

ancutzica mersi , poti sa imi dai pm si sa imi spui si de care ai fix , cu inel...te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234



Dragelor.....cand nu mai speram sa plec niciunde anul acesta ieri am castigat ieri o excursie la Praga. Pe internet m-am inscris la un concurs si am si uitat , dar nu mai pot de fericire si il voi lua si pe Victora cu noi, dar imi trebuie un sling, ce imi recomandati?

Va

Cea mai fericita mami de Victor Andrei ( 15.06.2010)
WOW!!!Super tare!
Felicitari si distractie placuta in vacanta?
Cate zile?



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Ioana, ai PM!

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Ale, multumim la fel si voua, dar cum adica sucul din piersicuta, ca nu pricep?

Multumim de urari: Ruxi, Alina, Cris, Anca, Mary, Ioana, Theo

Alina, multam de explicatii, dar de ce fructe verzi? Eu si la Matei am inceput cu piersica (era sezon) si nu mi-a trecut prin cap ca as putea incepe cu altceva, poate mar..Si eu la Matei am dat direct fructele pasate (piure) acum am alt pediatru care mi-a zis sa-i dau 2-3 zile suc (din ce in ce mai gros, pana ajungem la piure din fruct) Stiti voi cum e cu parerile

Anca, mersi mult si tie pt detalii; deci tu erai..n-o sa te mai ocolesc data viitoare, daca ne mai intalnim

Ioana, felicitari pt premiu, super! Nu ma pricep la sling dar te ajuta fetele..

Theo, super tare sotul tau
Acuma, mie mi-ar placea sa fie bebe mai micut, a crescut prea repede si nu prea m-am bucurat cat as fi vrut, plus ca ma rupe de spate. Matei la varsta asta avea doar 8 kg, si aproape aceeasi lungime, deci clar Tudor e un dolofan, dar ce sa-i fac? N-o sa-l pun la regim acum..

Ma bate (mai de mult) gandul si pe mine de-un sling, dar oare voi putea sa-l duc pe Tudor, la cele aproape 10 kg?? Cat e greutatea maxima, 25?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234



Dragelor.....cand nu mai speram sa plec niciunde anul acesta ieri am castigat ieri o excursie la Praga. Pe internet m-am inscris la un concurs si am si uitat , dar nu mai pot de fericire si il voi lua si pe Victora cu noi, dar imi trebuie un sling, ce imi recomandati?

Va

Cea mai fericita mami de Victor Andrei ( 15.06.2010)


Ioana, wow, felicitari pentru premiu. Praga e un oras superb, ultima noastra vacanta a fost acolo, pentru noi are o semnificatie aparte pentru ca in ultima zi a vacantei la Praga am aflat ca sunt gravi.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput