Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, il stie cumnata mea pe un tip care cu asta se ocupa, si ea l-a sunat si l-a rugat sa imi dea si mie . Zicea cumnata mea ca in general cu 30% mai ieftin poate da el fata de ce se gaseste la noi, la sensiblu... Hai ca poate la ala de 4 luni ne intelegem si iti iau io, si cand vin la Cluj ne intalnim. Ca se pot lua vaccinurile si mai repede, doar ca trebuie pastrate in frigider.

Michellicaaa, harnicuta esti! Si bravo pt pragul de 5 kg!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dar e din Cj, Cristina? ca altfel..pe masina..nu stiu la cate grade tre tinut.l-as lua si pe ala de 6 luni si ma scot cu 100 lei.
aha, deci e pe baza de pile..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

dar e din Cj, Cristina? ca altfel..pe masina..nu stiu la cate grade tre tinut.l-as lua si pe ala de 6 luni si ma scot cu 100 lei.
aha, deci e pe baza de pile..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




E din Zalau tipu'. Dar io pe cel de 4 luni sper tot de la el il iau, si eventual mai incolo cand o sa il cumpar, vedem la ce pret mi-l da, vedem cat costa si ala de 6 luni, si daca poate sa mi-l dea. El nu are nici un castig, mi le da ca o favoare cumnatei mele. Dar pot sa intreb sa vad daca poate si pt tine. Oricum, daca e sa le iau, le aduc in termos cu gheata. Ca asa il duc si la doctorita. Oricum, te tin la curent cu vaccinurile, daca are, daca ne poate da, si la ce pret.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tantiiii, La multi ani! pentru cele 3 lunite ale lui Matei! Ce baiat mare!!! Sa fie sanatos!

Bumblebee, te asteptam cu tortulet! La multi ani, Victor! Sa cresti mare, sanatos si cuminte, cu multa pofta de a trage din san, si cu somn linistit noaptea!

Multi ani traiasca si pentru Alicia de SabrinaLia! Va asteptam mai des pe forum!

Sa fiti sanatosi toti!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


si din partea noastra multa sanatate si fericire

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!

Azi dam si noi suculet si praji, ca vad ca toate suntem mari amatoare de dulce
Multumim de urari si la randul nostru rem sa uram Matei, Alicia

Rod Isa e de-acum domnisoara, a intrat pe alt grafic de crestere.

Btz, Paula, aveti ditamai flacaii!

Si noi mergem maine la vaccin, am un stres...
Aseara iar a fost cu cantec, numai miorlaieli, maraieli, plansete pana la 1:00, nu stiu ce-l supara, zau ca nu stiu, dar mi-a pus creierul pe bigudiuri . Macar a dormit pana la 6, dupa care iar l-a luat bazdacul, si a reusit tatti sa-l calmeze pe la 8, dupa care la 10 iar papa si in sfarsit somn, pana la 14. Acuma iar se mormaie, e tare comic gagiul asta, nu stiu ce-l deranjeaza... sau poate ii caut eu scuze ca e un bb ciufutel. ORicum ar fi, nu as schimba nimic la el, pt nimic in lume, eu inca sunt intr-o stare de eurofie, asa am fost de cand l-am vazut prima data, oare o sa-mi revin? sau cand l-oi naste pe-al doilea am sa fiu si mai aeriana

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Multumim si noi pentru urari . Matei si Victor sa cresteti mari si sanatosi .
Crispro ,asa e intru cam rar .Nu-mi da voie Alicia sa stau prea mult pe aici.
Ieri am cintarit-o si avea 5kg.Eu sint multumita de greutate ,1kg /luna e bine.
Noaptea doarme bine ,problema e cu culcarea.Nu stiu ce are ca mereu se mirie inainte de culcare ,pur si simplu nu stiu ce vrea.Adoarme pina la urma in brate si din cauza ca mi-a plins mult citeva nopti la rind ,acum o culc numai cu noi.Mai astept putin si o transfer in pat la ea sa vedem cum reactioneaza.

Si eu sint stresata cu cularea ochilor.Imi doresc sa ramina albastrii .Macar unul dintre copii sa aibe ochii mei .

Alicia 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

vremea asta de ploaie a molesit-o pe isabela, ar tot dormi. abia reusesc s-o trezesc sa pape... si pe mine parca ma ia somnul, mai am de facut teme cu maria, de pus la foc ardeii umpluti (eu ii fac cu ardei mici copti) si apoi, pe cand as dormi si eu, se trezeste isa de-a binelea si vine tati acasa. uite-asa patesc eu! ca peste zi parca nu-mi vine sa ma intind asa, mai bine stau pe net si-apoi zic ca-s obosita...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabrinaLia

Si eu sint stresata cu cularea ochilor.Imi doresc sa ramina albastrii .Macar unul dintre copii sa aibe ochii mei .


maria i-a avut albastri ca ai mei pana acum vreo 2 ani. acum sunt verzi!!! dar frumosi

isabela ii are albastri, dar altfel de albastru, inchis, ca ai bunicii mele din partea mamei. si are niste gene luuungi

parul... as fi vrut sa fie maria blonda, dar i s-a inchis mult in ultimii ani. isabela a fost bruneta pana nu demult, si as fi vrut sa ramana bruneta, sa aiba fir gros si par indesat ca tati... se pare ca nu... sanatoase sa fie, ca parul si l-or vopsi cum or avea chef...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Multumesc fetelor de urari si eu urez la multe lunite si sa fie sanatosi pt Victor si Alicia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Vreau si eu ochii albastri si parul negru la Paul
Cum ai zis si tu Rody,nu culoarea conteaza ci sanatosi sa fie.Eu tot il iubesc mai mult ca orice chir daca e saten cu ochi caprui.E al meu si imi doresc tot ce e mai bun pt el.

L-am bagat la dieta si vad ca nu a fost nevoe ceiutz.A mancat la 10.30,apoi la 14.30 iar acum gangureste la mine in brate.Sper s-o tina tot asa .Si nici nu a vomat ca inainte,ci doar a regurgitat un pic de laptic inapoi.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput